20 фотографій, що нагадують декорації до фільмів жахів

У 2013 році англійський фотограф Ребекка Лічфілд (Rebecca Litchfield) побувала в тринадцяти країнах колишнього соціалістичного табору, фотографуючи занедбані будівлі минулої епохи.

Пропонуємо вам поглянути на її роботи:

1. У 2013 році англійський фотограф Ребекка Лічфілд (Rebecca Litchfield) побувала в тринадцяти країнах колишнього соціалістичного табору, фотографуючи занедбані будівлі минулої епохи.

2. Лічфілд зробила в цілому шість поїздок – відвідала Східну Німеччину, Україну, Болгарію, Чехію, Словаччину, Латвію, Естонію, Литву, Хорватію, Росію та інші країни, щоб зафіксувати зразки монументальної архітектури, побудовані протягом 20 сторіччя і покинуті після розпаду СРСР на початку 1990-х.

Санаторій в Росії.

3. Бузлуджа, Болгарія.

У період правління Болгарської комуністичної партії (9 вересня 1944 — 10 листопада 1989) Бузлуджа вважається святинею болгарських комуністів. У 1980-х роках на вершині був споруджений величезний будинок-пам’ятник на честь БКП, вартістю 14 186 000 лв. Також побудовані громадські дачі, турбази, пам’ять пам’ятники, асфальтовані дороги і безліч інших інфраструктурних та комунікаційних об’єктів. Будинок-пам’ятник БКП повністю розграбований: вкрадено всі кабелі електромережі і всі елементи зовнішнього і внутрішнього декоративного облицювання, який складалався з мармур, граніту,  золота, срібла, бронзи та інших коштовних каменів і металів. Червона п’ятикутна зірка  знесена вертольотом. Залишився тільки бетонний каркас з арматурою. Більшість пам’яток і комунікацій на вершині також знищені з метою грабунку, а дачі і турбази продані приватним особам і фірмам. Більшість болгар, які народилися після 1989 року, мало що знають про Бузлудже.

4. Закрите селище Ірбене/Вентспілс-8, Латвія.

5. «Моєю метою було зберегти для книги як руйнується Радянська імперію, перш ніж вона зникне остаточно, — розповідає Ребекка. — Назва книги — “Привиди Радянського Союзу” — пов’язане з привидами і історіями, що залишилися після його розпаду. СРСР колись був живим, дихаючим організмом, але з падінням комунізму багато місць залишилися занедбані і безлюдні, немов кістяки забутих часів».

6. “Я утримувалася від суб’єктивних суджень про радянську епоху і намагалася залишатися нейтральною, — розповідає Лічфілд. — У всі часи люди живуть у громадах своїм життям, яке не буває повністю чорною або білою, і моєю метою було відобразити поточний стан справ у фотографіях, супроводивши їх текстовими коментарями.”

7. “Життя є життя, все рухається вперед, залишаючи якісь явища і фрази об’єкти у минулому. Деяким руїни того часу можуть здатися неприємними, але я бачу красу в розпаді. Занедбані будівлі схожі на спогади, які ще залишаються в пам’яті, але незабаром вітер віднесе їх назавжди. Це музей, в який ніхто ніколи не приходить”.

8. Таллінська батарейна вязниця (Patarei Tallinn Prison).

9. «На мій погляд, ці місця зовсім не страшні; навпаки, я відчуваю себе безпечніше в таких місцях, незайманих людьми, де панує лише природа, ніж у по-справжньому метушливому, метушливому світі, в якому люди постійно кудись несуться в хаосі життя. В закинутих будівлях я розслабляюся і відволікаюся від стресів повсякденного життя», — ділиться своїми почуттями Ребекка.

10. “Зовсім небагато дослідників вирішуються подорожувати по території Росії, — пояснює Ребекка, — де норми так відрізняються від наших, поселення сильно охороняються, а війська перебувають буквально всюди. Зустріч з військовими або поліцією може обернутися вкрай неприємними наслідками”.

11. “Ми намагалися залишатися непоміченими протягом всієї поїздкі, вдосконалюючи навички скритності, коли пірнали у хащі і прокрадувались повз сплячу охорону. Однак на третій день удача змінила нам. Ми збиралися зняти надсекретну радіолокаційну станцію. Спочатку на шляху до неї в лісі нас атакували з усіх боків незліченні полчища комарів, а коли до радара залишалися лічені метри, ми раптом побачили, що нас очікують військових, які були нам зовсім не раді”.

12. Скрунде — невелике місто в Курземі на заході Латвії, близько 3 тисяч жителів.

Неподалік від міста під час холодної війни перебував радарний комплекс Дністер-М (РЛС), обслуговуючий його персонал живий у розташованому неподалік житловому масиві Скрунде-1, останній радянський радар в Прибалтиці. Радар перестав діяти 31 серпня 1998 року. Після демонтажу радара і виведення останніх російських військ з регіону в жовтні 1999 року, Скрунде-1 ставши містом-привидом. У лютому 2010 Скрунде-1 було продано групі російських інвесторів з Самарі за 3,1 мільйонів доларів, однак що вони будуть робити з житловим масивом, поки невідомо.

13. Паровоз M?v Class 424, Угорщина. Рік випуску: 1941. Експлуатувався аж до 1960-х років.

14. Покинута лікарня, Росія.

15. Колишня стоматологія.

16. Десь у Польщі.

17. Військове містечко Крампніц (Krampnitz) Західної групи радянських військ у Німеччині, є передмістям міста Потсдам.

У Крампіце в період з 1945 по 1994 рік перебувала військова база Радянської армії, а зокрема, 35 мотострілецька Красноградська Червонопрапорна дивізія, 83 гвардійський мотострілецький Ніжинський ордена Червоної Зірки полк і 200 зенітно-ракетний Брестський Червонопрапорний ордена А. Невського полк. Військове містечко покинуте і закинуте у 1992 році.

18. Занедбаний піонерський табір, Росія.

19. Кінотеатр, Росія.

20. Таллінська батарейна вязниця (Patarei Tallinn Prison). Побудована в 1840 році, використовувалася аж до 2004 року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh