Цікавий факт: в Європі сукупна сума, яку мешканці окремо взятої країни виплачують авіакомпаніям за перевагу багажу, може досягати близько €0,5 млн в рік. При цьому в середньому 1/3 частина промов, які пасажири беруть з собою в дорогу, вони не користуються. Логічно, що туристи, які не бажають бути частиною цієї статистики, винаходять все нові спосібі для економії місця у валізі.
Дієві хитрощі, які допомагають зробити не тільки багаж, але і всю поїздку легкої і, відповідно, приємною. А в кінці статті вас чекає цінний рада від бувалих мандрівників.
1. Чергувати одяг при зборі валізи
Майки, футболки і кофтинки менше мнуться, якщо їх складати у вигляді валиків. У будь-якому випадку, навіть якщо упаковувати одяг звичними «пластами», слід чергувати трикотажні речі і швидко мнущиеся. Так на останніх буде менше складок.
2. Використовувати папір для пакування промов
Ще один спосіб мінімізувати відсоток пом’п’ятою в ході транспортування одягу — загортати її в папір або хоча б прокладати шарі паперу між стопками промов.
3. Упаковувати одяг текстильних полицях
4. Використовувати для фасування промов мішки для прання
Одяг, складену у вигляді валиків, можна упакувати в мішки для прання білизни. Розфасовані таким чином речі будуть займати менше місця, і їх легко буде складати у валізу. По закінченні подорожі в ці мішки для білизни можна буде помістити брудний одяг.
5. Використовувати простір усередині взуття
6. Упаковувати кожен черевик окремо
Кожен черевик або туфлю краще покласти окремо, а не пара разом. Розміщуючи їх у різних частинах сумки або валізи, можна заощадити простір. Існують спеціальні чохли для взуття, однак можна помістити її і бахіли. А для взуття на плоскій підошві в якості упаковки підійдуть старі чисті шкарпетки.
7. Використовувати порожні упаковки від таблеток
Невелика кількість ватних паличок, яке вимагається в подорожі, легко поміщається і зручно транспортується в упаковці від таблеток.
8. Брати в дорогу невелику кількість зубної пасти
У поїздкі, які тривають лише кілька днів, можна не брати цілий тюбик зубної пасти. Її можна перелити в чистий флакон від очних крапель.
9. Використовувати липку стрічку для перевезення рідин
Щоб рідини і гелі не витікали з флаконів, можна заклеїти кришки липкою стрічкою.
10. Використовувати шкарпетки в якості чохлів для невеликих скляних ємностей
Щоб зберегти в цілості скляну пляшку, наприклад з парфумами або кремом, можна помістити його в один носок і обернути іншим.
11. Складати прикраси в компактні контейнери
Якщо для подорожі потрібно взяти невелику кількість ювелірних виробів або біжутерії, то вони легко помістяться в пластиковому контейнері з-під дитячих солодощів. Такий «схованку» можна брати з собою, наприклад, на пляж, якщо потрібно зняти прикраси. Його можна прикріпити до ключів у вигляді брелока.
12. Мати запас грошових гумок
Гумки для волосся або грошів завжди можуть знадобитися в подорожі, оскільки з їх допомогою можна також пакувати речі, фіксувати скручені дроти або валики одягу. Щоб гумки не розсипалися і були завжди під рукою, можна надіти їх на карабін.
13. Використовувати прихватку для перевезення щипців для волосся
Особистий фен не завжди може стати в нагоді в подорожах, так як часто його можна знайте в готелі. А щипці для волосся або плойки деяким дівчатам просто необхідні. У цьому випадку зручно перевозити їх у звичайної кухонної прихватке або рукавиці. Крім того, в поїздці при їх використанні не потрібно буде думати, куди покласти гарячий прилад, поки він не охолоне.
14. Перевозити кисті для макіяжу у футлярі для зубних щіток
Більшість кистей для макіяжу легко поміщаються в компактні футляри для зубних щіток.
15. Користуватися схованками для грошів
Доброю схованкою для грошів може стати порожній футляр від помади або корпус від маркера, з якого попередньо слід витягти фарбувальний стрижень.
16. Брати з собою порожню пляшку
Якщо належить подорож літаком, то краще взяти з собою ручну поклажу порожню пляшку, щоб у «стерильною» зоні після проходження контролю безкоштовно набрати в неї води з питного фонтанчика. Особливо просунуті мандрівники завжди беруть з собою компактні УФ-прилади для знезараження води.
17. Використовувати надійну упаковку для скляної тари
Існує кілька способів упакувати пляшку: в махровий рушник, кілька шарів газет або надувний нарукавник для плавання. Також можна загорнути пляшку в чистий одноразовий підгузник, а потім покласти в пакет або обернути плівкою або тим же рушником. Навіть якщо раптом з якоїсь причини пляшка розіб’є ється, підгузник вбере рідину і допоможе зберегти інші речі в багажі сухими.
18. Перевозити фрукти в коробці з-під чіпсів
Картонну упаковку з-під чіпсів можна використовувати для транспортування екзотичних фруктів. Попередньо варто покласти їх у пакет, плівку або газету.
Бонус
Цінну пораду від досвідчених мандрівників. Перед поїздкою краще сфотографувати всі свої документи, пластикові картки та страхові поліси. Знімки слід надіслати самому собі електронною поштою. Таким чином у разі втрати документів їх простіше буде відновити.
Подорож — це завжди великі витрати, причому не тільки матеріальні, але й часові та емоційні. Найголовніше, щоб хороші враження від поїздкі перевищили всі ці витрати і залишилися в пам’яті надовго.
А якими цікавими лайфхаками в подорожах користуєтеся ви?