1. Приділіть увагу дрібницям
Копіювальний апарат, який застряг на ресепшені, або принтер, який перебуває на другому поверсі офісу, а якщо закінчився офісний папір непотрібно його шукати по магазинах, коли можна замовити тут: потрібно слідкувати, щоб не створювати незручності для співробітників і клієнтів. А тепер уявіть себе на місці клієнта, який прийшов до вас в офіс і спіткнувся об чергу до копіювального апарату. Хаотична біганина, розставлена абияк оргтехніка, подовжувачі від розеток – все це не створить в очах клієнта враження серйозної організації, якій не чуже почуття стилю і ритму.
2. При розробці простору орієнтуйтеся на своїх працівників
Ваш офіс не тільки ваш, це місце, де так само працює і ваша команда. Тому не забувайте орієнтуватися і на неї теж. Перед проведенням капітального ремонту поцікавтеся у своїх співробітників, що б вони хотіли змінити, що вони вважають зайвим або незручним, а чого їм не вистачає для організації ефективної роботи. Пропозиція співробітникам зробити посильний (інтелектуальний) внесок в ремонт приміщення продемонструє їм, що ви цінуєте їх думку, бажаєте встановити партнерські відносини, дбаєте про їхній комфорт і формуєте позитивну корпоративну культуру. А ще ви заручитися гарантією того, що новий формат меблів і організації простору буде максимально відповідати потребам вашої команди.
3. Розширюйте різноманітність робочих просторів
Поки ви ще не найняли робітників, перед якими буде поставлена задача переобладнання офісу, згадайте, що на дворі взагалі-то 21 століття. Співробітники більше не повинні бути прикуті до столів. Розвинені мобільні технології, різноманітні гаджети, дешевий Wi-Fi дозволяють робити роботу в будь-якому місці, будь-яких умовах, в будь-якій позі.
Залиште строгість тільки для конференц-залів, де ніщо не відволікає від серйозних розмов або мозкових штурмів. Решта офісного простору зробіть максимально відкритим, привабливим, різноманітним і зручним. Для когось важливий класичний стіл і стілець, а хтось працює краще, лежачи на кушетці або кріслі-мішку. Дайте співробітникам шанс змінити обстановку і працювати там, де вони зможуть відчути натхнення. Для вас це не складно і не дорого, для них – зручно, для спільної справи – корисно і вигідно.
4. Зробіть так, щоб офіс не відчувався як офіс
Погодьтеся, термін «офісне приміщення» звучить не так стильно як «студія». Які асоціації у вас викликає слово «офіс»? Перед внутрішнім поглядом постає величезний холодний простір з лампами денного освітлення і великою кількістю сірих і бежевих меблів? А може це приміщення без вікон і без шумів вулиці, в якому можна почути тільки гул кондиціонера, телефонні дзвінки і дзижчання офісної техніки? Забудьте про цю візуалізацію і ніколи не втілюйте її в життя!
Додайте теплих або навіть яскравих відтінків. Якщо немає можливості організувати природне освітлення, то забудьте про флуоресцентні лампи, віддавши перевагу тим, що імітують денне освітлення. Забезпечте доступ свіжого повітря і додайте води, встановивши фонтанчики та зволожувачі повітря. Це не тільки красиво, але ще й корисно.
Ці чотири поради лише початок. Поговоріть зі своїми людьми, і ви дізнаєтеся багато нового і цікавого щодо того, як люди бачать свій ефективний робочий простір. Втілюйте в життя ці ідеї та отримуйте подяку від своїх співробітників у вигляді підвищення продуктивності праці і поліпшення робочої атмосфери.