31 січня – обов’язковий спомин святого Йоана Боско, покровителя молоді

Йоан Боско (1815–1888) народився неподалік від Турина (Італія). Був наймолодшим сином у вбогій сім’ї Франциска й Маргарити Боско. При хрещенні отримав ім’я Йоан Мельхіор. У два роки втратив отця, тому виховувала його мати, яка передала синові глибоку християнську віру. Йоан цікавився довколишнім світом і мав здібності до навчання, але змалку мусив тяжко працювати, щоб змогти ходити до школи. У 9 років хлопчикові наснився пророчий сон, який привідхилив завісу майбутнього життя й покликання.

1835 року Йоан вступив у семінарію в К’єрі й отримав свячення після шістьох роках навчання. Служачи в Турині, зустрів численних підлітків і молодих людей, становище яких на той час було жалюгідне. Він щонеділі збирав хлопців, аби нагодувати їх і дати їм якусь справу. Через 5 років виникла можливість створити першу ораторію в Вальдокко, неподалік від Турина: там юнаки могли заночувати, поїсти, навчитися грамоти й спілкування з Богом. Йоан Боско піклувався також про професійне зростання підопічних. Вони могли отримати навички кравця, шевця, столяра чи палітурника. Заснувавши невеличку друкарню, священик поширював книжки та брошури для дітей і молоді, які частково сам і писав. Він показував молодим людям, що їхнє покликання – служити Богу і ближньому в суспільстві й у Церкві.

Дон Боско, як його називали вихованці, не вимагав від підопічних аскетичних практик, а наполягав на виконанні Божої волі в повсякденному житті. Взірцями для нього були святий Альфонс Марія Ліґуорі, святий Філіпо Нері та святий Франциск Сальський, на честь якого й отримало назву згромадження, сформоване 1859 року, – салезіяни. Також Йоан Боско відновив культ Діви Марії, Помічниці вірних, і цим іменем назвав жіноче згромадження.

Помер Дон Боско 1888 року, піклування про вбогу молодь передавши наступникам. Канонізований 1934 року.

Зображають святого в священицькому вбранні, часто серед дітей. Використовують фотографії.

Покровитель молоді, учнів, студентів, практикантів, видавців.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh