Авторські статтіФотогалерея

20 фотографій, що нагадують декорації до фільмів жахів

У 2013 році англійський фотограф Ребекка Лічфілд (Rebecca Litchfield) побувала в тринадцяти країнах колишнього соціалістичного табору, фотографуючи занедбані будівлі минулої епохи.

Пропонуємо вам поглянути на її роботи:

1. У 2013 році англійський фотограф Ребекка Лічфілд (Rebecca Litchfield) побувала в тринадцяти країнах колишнього соціалістичного табору, фотографуючи занедбані будівлі минулої епохи.

2. Лічфілд зробила в цілому шість поїздок – відвідала Східну Німеччину, Україну, Болгарію, Чехію, Словаччину, Латвію, Естонію, Литву, Хорватію, Росію та інші країни, щоб зафіксувати зразки монументальної архітектури, побудовані протягом 20 сторіччя і покинуті після розпаду СРСР на початку 1990-х.

Санаторій в Росії.

3. Бузлуджа, Болгарія.

У період правління Болгарської комуністичної партії (9 вересня 1944 — 10 листопада 1989) Бузлуджа вважається святинею болгарських комуністів. У 1980-х роках на вершині був споруджений величезний будинок-пам’ятник на честь БКП, вартістю 14 186 000 лв. Також побудовані громадські дачі, турбази, пам’ять пам’ятники, асфальтовані дороги і безліч інших інфраструктурних та комунікаційних об’єктів. Будинок-пам’ятник БКП повністю розграбований: вкрадено всі кабелі електромережі і всі елементи зовнішнього і внутрішнього декоративного облицювання, який складалався з мармур, граніту,  золота, срібла, бронзи та інших коштовних каменів і металів. Червона п’ятикутна зірка  знесена вертольотом. Залишився тільки бетонний каркас з арматурою. Більшість пам’яток і комунікацій на вершині також знищені з метою грабунку, а дачі і турбази продані приватним особам і фірмам. Більшість болгар, які народилися після 1989 року, мало що знають про Бузлудже.

4. Закрите селище Ірбене/Вентспілс-8, Латвія.

5. «Моєю метою було зберегти для книги як руйнується Радянська імперію, перш ніж вона зникне остаточно, — розповідає Ребекка. — Назва книги — “Привиди Радянського Союзу” — пов’язане з привидами і історіями, що залишилися після його розпаду. СРСР колись був живим, дихаючим організмом, але з падінням комунізму багато місць залишилися занедбані і безлюдні, немов кістяки забутих часів».

6. “Я утримувалася від суб’єктивних суджень про радянську епоху і намагалася залишатися нейтральною, — розповідає Лічфілд. — У всі часи люди живуть у громадах своїм життям, яке не буває повністю чорною або білою, і моєю метою було відобразити поточний стан справ у фотографіях, супроводивши їх текстовими коментарями.”

7. “Життя є життя, все рухається вперед, залишаючи якісь явища і фрази об’єкти у минулому. Деяким руїни того часу можуть здатися неприємними, але я бачу красу в розпаді. Занедбані будівлі схожі на спогади, які ще залишаються в пам’яті, але незабаром вітер віднесе їх назавжди. Це музей, в який ніхто ніколи не приходить”.

8. Таллінська батарейна вязниця (Patarei Tallinn Prison).

9. «На мій погляд, ці місця зовсім не страшні; навпаки, я відчуваю себе безпечніше в таких місцях, незайманих людьми, де панує лише природа, ніж у по-справжньому метушливому, метушливому світі, в якому люди постійно кудись несуться в хаосі життя. В закинутих будівлях я розслабляюся і відволікаюся від стресів повсякденного життя», — ділиться своїми почуттями Ребекка.

10. “Зовсім небагато дослідників вирішуються подорожувати по території Росії, — пояснює Ребекка, — де норми так відрізняються від наших, поселення сильно охороняються, а війська перебувають буквально всюди. Зустріч з військовими або поліцією може обернутися вкрай неприємними наслідками”.

11. “Ми намагалися залишатися непоміченими протягом всієї поїздкі, вдосконалюючи навички скритності, коли пірнали у хащі і прокрадувались повз сплячу охорону. Однак на третій день удача змінила нам. Ми збиралися зняти надсекретну радіолокаційну станцію. Спочатку на шляху до неї в лісі нас атакували з усіх боків незліченні полчища комарів, а коли до радара залишалися лічені метри, ми раптом побачили, що нас очікують військових, які були нам зовсім не раді”.

12. Скрунде — невелике місто в Курземі на заході Латвії, близько 3 тисяч жителів.

Неподалік від міста під час холодної війни перебував радарний комплекс Дністер-М (РЛС), обслуговуючий його персонал живий у розташованому неподалік житловому масиві Скрунде-1, останній радянський радар в Прибалтиці. Радар перестав діяти 31 серпня 1998 року. Після демонтажу радара і виведення останніх російських військ з регіону в жовтні 1999 року, Скрунде-1 ставши містом-привидом. У лютому 2010 Скрунде-1 було продано групі російських інвесторів з Самарі за 3,1 мільйонів доларів, однак що вони будуть робити з житловим масивом, поки невідомо.

13. Паровоз M?v Class 424, Угорщина. Рік випуску: 1941. Експлуатувався аж до 1960-х років.

14. Покинута лікарня, Росія.

15. Колишня стоматологія.

16. Десь у Польщі.

17. Військове містечко Крампніц (Krampnitz) Західної групи радянських військ у Німеччині, є передмістям міста Потсдам.

У Крампіце в період з 1945 по 1994 рік перебувала військова база Радянської армії, а зокрема, 35 мотострілецька Красноградська Червонопрапорна дивізія, 83 гвардійський мотострілецький Ніжинський ордена Червоної Зірки полк і 200 зенітно-ракетний Брестський Червонопрапорний ордена А. Невського полк. Військове містечко покинуте і закинуте у 1992 році.

18. Занедбаний піонерський табір, Росія.

19. Кінотеатр, Росія.

20. Таллінська батарейна вязниця (Patarei Tallinn Prison). Побудована в 1840 році, використовувалася аж до 2004 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18 − 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.