«Два мільйони українців вже скористалися безвізовим режимом з ЄС і безвіз працює», – відмітив Петро Порошенко на своїй сторінці у Фейсбуку.
«Нині ми маємо безвізовий режим з понад ста країнами світу. І ми продовжуємо відкривати світ для українців, а Україну – для світу!», – додав Президент України.
Зазначимо, що найактивніший рух українців по безвізу відмічається в пунктах пропуску на кордоні з Польщею (694 тис. перетинів), а також для повітряного сполучення (674 тис. перетинів).
Крім того, активними залишаються угорська (248 тис.), румунська (236 тис.) та словацька (142 тис.) ділянки кордону.
Аналіз свідчить, що громадяни України більш сміливіше користуються перевагами безвізу, особливо з погляду на закінчення терміну дії попередньо виданих віз. І якщо у грудні 2017 року було зафіксовано 36 тисяч поїздок українців-безвізовиків, то у грудні 2018 року їх кількість складала 152 тисячі.
При цьому якщо перший мільйон українців перетнули кордони з країнами ЄС по безвізу майже за 13 місяців, то другий мільйон наших співвітчизників здійснили свої подорожі протягом 5 місяців.
Варто наголосити, з початку безвізу з 11 червня 2017 року громадяни України здійснили 33 мільйони поїздок до країн ЄС, з яких 2 мільйони саме без віз.
Крім того, не виправдалися прогнози щодо масових непропусків українців-безвізовиків через кордон. Основними причинами, за якими європейські прикордонники відмовляють у пропуску, залишаються непідтвердження мети поїздки, недостатнє фінансове забезпечення та перевищення строку перебування.
Також зазначимо, що в межах компетенції Державна прикордонна служба України виконала всі завдання визначені планом дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. 157 пунктів пропуску через державний кордон обладнано засобами біометричного контролю та підключено до баз даних Інтерполу, а сучасні технічні засоби дозволяють автоматично перевіряти всі типи біометричних документів.