Подорожі

3 дні в Парижі: маршрут від гіда по найцікавішим місцям

Поліна Дороніна — один з кращих гідів в Парижі — спеціально для TripMyDream склала ідеальний маршрут по місту.

Трьох днів, безумовно, дуже мало для знайомства з багатогранним історичним і гастрономічним Парижем. Двотисячолітньої столиці прекрасної Франції є про що розповісти! Однак, якщо все ж спробувати осягнути неосяжне і вмістити своє перебування в Парижі в максимально короткі терміни, то робити це необхідно у французькому стилі: з неспішними променадами по алеях регулярних парків, з перервами на каву та тістечка на терасах паризьких кафе і неодмінно — в своє задоволення.

День 1. Класика жанру

Міська ратуша, або мерія Парижа, Hotel de ville

Починати своє знайомство з містом зручно з площі перед мерією Парижа, а звідти до Нотр-Дама і острова Сіте — рукою подати. А якщо ви знайомі з романами Дюма, Бальзака та інших французьких класиків, то стара назва площі має сказати вам про що — ласкаво просимо, це Гревськая площа!

У Середні століття сюди приходили у пошуках роботи: пологий спуск до Сіні дозволяв розвантажувати річкові судна. Це площа, де був утворений перший муніципальний орган і обраний перший паризький прево з гільдії річкових купців. Площа, де стратили дрібних злодюжок, відьом і чаклунів, відрубували голови дворянам, і жорстоко розправлялися з скоїли замах на короля.

А сьогодні від темного минулого на площі не залишилося і сліду: виконане в стилі Ренесансу будівля паризької мерії притягує до себе тисячі заворожених очей і об’єднання єктивів.

Рекомен-дованих час для відвідування: 5 хвилин

Острів Сіте — духовне та історичне серце Парижа

Прямо через міст, по іншу сторону від мерії, що на правому березі Сени, знаходиться… Ні, ще не лівий берег, а острів Сіте, який перші десять століть історії міста і представляв собою практично весь Париж!

На острові розташований Собор Паризької Богоматері — Нотр-Дам-де-Парі; справжній середньовічний замок-фортеця-у язниця Консьержері (де перед стратою тримали під вартою Марію-Антуанетту), каплиця Людовика IX Сен-Шапель з надзвичайно красивими вітражами, площа Дофіна (одна з перших міських площ Парижа)…

У західній частині острова зверніть увагу на Новий міст. Адже це найстаріший міст Парижа!

Рекомен-дованих час для відвідування: 1-1,5 години без відвідування музеїв Консьержері і каплиці

Нотр-Дам-де-Парі

Собор знаходиться в східній частині острова, і при переході з мосту у мерії вже видно його високі готичні вежі і пронизливий небо металевий шпиль.

Нотр-Дам — це серце Франції, її головний католицький собор; місце, де зберігається Терновий вінець Господа, де проходила коронація Наполеона Бонапарта. Собор відкритий для вільного відвідування, але за підйом на вежі собору, звідки відкривається прекрасний вид на Париж, доведеться заплатити і вистояти в окремій черзі.

Рекомен-дованих час для відвідування: 1-1,5 години без підйому на вежі собору

Час роботи: на вежі собору можна піднятися з 10

Лувр і королівський парк Тюїльрі

Від Нового мосту до Лувру вже рукою подати! Перейдіть з острова знову на правий берег Сени і пройдіться по набережній вздовж рядів паризьких букіністів. Книга французькою мовою або плакат з журналу початку минулого століття можуть стати першокласними сувенірами!

А знайомство з Лувром для вас почнеться в даному напрямку з місцевого рову, який, за словами очевидців, доставляв мешканцям Лувру чимало клопоту і сильно псував палацовий повітря.

Сміливо пірнайте в центральний отвір з двору квадратного головний двір Лувру — і ви вже серед скляних пірамід архітектора Мінг Пея. Потім на вашому шляху зустрінеться перша (невдала, на думку мистецтвознавців) Тріумфальна арка Наполеона, Карусель дю Лувр, а за нею вже тягнеться сам королівський сад Тюїльрі.

Рекомен-дованих час для відвідування: 25 хвилин (без відвідування музею)

Площа Згоди

Площа Згоди є перевалочним пунктом між Лувром з парком Тюїльрі і Єлисейськими полями, які беруть свій початок на площі і тягнуться вдалину, до підніжжя Тріумфальної арки.

Площа Згоди раніше була королевської, прикрашеної помпезною статуєю Людовика XV. Потім вона відчула на собі весь тягар Площі Революції: на ній поставили гільйотину і почали вершити долі непокірного французького народу.

Альо на зміну страшного годині прийшло перемир’я, а з ним і злагода, в честь якого було вирішено перейменувати площу. А єгипетський обеліск (трехтысячелетний, між іншим, подарунок вдячного Єгипту за розшифровку французькими вченими ієрогліфів) прикрасив площу вже набагато пізніше, в роки правління Наполеона III.

Рекомен-дованих час для відвідування: 5 хвилин

Єлисейські поля

Джо Дассен воздвиг нерукотворний пам’ятник пам’ять цій самій урочистій авеню Парижа. Хоча парижани так і не перейнялися до неї особливою любов’ю, але головні святкові марші країни як і раніше проходять тут.

Перша половина авеню відповідає за «польову» або прогулянкову функцію. Це історична частина: першу алею у язів висадила тут ще в кінці XVI століття Марія Медічі; тут же російські козаки Олександра I розбили свої бивуаки.

Друга частина відповідає за програму «елізіум» і робить авеню «райським місцем» для туристів. Велика кількість кафе, ресторанів, малих бутиків і магазинів творити вічне свято.

Прогулянку можна завершити, пройшовшись по авеню до Тріумфальної арки або продовживши променад до «залізноі леді» Парижа — Ейфелевої вежі. Слідуючи іншого маршруту, поверніть на початку Єлисейських полів, на рівні палаців (Petit і Grand Palais) і пам ” ятника Шарлю де Голлю наліво, до мосту Олександра III і Дому інвалідів, позолочений купол якого не сховається від вашого погляду.

Рекомен-дованих час для відвідування: 20 хвилин

Міст Олександра III

Одне з наймальовничіших місць в Парижі, обов’язковий пункт маршруту весільних фотографів міста. Парижани називають міст «самим паризьким», але нас з вами їм не провести: цей міст — втілення самого Санкт-Петербурга.

І дійсно, в кінці XIX століття Російська імперія укладає з Францією союз і скріплює його мостами: в Петербурзі французи зводять Троїцький міст, а в Парижі російські — міст на честь батька Миколи II, Олександра III.

Вдивіться з берега у оздоба мосту, в центрі мостових арок зображені німфи Неві і Сіни з гербами союзних держав. Цей міст також було вирішено зробити самим низьким, щоб насолоджуватися видами, що відкриваються з берегів: еспланадою Єлисейських полів і величним Будинком інвалідів.

Рекомен-дованих час для відвідування: 5 хвилин

Будинок інвалідів

Саме час відправитися на іншу сторону моста, на лівий берег! Звідси здається, що Ейфелева вежа вже зовсім близько — так і є, це не оптична ілюзія!

Попереду — комплекс Будинку інвалідів, найцікавіше заклад. Засноване ще в XVII столітті королем-сонцем Людовіком XIV в якості військового притулку-госпіталю, воно і зараз працює. Правда, на даний момент колішніх військових тут проживає зовсім небагато, близько сотні, а порожні зали (яких чимало, адже тільки коридорів в пансіоні на 16 кілометрів!) віддали під Музей армії.

Але особливу популярність Будинок інвалідів отримав завдяки гробниці Наполеона Бонапарта, розташованої під його позолоченим куполом. Вона відкрита до відвідування. Для побіжного знайомства з пам ” ятником загляньте в його внутрішній дворик, пройдіться по кам’янської яній кладці XVII століття і привітайте кам’янської яну статую імператора в трикутному капелюсі. І майте на увазі, під химерними вічнозеленими конусами кипарисів живуть кролики.

Рекомен-дованих час для відвідування: 10 хвилин

Вартість: відвідання гробниці Наполеона стоїть в 2016 році €8.50

Марсове Поле і Ейфелева вежа

Що ж, ми майже у мети! Від Будинку інвалідів до вежі і Марсового поля йти зовсім не довго. Я пропоную дістатися до ажурною красуні по вулиці Гренель (rue Grenelle). Саме час подумати про плани на вечір!

Якщо погода вас прихильна, то чому б не влаштувати на зеленій галявині Марсового поля пікнік з видом на вежу? Все необхідне ви зможете придбати на вулиці Клер (rue Сler): пластикові прилади і посуд — в супермаркеті, сір — сирної крамниці, шинки і паштети — до м’ясної, вино — у винній, багет з тістечками — в булочній-пекарні!

У негоду можна підкріпитися в кафе, яких вдосталь на обох вулицях, або після знайомства з вежею порадувати себе походом в ресторан на площі Trocadero.

Найкращі фото з Ейфелевою вежею виходять з боку Марсового поля і зі сходів палацу Шайо, що розташувався по іншу сторону від вежі.

Підйом на «залізну леді» здійснимо як ліфтом, так і пішки (пішки лише до середини іншого рівня). Квітки на підйом краще купити заздалегідь через Інтернет. Таким чином вам вдасться уникнути черг до кас.

І зверніть увагу на Військову школу, що розташувалася в тіні вежі. Цю школу, збудовану ще Людовіком XV і діє на даний момент, закінчував колись сам Наполеон. А Марсове поле служило для школи плацом для військових побудов.

Ейфелева вежа приєдналася до їх компанії вже набагато пізніше, в кінці XIX століття, на честь проведення Всесвітньої виставки в Парижі!

На перший день, думаю, достатня, прибережемо-ка сили для дня прийдешнього!

Рекомен-дованих час для відвідування: 25 хвилин

Вартість: €3-11

Час роботи: з середини червня по початок вересня з 9

День 2

Лувр

Для відвідування Лувру краще виділити не менше трьох годин, і це на перегляд самого-самого основного, зрозуміло. В обов’язковій програмі повинні виявитися три дами лувру — Мона Ліза (схеми, як потрапити до загадкової красуні да Вінчі, розвішані ледь не по всьому музею), Венера Мілоська, Ніка Самофракийская, одягнена в майорить на вітрі з моря сукню.

«Велика Одаліска» Жан-Поля Енгра, «Коронація Наполеона» кисті Луї Давида, «Пліт «Медузи»» Теодора Жеріко, «Мереживниця» Яна Вермеєра, скульптури рабів, виконані Мікеланджело, безумовно, також заслуговують уваги.

В який володіє багатою колекцією творів мистецтва різних стилів і епох Луврі кожному знайдеться що-небудь по душі. Полотна геніїв італійського Відродження, кращі живописці Голландії (одна серія робіт Рубенса «Життєпис Марії Медичі» чого вартий!), Єгипетський відділ, Східні давнину. Завітайте в гості до Наполеону Бонапарту, і до його племінніку, Наполеону III, останнього вінценосному жителю палацу.

Знайомство з пишністю та еклектичністю інтер’єру єрів тієї епохи наблизить вас до розуміння архітектурних перетворень Парижа. Перлиною Лувру є Галерея Аполлона, виконана за розпорядженням Людовика XIV і зберігає під своїми склепіннями головні скарби французької монархії — збережені королівські регалії.

Рекомен-дованих час для відвідування: 3-5 годин

Вартість: €15

Час роботи: понеділок, четвер, субота, неділя з 9

Пале-Рояль

Побувавши в гостях у Катерини Медічі і Наполеона III, чому б не зайти привітати всемогутнього кардинала Рішельє, що розташувався в сусідньому будинку навпроти.

Будинок цей носив при кардинале гучну назву Palais Cardinal, тобто «Палац кардинала», але коли за заповітом останнього палац перейшов у володіння королівської сім’ї, його перейменували в «королівський».

Палац і сьогодні міцно зберігає свої секрети: з центрального фасаду на вулиці Ріволі всередину не ввійдеш, вхід цей зарезервований для відвідувачів Державного і Конституційного радий, що розташувалися в залах палацу.

Для входу всередину, таємний сад палацу, доведеться обійти будівлю з лівого боку, біля місця його зіткнення з театром французької комедії (Theatre de la Comedie Francaise), заснованого самим Мольєром, між іншим.

Всередині саду палацу Рішельє вас чекає ціла низка сюрпризів: колони Бюрена, металеві кулі-фонтани і невеликий затишний сквер палацу, обожнюваний парижанами. У склепіннях комплексу розташувалися модні бутіки, кав’ярні, ресторани. У гарну погоду парижани стікаються в сад при Пале-Рояль, щоб почитати газету і з’єднання їсти на свіжому повітрі свій обідній сендвіч.

Рекомен-дованих час для відвідування: 20 хвилин

Пасаж Вів’єн

На виході з саду кардинала Рішельє не забудьте заглянути в один з найстаріших і найкрасивіших пасажів Парижа. Тут все збереглося в тому вигляді, яким воно було на початку ХІХ століття. Змінюються лише (і то зрідка) орендарі торгових площ, але самі вивіски зазвичай залишаються недоторканими.

Пасажі будували в якості «проходів» між двома будинками, захованих під скляним дахом з металевою основою. Так, буржуа, прогулюючись по пасажу в сухому, чистому і святковому місці, могли зробити модні покупки і заглянути в кафе на чашечку кави. В пасажах з’єднання явилися перші ріжки газового освітлення, перші громадські туалети були встановлені саме тут. Пасажі послужили прототипом перших великих магазинів, універмагів, які незабаром прийшли їм на заміну.

У паризьких пасажах досі витає привид минулого, тут розташувалося безліч антикварних крамничок з вишуканими штучними товарами. Поряд з пасажем Вів’єн розташувався пасаж Кольбер, нині, на жаль, закритий для публіки і відданий у розпорядження бібліотеки Парижа і університетів Сорбонни.

А трохи віддалік, на шляху до Опери Гарньє, з входом на вулиці rue des Petits Champs, розташувався колоритний пасаж Шуазель (Passage Сhoiseul), який неодмінно варто відвідати.

Рекомен-дованих час для відвідування: 10 хвилин

Опера Гарньє

Будівля Паризької опери у всіх на слуху: таємнича історія з привидом опери Еріком бере початок саме звідси. Будівля опери неодноразово горіла, тут любили влаштовувати замасі на королів та імператорів.

Так, попереднє приміщення опери було зруйновано і перебудовано з причини замасі на імператора Наполеона III. В даний час у Парижу є ще одна будівля опери, зведена на площі Бастилії в 80-е роки.

Внутрішнім оздобленням Опери Гарньє можна помилуватися при відвідуванні балетних постановок або при огляді опери на відповідній екскурсії. Будівля опери можна відвідати щодня з 10:00 до 16:30. А після огляду не відмовте собі в чашечці кави з тістечком в розкішних інтер’єру єрах Caf? de la Paix, що розташувалася навпроти опери, на першому поверсі зіркового готелю Grand Hotel.

Рекомен-дованих час для відвідування: 10 хвилин (без заходу всередину)

Монмартр

Після підкріплення в такому вишуканому місці не складі праці піднятися на чарівний пагорб Парижа, Монмартр. Пішки від Опери, це позиці не більше 20 хвилин.

Ідеальним варіантом буде підйом по вулиці rue de Martyrs, прямо до підніжжя «Мулен Руж», знаменитої «Червоної млині». Від кабаре продовжите підйом по вулиці rue Lepic, не прискорюючи темп, і в двох кроках, на лівій стороні вам зустрінеться Caf? de deux Moulins, де знімали фільм «Амелі». Плакат з Одрі Тоту на стіні закладу повинен нагадати вам про це.

Потім по вулиці rue Tholoz? продовжите свій шлях. В кінці вулиці ваші зусилля винагородить справжній млин, складова пейзаж пагорба ще з XVII століття. Поворот праворуч — і в кількох десятках метрів одного млин! Легендарна Moulin de la Galette, зображена на більш ніж двох тисячах картин художників, постане вашому погляду.

Продовжіть сходження по вулиці rue Girardon, і дорога приве вас до погруддя Даліди, обожнювала Монмартр, що жила тут до кінця своїх днів. Саме час озирнутися направо: перед вами виявиться одна з мальовничих доріг Монмартра.

Зліва вашу увагу має привернути рожевий будинок художника Моріса Утрілло та верхівка базиліки Сакре Кер: продовжуйте рухатися в її бік, ві майже у мети!

Не пропустіть на своєму шляху виноградник Монмартра, кабаре «Шустрий кролик» і площа Тертр, на якій десятки художників будуть щасливі написати ваш портрет, шарж або просто продати вам свою картину. Неодмінно загляньте всередину базиліки Святого Серця — вхід безкоштовний, але не можна фотографувати.

Після спуску по драбинках пишного архітектурного ансамблю базиліки поверніть наліво, до станції метро Abesses, там вас чекатиме ще один сюрприз Монмартра: стіна кохання, з написами «Я тебе люблю», виконаними на різних мовах світу. Чим не казковий закінчення дня? На вулиці Abesses можна знайте і хороший кафе-ресторан на свій смак: наприклад, відмінне заклад з морепродуктів — ресторан Mascotte.

Рекомен-дованих час для відвідування: 2-3 години (без зупинки на перекус)

День 3

Музей д’орсе

Головний у світі музей імпресіоністів, розташований в будівлі колишнього вокзалу Парижа, неможливо обійти стороною. Тут кожен знайде свій самий улюблений експонат: когось зачарують балерини Дега, хтось впечатлится сценами з кабаре і шинків з полотен їх завсідника Тулуз-Лотрека або надихнеться блиском паризьких бульварів і свята паризького життя з полотен Ренуара, або прийде до музею заради «Зоряної ночі над Роной» Ван Гога.

При музеї працюють відмінні кафе і ресторан, а купити сувеніри можна в бутіку музею. Черги на вхід не такі великі, як в Лувр, але і виставкова площа музею в кілька разів менше, так що краще приходити для знайомства з прекрасним прямо до відкриття.

Рекомен-дованих час для відвідування: 2-4 години
Вартість: €12, €9 — 18-25 років або з 16:30 для всіх (крім четверга), до 18 років — безкоштовно
Час роботи: щодня, крім понеділка, з 9:30 до 18:00. 1 травня і 25 грудня — вихідні

Люксембурзький парк

Парк настільки любимо парижанами, що ті придумали йому зменшувально-пестливе прізвисько «Люко».

І дійсно, в літній сонячний день тут яблуку ніде впасти: старше покоління грає в північній частині парку у шахи; у південній частині, ближче до фруктового саду, розгортаються змагання з петанку; навпаки Люксембурзького палацу малюки запускають довгими дерев’яна яними паличками в ставку кораблики; студенти та науковий публіка з сусідки Сорбонни на масивних зелених стільцях читають в тінистих алеях; а офісні працівники в обідній час приходять пообідати на лавках парку салатами і сендвічами.

Парк і палац було зведено за наказом королеви Марії Медичі, і сьогодні в будівлі палацу розташувалася верхня палата парламенту-Сенат. Не пропустіть на увазі фонтан Марії Медичі, так звань «грот», що розташувався зі східної сторони палацу. І подивуйтесь масивного куполу мавзолею великих мужів Франції, Пантеону, розташованого через дорогу від парку.

Рекомен-дованих час для відвідування: 30 хвилин

Квартал Сен-Жермен, квінтесенція паризького способу життя

Насолодившись чудовими видами Люксембурзького парку, вийдіть на вулицю rue Bonaparte і пройдіть по ній в саме серце кварталу Сен-Жермен. Це самий буржуазний, самий святковий паризький квартал.

Саме тут мешкає вішукана паризька публіка, знамениті актори, визнані письменники та видавці. Зайдіть на вечірню службу божу в церкву Сен-Сюльпіс. Тут вінчався Віктор Гюго, а фрески першої каплиці, праворуч від входу, розписав сам Ічен Делакруа. З півночі на південь через церкву проходити Лінія Троянди, сімволізує нульовою паризький меридіан, згадана в романі Дена Брауна «Код да Вінчі».

У двох кроках від церкви, на вулиці Rue Lobineau розташувався крітій продуктовий ринок (march? Saint-Germain), на якому можна купити додому відмінних гастрономічних сувенірів: сирів, ковбас, фуа-гра, паштетів, вина і шампанського. Попросіть продавців загорнути куплені делікатеси в вакуумну упаковку.

За шоколадом можна зайти до шоколатьє Pierre Marcolini (чудові шоколадні цукерки з різними начинками) або до Patrick Roger (кращі в місті цукерки з праліне); тут же незрівнянні мигдальні тістечка-макаронс від Pierre Herme і відмінна булочна-кондитерська Gerard Mulot.

Саме час сісти на чашечку кави в кафе на галасливому паризькому бульварі, скажімо, Сен-Жермен? До ваших послуг легендарні літературні кав’ярні Caf? de Flore і Les deux magots, на ваш вибір, розташувалися по сусідству, подають чудові гарячий шоколад, клаб-сендвічі і омлети. Завсідниками кафе були колись Жан-Поль Сартр, Сімона де Бовуар, Пабло Пікассо, Гійом Аполінер і Генрі Міллер. Зіркова компанія, чи не так?

По закінченні гастрономічної паузи загляньте в одну з найстаріших церков Парижа, Сен-Жермен-де-Пре, виконану в романському стилі. Продовжуйте рух до центру міста по вулиці rue Bonaparte, заглядаючи мимохідь в манірні антикварні лавки і художні галереї, супроводжують вас по дорозі.

Рекомен-дованих час для відвідування: 1 рік (без зупинки на паузу в кафе)

Прогулянка на кораблику по Сені або променад по набережних Сени

Завершити ваше перебування в Парижі можна, милуючись видами на паризькі берега з мостів, одних із самих романтичних в місті. Біля нового мосту (Pont Neuf) на стрілці острова Сіте можна встигнути на річкову екскурсію на кораблику. В порту біля підніжжя Ейфелевої вежі більший вибір річкових компаній і круїзів: бажаючі можуть навіть замовити круїз з романтичною вечерею на борту.

А любителям піших прогулянок можна буде зробити променад по набережних Сени в західну чи східну частини міста: на заході, на лівому березі вас будуть чекати дорогі і химерні ресторани 7-го округу, улюблені серед політичних діячів Франції.

У східній частині лівого берега перед вами відкриється Латинський квартал з середньовічними звивистими вуличками і симпатичними кафе-тавернами з традиційної французької кухні.

Рекомендований час для відвідування: від 1,5 годин

Хочете на екскурсію з Поліною? Дізнайтеся про всі можливі тими і зв’яжіться з нею!

Замовте прямо зараз авіаквитки в Париж – від 126 євро в обидві сторони!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України