Духовне

25 священнослужителів померло в Італії через коронавірус

Католицька Церква в Італії – країні, яка найбільше постраждала в Європі від пандемії, – вже втратила щонайменше 25 священників у віці переважно понад 70 років.

Як пише Голос українською з посиланням на РІСУ.

Немає підтвердження, чи ще живі кілька священників. Найбільша кількість жертв серед духовенства є в єпархії Бергамо на півночі: 10, а 5 священників померли від вірусу у єпархії Парми.

Представляючи останні дані з цього приводу, щоденна газета італійських єпископів «Avvenire» вказала, що така велика кількість смертей серед духовенства виникає в основному через сенс їхнього покликання та місії: перебувати посеред людей та служити їм, також у найскладніші моменти.

«Італійські священники є серед людей, завжди, відповідно до місії, але ще більше через людську природу нашого духовенства», – написав автор статті Франческо Огнібене. Він наголосив, що хоча це стосується всієї Церкви в цій країні, в деяких єпархіях кількість жертв «цієї жахливої епідемії» є особливо промовистими.

Найбільше священників відійшли у вічність у єпархії Бергамо – 10, майже всі старші 70 років, більшість навіть мали понад 80 років. Лише один священник, о. Сільвано Сіртолі, на момент смерті мав «тільки» 59 років. Найвідомішим серед них є 84-річний прелат Тарчісіо Феррарі, який у 1963-77 рр. був секретарем тодішнього єпископа цієї єпархії Архиєпископа Клементе Ґадді.

У Пармській єпархії померли п’ять священників, з яких наймолодшому було 55 років, а найстаршому – 94. Це був прелат Франко Мінарді, колишній директор єпархіального «Карітасу».

В єпархії П’яченце-Боббіо немає остаточного підтвердження смерті важкохворого 79-річного священника Джорджіо Босіні, відомого своєю великою прихильністю до відкинутих та маргіналізованих людей. Невідомо також, яка доля двох 87-річних близнюків Маріо та Джованні Боселлі, які, ймовірно, померли впродовж кількох днів. За словами автора, також майже напевно, що помер 83-річний священник Джованні Кордані.

По два священники померли в кремонській єпархії та міланській архиєпархії. Найстаршою жертвою у цій першій церковній групі став 104-річний о. Маріо Кавалері, який раніше понад 30 років керував місцевим осередком для бідних, наркоманів та біженців. В архиєпархії помер у віці 70 років о. Луїджі Джуссані – тезка засновника церковного руху «Comunione e Liberazione», сам також пов’язаний з цією спільнотою.

По одному священнику померли в єпархіях Лоді, Брешії, Касале Монферрато та Тортона.

У зв’язку з обмеженнями та заборонами, введеними в Італії щодо більших зібрань людей, усіх померлих поховали, як і інших, тобто без належного похоронного обряду, але з відправленням Літургії.

Як повідомляє РІСУ, заступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі звернувся до представників релігійних організацій щодо проблеми поширення та протидії коронавірусу.

“Загроза, з якою сьогодні зіштовхнулись люди, що проживають на території України, досить серйозна, але має низький рівень поширення. На цьому етапі, дотримуючись правил та ставлячись відповідально до своїх обов’язків можна зупинити розповсюдження вірусу. На нас лежить велика відповідальність за життя та здоров’я людей, тому ми повинні діяти рішуче та з розумінням”, – йдеться у повідомленні.

Представники релігійних організацій та церков запевнили, що богослужіння може проходити онлайн, за допомогою різних технічних пристроїв або вдома кожною віруючою особою, а також обов’язково без порушень законодавства, оскільки такі заходи зумовлені теперішніми подіями та протистоянню поширенню коронавірусу.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України