Історії відомих компаній, що змінили світ. Фото

Всі ми любимо читати історії успіху інших людей. Більшість з нас не члени королівських сімей і не спадкоємці нафтових магнатів, а просто люди, які більшу частину свого часу проводять у спробах зробити своє життя кращим і успішнішим. І в нас, історії тріумфу, подорожі з самих низів до великого успіху, вселяють надію.

Це історії про людей, таких як ми, які, маючи інноваційну ідею і жертвуючи багатьом домоглися своїх цілей. Ось приклади успіху найбільших і найвпливовіших компаній, які для нас підготували lifehack.org. Багато хто з них починали свою діяльність в дуже і дуже скромних умовах. Зараз у це важко повірити. Коли ми уявляємо собі сьогоднішні корпорації і групи компаній, то ми думаємо про великих хмарочосах і шикарних апартаментах, а не про комп’ютерній комп’ютери стояти упереміш з садовим інвентарем. І дійсно чудово, що деякі найбільші на сьогоднішній день компанії зародились і почали свою операційну діяльність в гаражі поруч з будинком.

Ви не вірите? Тоді ці історії для Вас:

Google

Був вересень 1998 року, коли пара випускників Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін вирішили орендувати гараж у своєї подруги Сьюзан Войжицки. Протягом кількох місяців вони день і ніч працювали над онлайн пошуковиком, який планували назвати “Google”. Їх метою було створення платформи, яка змогла б об’єднати в собі весь потік інформації в інтернеті і зробити її доступною для будь-якої людини має доступ до мережі.

Перемотувати на 18 років вперед і Google – це найбільш використовуваний з існуючих інтернет-пошукачів і самий відвідуваний домен в світі. Це сталося не випадково. Пейдж і Брін були не ординарними студентами – вони були обдарованими талантами, які прагнули змінити наш світ. Тільки уявіть на скільки величезний Google. Скільки людей використовують його, мають потребу в ньому і покладаються на нього. Кожну минулу хвилину близько 2 мільйонів чоловік заходять в Google.

З моменту появи, Google впевнено зміцнює свої домінуючі позиції і стає більшим. Вони активно працюють над створенням штучного інтелекту. Але все це починалося з невеликого гаража поблизу будинку. Пейджу і Брін для успіху знадобилися гараж і свої чудові мізки – і саме з цього з’явився Google. Коли Google викупив YouTube, вони призначили міс Войжицки (власницю гаража) генеральним директором в знак подяки.

Microsoft

Страшно подумати, що компанія Microsoft, якій належить найпопулярніша операційна система в світі, з часткою ринку в 80%, була задумана в гаражі в передмісті Альбукерке, Нью Мехіко. Біл Гейтс разом зі своїм другом Полом Алленом працювали над невеликий операційною системою спільно з IBM. Саме так була створена система Windows.

Сьогодні Microsoft – одна з найбільших компаній в світі з капіталом у кілька мільярдів доларів. Більше мільярда комп’ютерів по всьому світу працюють на Windows. І так як компанія регулярно оновлює і вдосконалює свої програми, вона стає тільки більше. Так само Microsoft витрачає величезні суми на благодійність. Під керівництвом Гейтса Microsoft регулярно допомагає жителям бідних Африканських країн. Компанія є лідером своєї галузі і на сьогоднішній день Біл Гейтс входить у четвірку самих впливових людей світу. А все почалося з простого гаража.

Amazon

Історія компанії Amazon подібна течією однойменної річки; довга звивиста і дика, все ще інтригуюча і надихає. Її засновник, Джефф Безос, працював в комп’ютерній сфері комп’ютерної техніки на Вол Стріт на початку 90х, створюючи мережі у міжнародній торгівлі. Після різкого стрибка в сфері інтернет-торгівлі, Безос покинув свою високооплачувану роботу в Нью-Йорку з метою створення свого власного проекту. В процесі переїзду в Сіетл, Безос вже почав роботу над планом по створенню торгового центру в мережі інтернет. Ця дорога привела до створення найбільшої інтернет рітейл ресурсу в світі.

Приїхавши в Сіетл, Безос відкрив магазин у своєму гаражі, з’єднавши свою інженерну майстерність та креативні ресурси і тим самим побудувавши двигун інтернет торгівлі. На сьогоднішній день компанія коштує близько 65 мільярдів доларів і обслуговує клієнтів по всьому світу. Цікаво згадати, що все це почалося з продаж книг у гаражі. І сьогодні для більшості людей Amazon в першу чергу асоціюється з інтернет магазином а вже в другу чергу з великою річкою (Амазонкою).

Disney

У 1923 році брати Волт і Рой Дісней, які тільки починали свої кар’єри художників, ввічливо попросили свого дядько надати їм свій гараж для зйомки фільмів. Дядько не зовсім розумів що Волт і Рой збираються там робити але все ж погодився. Роботи, які були створені в цьому гаражі завдяки доброті дядько Роя надалі нікого серйозний вплив на роботу сучасних сценаристів, творців кінофільмів по всьому світу. Їх спадщина і донині продовжує хвилювати серця і уяви покоління за поколінням.

Але їх шлях до успіху як і інші історії не був позбавлений випробувань. Компанія Дісней стикалася з величезною кількістю відмов від інвесторів на ранніх етапах існування. Однак, анімаційні фільми все ж стали популярними і Disney ставши найбагатшою кіностудією у світі. На сьогоднішній день це найбільша компанія знімає мультиплікаційні фільми з Pixar і пригодницькі блокбастери по знаменитих коміксів Marvel і Зоряні Війни.

Apple

І мабуть найпопулярніша гаражна історія – це історія створення корпорації Apple. Її засновник Стів Джобс відкрив офіс у гаражі своїх батьків і працював там спільно з приятелями Стівом Вохняком і Рональдом Вейном. Все це відбувалося за згодою батьків Стіва, Пола і Клари. Цей гараж став місцем створення Apple 1, першого комп’ютера компанії Apple. Це стало початком їхньої подорожі в сучасну еру комп’ютерних технологій.

Ця подорож була дуже неспокійною в свої ранні роки і засновник компанії Стів Джобс залишив її, щоб потім повернутися і зробити з неї найбільшого технологічного гіганта в світі. Такі інноваційні продукти як ipod, macbook, iphone, imac, і ipad кардинально змінили систему нашого з вами спілкування і взаємодії. Успіх Apple підтверджує той факт, що це перша компанія в США, яка досягла капіталізації в 700 мільярдів доларів.

Висновок

Дивний той факт, що така кількість геніальних і інноваційних ідей з’явилися в простому гаражі, приміщенні, в якому люди зазвичай зберігають автомобілі, садове обладнання і непотрібні меблі. Якщо ви плануєте свій стартап, то просто згадайте всі ці історії успіху при виборі офісу і може бути у вашому гаражі теж виникне геніальний проект, що здатний змінити цей світ.

Загальна вартість цих компаній, що зародилися в гаражах становить кілька трильйонів доларів. Важко уявити, що б могло статися, якби хоч один з господарів не відкрив двері свого гаража для цих талановитих людей. Якщо ви плануєте повторити їх історію успіху, то переконайтеся, що ваш гараж правильно обладнаний і ключі у вас під рукою.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh