Морські подорожі, про яких багато хто з нас так мріяли в дитинстві, зараз стають все більш популярними способом побачити світ. На перший погляд здається, що такий вид відпочинку доступний тільки «вершків суспільства», але це зовсім не так. Ми готові розповісти вам декілька секретів, з якими ваш морський круїз стане одним із самих яскравих пригод і при цьому не завдасть нищівного удару по вашому бюджету.
Для вас 19 найбільш важливих і перевірених порад, які стануть в нагоді і на етапі планування подорожі, і на борту круїзного лайнера. Ми впевнені, що з ними ваше подорож стане по-справжньому незабутнім.
Перед подорожжю
- Якщо ви хочете придбати круїз подешевше, то дотримуйтесь принципом купівлі звичайного туру: в пік сезону (літо) і протягом кількох місяців до дати від’їзду ціни будуть високими, а якщо почекати і забронювати подорож перед самим від’з’їздом під час оксамитового сезону, то є ймовірність отримати відмінну знижку, так як на круїзних лайнерах є велика кількість кают, які восени погано продаються з-за погодних умов і початку навчального року.
- Заздалегідь сплануйте маршрути екскурсій в містах під час зупинок. Таким чином, ви не будете переплачувати на борту лайнера за сервіс гіда, трансфери та ланчі в екскурсійних точках. Підберіть зручний маршрут і розрахуйте годину — залиште годину-півтора на випадок, якщо ви затримаєтеся в місті.
- Скачайте на телефон додаток вашої круїзної компанії. Там ви знайдете багато корисних порад, фотографії з лайнера, точні варіанти розташування кают, програму розваг, карту пересувань і багато іншого. Крім того, деякі компанії пропонують кілька годин безкоштовного Wi-Fi або доступ до інших платних сервісів ексклюзивно для тих, хто скачав додаток заздалегідь.
Каюта
- Не забудьте про портативну зарядку, так як каюти економ славляться відсутністю достатньої кількості розеток.
- Скористайтеся гарантією класу каюти» під час покупки круїзу. Таким чином, ви будете розміщені в категорії не нижче (а найчастіше — вище тієї, за яку ви заплатили. Якщо ви не захочете доплатити за цей сервіс, то ваше проживання може виявитися не самим комфортним.
- Для романтичної подорожі вибирайте каюту, розташовану позаду лайнера. По-перше, це захистить від сильного вітру, по-друге, ви зможете спостерігати за дельфінами, заходами і світанками не з загальної верхньої палуби, а зі свого особистого балкона або вікна.
- Після першої зупинки судна в порту зверніться в службу сервісу для гостей (Guest Relations Desk) і попросіть їх підвищити категорію вашої каюти. Так як деякі пасажири пересідають на інший лайнер, ви можете отримати приємний бонус у вигляді розміщення в каюті з балконом.
- По можливості вибирайте «зовнішню» каюту. Навіть якщо доведеться переплатити. У «внутрішніх» каютах буде достатня депресивна атмосфера за відсутності вікон і денного світла. Чим вище ваша палуба (поверх каюти), тім краще. Нижні «зовнішні» каюти оснащені тільки вікнами-ілюмінаторами.
Їжа і напої
- Їжа — це завжди основний дохід для лайнера під час подорожі. Перед відходом в море дізнайтеся всю необхідну інформацію про харчування на борту. Запитайте про ланч-боксах, які ви можете придбати під час купівлі туру. Вони допоможуть вам заощадити час і значно суму грошів.
- Якщо у вас не система «все включено», то запасіться снеками та улюбленими ласощами заздалегідь. На борту ці маленькі задоволення буде коштувати недешево. Але не забувайте про ліміт багажу і правила лайнера.
- Якщо ви замовили «тільки сніданки», то після прибуття на лайнер поцікавтеся у персоналу, скільки складі доплата за «сніданок і вечеря». З-за системи шведського столу вартість доплати за вечерю буде невисока.
- Поцікавтеся у стюардів, що вони можуть запропонувати в якості безкоштовних частувань. Зазвичай це міні-закуски до вечірнього чаю, печиво і цукерки, горішки і попкорн в барах, а також сендвічі на палубі в зоні розваг.
- У перший день подорожі дізнайтеся про спеціальні пропозиції в ресторанах a la carte, які постійні клієнти лайнерів бронюють, як тільки прибувають на борт.
- Найвища накрутка на судні — це газовані напої та алкоголь. Пам ” ятайте про це, роблячи замовлення в ресторані. А вісь безкоштовну воду (як і м’яким ятні цукерки проти нудоти) можна знайте практично у всіх місцях загального користування. До речі, проносити спиртне на борт під час навантаження або зупинки не вдасться. Це заборонено на більшості круїзних лайнерів. Перед круїзом рекомендуємо вам ознайомитися із правилами алкогольної політики на вибраному вами судні.
Розваги
- У спа-салоні лайнера сауна, джакузі, крижана кімната майже завжди надаються безкоштовно. А вісь діти туди не допускаються.
- У дні зупинки у портах ви зможете отримати велику знижку на всі розваги, так як більшість пасажирів залишають лайнер і проводять час на березі. Скористайтеся ситуацією, щоб порадувати себе, якщо ви, наприклад, вже були в тому місті, до якого причалило ваше судно.
- Ще один поширений спосіб витрати грошей — це професійні фотографії. Кожен лайнер тримає у своєму штаті пару-трійку відмінних фотографів, які роблять приголомшливі знімки, тільки від і ціна цих знімків теж може вас здивувати.
- Магазини біля порту завжди завищують ціни на звичайні продукти і сувеніри (як і сувенірні лавки на судні). Просто пройдіться вглиб міста та заощаджуйте до 50 %. Також не піддавайтеся на провокації місцевих «гідів» біля зупинки лайнера, які запропонують вам показати місто і самі бюджетні бутіки.
- У багатьох морських портах є магазини Duty Free, де можна вигідно придбати товари, які обкладаються високим податком: косметику, ювелірні вироби, алкоголь. А ось чого не варто купувати в Duty Free, так це сувеніри: всупереч тому що вони не обкладаються податками, у безмитних зонах торгівлі вони коштують невиправдано дорого.
Ми щиро сподіваємося, що наші рекомендації надихнуть вас одного разу вибрати саме такий вид відпочинку.