Новини з Австрії

Де у Відні можна скуштувати тафельшпіц: що це за страва

25 ресторанів Відня, де можна скуштувати Тафельшпіц. Що це таке і з чим його їдять?

Це дивне слово “Тафельшпіц”… його не часто зустрінеш у меню віденських ресторанів, його безглуздо шукати в дешевих кафе і точно не відшукати в забігайлівках. Тафельшпіц, мабуть, найпафосніший представник віденської кухні. Цю страву неможливо здешевити за рахунок компонентів, неможливо скоротити порції, тому Тафельшпіц незмінно смачний там, де його подають.
Тафельшпіц – дослівно “наконечник столу” – це страва з історією та традиціями, страва, під час подачі якої дотримуються особливого церемоніалу.

Кілька слів про традиції.

Яловичину в Австрії їдять з 15 століття. Вона вважалася досить дешевим м’ясом. Про картоплю в Європі ще не чули, а вирощувати, годувати і перевозити велику рогату худобу було дешевше, ніж свиней.

Однак популярності Тафельшпіц набув завдяки невибагливим кулінарним вподобанням Імператора Франца-Йосипа, який не надто прагнув кулінарних експериментів і задовольнявся, як зрештою більшість чоловіків, зрозумілими стравами з простих інгредієнтів. Варена яловичина з бульйоном і різними гарнірами, чим по суті і є Тафельшпіц, цілком відповідав смаковим вимогам “Вічного” Кайзера, до того ж ця страва є доволі економною в приготуванні. Кайзер мав славу дбайливого імператора, був скнарою й аскетом.

До вареної яловичини подавали білоголову капусту або капусту кольрабі, тарілку свіжого тертого хрону, кілька цибулин і черствий хліб, щоб вмочати його в сік, що стікав із м’яса, а також три децилітри вина. Завдяки невисокій вартості, Шпіц могла собі дозволити не лише аристократія, а й буржуазія.

тафельшпіц
тафельшпіц

Так само є версія, що Тафельшпіц був трохи видозмінений Анною Захер, власницею готелю “Захер”, спадкоємицею онука знаменитого Франца Захера, винахідника великого віденського торта “Захер”. У Червоному барі готелю “Захер” подають особливий “Захер Тафельшпіц”.

Класичний Тафельшпіц можна скуштувати в наступних ресторанах за списком:

1. Buxbaum, 1010 Wien

2. Zum schwarzen Kameel, 1010 Wien

3. Zwölf Apostelkeller, 1010 Wien

4. Zum Leupold, 1010 Wien

5. Pöschl, 1010 Wien

6. Ofenloch, 1010 Wien

7. Landtmann, 1010 Wien

8. Meissl & Schadn, 1010 Wien

9. Hotel Sacher, 1010 Wien

10. Huth Gastwirtschaft, 1010 Wien

11. Фігльмюллер, 1010 Відень

12. Gmoakeller, 1030 Wien

13. Glacis Beisl, 1070 Wien

14. Grünauer, 1070 Wien

15. Rudi’s Beisl, 1050 Wien

16. D’Landsknecht, 1090 Wien

17. Rebhuhn, 1090 Wien

19. Plachutta, 1130 Wien

20. Quell, 1150 Wien

21. Figls, 1190 Wien

22. Zum Renner, 1190 Wien

23. Kopp, 1200 Wien

24. Mraz & Sohn, 1200 Wien

Тафельшпіц – інструкція з поїдання.

Як його їсти? Класичний Тафельшпіц вам принесуть у невеликій каструлі або мідному ковшику. Це буде два або три великі шматки вареної яловичини в наваристому бульйоні з крупнопорізаними овочами. Вам принесуть глибоку тарілку і кілька мисочок, у яких буде шпинат, смажена картопелька, яблучний хрін і тертий хрін. Так само будуть подані два підсмажені шматочки чорного хліба. Бульйон слід налити в глибоку тарілку, хліб намазати. Спочатку слід з’їсти бульйон, потім можна переходити до м’яса й овочів.

Що стосується класичної церемонії подачі, то її можна спостерігати в ресторані Meissl & Schadn у 1010.

Ну і, звісно, у закладі, що заслужено носить титул Короля Віденської Кухні – ресторані “Plachutta”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України