В Києві відбудеться святкування 25-річчя руху УГКЦ «Віра і Світло» в Україні

У четвер, 28 червня в Києві при Патріаршому соборі Воскресіння УГКЦ з благословення Блаженнішого Святослава (Шевчука) відбудеться святкування 25-річчя руху «Віра і Світло» в Україні. Святкування включатиме подячну Літургію та святкову програму, яка відбуватиметься у приміщенні Міжнародного виставкового центру.

На святі зберуться представники 36 спільнот руху з різних куточків України, засновники «Віри і Світла» в Україні Зеня Кушпета та Едіта Крал, а також міжнародний координатор руху Гілен дю Шене.

«Декілька років тому Блаженніший Святослав Шевчук у своєму пастирському посланні про дар осіб з неповносправністю звернувся до всіх парафій з закликом – відкрити двері храмів, але насамперед двері серця перед людьми з особливими потребами, – говорить Павло Коваль, провінційний координатор руху «Віра і Світло» в Україні. – У 25-ту річницю спільноти «Віра і Світло» прощею до Києва ми прагнемо надихнути якомога більше людей слідувати цьому заклику та засвідчити не лише про потребу людей з розумовою неповносправністю в допомозі, але й про їхні дари: сердечності, безпосередності та простоти. Адже вони можуть допомогти усім нам відкрити справжню красу і глибину людських стосунків, красу та радість життя».

«Віра і Світло» – це міжнародний християнський рух спільнот, що об’єднує осіб із розумовою неповносправністю, їхніх батьків та молодь-приятелів. Рух «Віра і Світло» виник як відповідь на страждання людей з неповносправністю та їхніх родин, яких у суспільстві часто принижують та відкидають, трактуючи позбавленими людської гідності.

«Віра і Світло» – це насамперед спільноти дружби та взаємної підтримки, де кожен знаходить своє місце: особи з розумовою неповносправністю мають можливість ділитися своєю простотою та вірністю; батьки можуть по-новому відкрити внутрішню красу своєї дитини, відчувати підтримку; молодь-приятелі, завдяки дружбі з особою із розумовою неповносправністю, пізнають справжні життєві цінності, відкриваючи для себе глибокий сенс життя.

В Україні перша спільнота руху «Віра і Світло» утворилася 1992 року у Львові. У світі рух зародився 1971 року у Франції під час міжнародної прощі до Люрду.

Розклад святкування:

10:30 – Літургія у Патріаршому Соборі Воскресіння (вул. Микільсько-Слобідська, 5)
13:00 – Обід
14:00 – Святкова програма у Міжнародному виставковому центрі

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh