Авторські статтіФотогалерея

Історії відомих компаній, що змінили світ. Фото

Всі ми любимо читати історії успіху інших людей. Більшість з нас не члени королівських сімей і не спадкоємці нафтових магнатів, а просто люди, які більшу частину свого часу проводять у спробах зробити своє життя кращим і успішнішим. І в нас, історії тріумфу, подорожі з самих низів до великого успіху, вселяють надію.

Це історії про людей, таких як ми, які, маючи інноваційну ідею і жертвуючи багатьом домоглися своїх цілей. Ось приклади успіху найбільших і найвпливовіших компаній, які для нас підготували lifehack.org. Багато хто з них починали свою діяльність в дуже і дуже скромних умовах. Зараз у це важко повірити. Коли ми уявляємо собі сьогоднішні корпорації і групи компаній, то ми думаємо про великих хмарочосах і шикарних апартаментах, а не про комп’ютерній комп’ютери стояти упереміш з садовим інвентарем. І дійсно чудово, що деякі найбільші на сьогоднішній день компанії зародились і почали свою операційну діяльність в гаражі поруч з будинком.

Ви не вірите? Тоді ці історії для Вас:

Google

Був вересень 1998 року, коли пара випускників Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін вирішили орендувати гараж у своєї подруги Сьюзан Войжицки. Протягом кількох місяців вони день і ніч працювали над онлайн пошуковиком, який планували назвати “Google”. Їх метою було створення платформи, яка змогла б об’єднати в собі весь потік інформації в інтернеті і зробити її доступною для будь-якої людини має доступ до мережі.

Перемотувати на 18 років вперед і Google – це найбільш використовуваний з існуючих інтернет-пошукачів і самий відвідуваний домен в світі. Це сталося не випадково. Пейдж і Брін були не ординарними студентами – вони були обдарованими талантами, які прагнули змінити наш світ. Тільки уявіть на скільки величезний Google. Скільки людей використовують його, мають потребу в ньому і покладаються на нього. Кожну минулу хвилину близько 2 мільйонів чоловік заходять в Google.

З моменту появи, Google впевнено зміцнює свої домінуючі позиції і стає більшим. Вони активно працюють над створенням штучного інтелекту. Але все це починалося з невеликого гаража поблизу будинку. Пейджу і Брін для успіху знадобилися гараж і свої чудові мізки – і саме з цього з’явився Google. Коли Google викупив YouTube, вони призначили міс Войжицки (власницю гаража) генеральним директором в знак подяки.

Microsoft

Страшно подумати, що компанія Microsoft, якій належить найпопулярніша операційна система в світі, з часткою ринку в 80%, була задумана в гаражі в передмісті Альбукерке, Нью Мехіко. Біл Гейтс разом зі своїм другом Полом Алленом працювали над невеликий операційною системою спільно з IBM. Саме так була створена система Windows.

Сьогодні Microsoft – одна з найбільших компаній в світі з капіталом у кілька мільярдів доларів. Більше мільярда комп’ютерів по всьому світу працюють на Windows. І так як компанія регулярно оновлює і вдосконалює свої програми, вона стає тільки більше. Так само Microsoft витрачає величезні суми на благодійність. Під керівництвом Гейтса Microsoft регулярно допомагає жителям бідних Африканських країн. Компанія є лідером своєї галузі і на сьогоднішній день Біл Гейтс входить у четвірку самих впливових людей світу. А все почалося з простого гаража.

Amazon

Історія компанії Amazon подібна течією однойменної річки; довга звивиста і дика, все ще інтригуюча і надихає. Її засновник, Джефф Безос, працював в комп’ютерній сфері комп’ютерної техніки на Вол Стріт на початку 90х, створюючи мережі у міжнародній торгівлі. Після різкого стрибка в сфері інтернет-торгівлі, Безос покинув свою високооплачувану роботу в Нью-Йорку з метою створення свого власного проекту. В процесі переїзду в Сіетл, Безос вже почав роботу над планом по створенню торгового центру в мережі інтернет. Ця дорога привела до створення найбільшої інтернет рітейл ресурсу в світі.

Приїхавши в Сіетл, Безос відкрив магазин у своєму гаражі, з’єднавши свою інженерну майстерність та креативні ресурси і тим самим побудувавши двигун інтернет торгівлі. На сьогоднішній день компанія коштує близько 65 мільярдів доларів і обслуговує клієнтів по всьому світу. Цікаво згадати, що все це почалося з продаж книг у гаражі. І сьогодні для більшості людей Amazon в першу чергу асоціюється з інтернет магазином а вже в другу чергу з великою річкою (Амазонкою).

Disney

У 1923 році брати Волт і Рой Дісней, які тільки починали свої кар’єри художників, ввічливо попросили свого дядько надати їм свій гараж для зйомки фільмів. Дядько не зовсім розумів що Волт і Рой збираються там робити але все ж погодився. Роботи, які були створені в цьому гаражі завдяки доброті дядько Роя надалі нікого серйозний вплив на роботу сучасних сценаристів, творців кінофільмів по всьому світу. Їх спадщина і донині продовжує хвилювати серця і уяви покоління за поколінням.

Але їх шлях до успіху як і інші історії не був позбавлений випробувань. Компанія Дісней стикалася з величезною кількістю відмов від інвесторів на ранніх етапах існування. Однак, анімаційні фільми все ж стали популярними і Disney ставши найбагатшою кіностудією у світі. На сьогоднішній день це найбільша компанія знімає мультиплікаційні фільми з Pixar і пригодницькі блокбастери по знаменитих коміксів Marvel і Зоряні Війни.

Apple

І мабуть найпопулярніша гаражна історія – це історія створення корпорації Apple. Її засновник Стів Джобс відкрив офіс у гаражі своїх батьків і працював там спільно з приятелями Стівом Вохняком і Рональдом Вейном. Все це відбувалося за згодою батьків Стіва, Пола і Клари. Цей гараж став місцем створення Apple 1, першого комп’ютера компанії Apple. Це стало початком їхньої подорожі в сучасну еру комп’ютерних технологій.

Ця подорож була дуже неспокійною в свої ранні роки і засновник компанії Стів Джобс залишив її, щоб потім повернутися і зробити з неї найбільшого технологічного гіганта в світі. Такі інноваційні продукти як ipod, macbook, iphone, imac, і ipad кардинально змінили систему нашого з вами спілкування і взаємодії. Успіх Apple підтверджує той факт, що це перша компанія в США, яка досягла капіталізації в 700 мільярдів доларів.

Висновок

Дивний той факт, що така кількість геніальних і інноваційних ідей з’явилися в простому гаражі, приміщенні, в якому люди зазвичай зберігають автомобілі, садове обладнання і непотрібні меблі. Якщо ви плануєте свій стартап, то просто згадайте всі ці історії успіху при виборі офісу і може бути у вашому гаражі теж виникне геніальний проект, що здатний змінити цей світ.

Загальна вартість цих компаній, що зародилися в гаражах становить кілька трильйонів доларів. Важко уявити, що б могло статися, якби хоч один з господарів не відкрив двері свого гаража для цих талановитих людей. Якщо ви плануєте повторити їх історію успіху, то переконайтеся, що ваш гараж правильно обладнаний і ключі у вас під рукою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

20 + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.