Здоров'я

5 найшкідливіших речовин, які ви можете знайті у своєму шампуні. Перевіряйте перед покупкою!

Вибираючи шампунь, треба звертати увагу на його склад. Якісний шампунь містить приблизно 30 речовин, тому розібратися в складі без спеціальніх знань дійсно складно. У списку назви інгредієнтів зазвичай розташовані в порядку убування.

Sodium Laureth Sulfate

Відповідає за піноутворення. Спочатку SLS був створений для чищення механізмів, машин. Хімічний склад даного компонента дозволяє йому потрапляти в кров через пори на шкірі і накопичуватися в тканинах печінки, серця, очей. Це токсичний мутаген, який може порушувати процеси метаболізму. Сульфанат натрію дійсно позбавляє волосся від жиру, але також сушити шкіру голови, бо діє занадто агресивно.

BHT

(Butylated Hydroxytoluene) Перешкоджає окисленню жирів при взаємодії з повітрям, канцероген. Він вже заборонений в деяких країнах як компонент косметики.

Sodium Lauruulaureth Sulfate

Він же – натрію лаурил або ж лаурилсульфат. Використовується через очищувальні властивості, часто маскується як «витяжка кокоса». Це дешевий і шкідливий продукт нафтопереробки. Він в рази підвищує схильність людини до алергічних реакцій, викликає лущення шкіри, висип.

DEA, TEA

Вельми часто зустрічаються в складі шампунів, як дешевих, так і дорогих. У їх складі є аміак, який при тривалому використанні має токсичну дію на весь організм, викликає алергію, подразнення очей, сухість шкіри голови.

SLES

(лаурилсульфат натрію). Цей компонент більш м яким м’який. ніж описів SLS, він часто використовується в дитячих шампунях. SLES шкідливий, але ефект його досить короткочасний і не має властивості накопичуватися в організмі. Його просто потрібно ретельно змивати. Тільки хто про це знає? І настільки ретельно ми вимиваємо волосся?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України