Російські міста-примари у фотографіях

Голлівудським режисерам в принципі можна довго і не шукати локації для зйомок постапокаліптичних фільмів і фільмів жахів, адже в Росії таких місць просто предостатньо! Як говоритися, знімай – не хочу. У цьому матеріалі ми розповімо про міста, які з різних причин були позбавлені своїх звичних функцій і стали примарами.

1. Верхня Губаха

Коли-то цей населений пункт був звичайним уральським промисловим селищем, у якому жили кілька тисяч глядачів. Але близько 30 років всіх жителів переселили в Губаху. Чому? Справа в тому, що Верхня Губаха знаходиться в низині, а недалеко від нього розташований коксохімічний завод, вихлопи від якого активно збираються в селищі в безвітряні дні.

2. Іультин

У 1937 році в цій чукотської локації було виявлено одне з найбільших поліметалічних родовищ. Населений пункт в цьому місці створювали ще в язні Гулагу. Але в 1990-му році обробка руді стала нерентабельною (внаслідок економічної кризи). Саме тому до 2000 року селище було повністю залишене своїми жителями.

3. Аликель

Аликель – селище військових льотчиків неподалік від Норильська, розташований в тундрі. Але після виведення з нього ескадрильї, селище виявився покинутим. Замість військового аеропорту в Аликелі побудували звичайний, цивільний. Ходили чутки, що в Норильськ збирався прилетіти Хрущов, для якого побудували аеропорт.

4. Кадикчан

Про це занедбане шахтарськоме селище міського типу ми вже писали. Після того, як в одній з шахт прогримів вибух, що спричинило смерть кількох осіб, шахту закрили, а людей почали виселяти з селища.

5. Курша-2

Селище Курша-2 в Рязанській області було заснований для освоєння і розробки лісу Центральної Мещери. У 1936 році в селищі сталася пожежа. Під час евакуації на поїзді жителі селища опинилися у вогневій пастці. В результаті надзвичайної події загинуло 1200 осіб. Незабаром після пожежі людей знову заселили у селище, проте вже після війни всіх людей виселили.

6. Малога

Місто-привид Малога, яке розташований в Ярославській області, було заснований ще в 13 столітті. Однак до 21 століття він, на жаль, не доживши. Населений пункт розташовувався неподалік від Рибінського водосховища. У 1971 році в Малозі почали будувати гідроелектростанцію, в якій цей населений пункт дуже потребував. Під час будівництва стався потоп, внаслідок якого близько 600 довколишніх сіл опинилися під водою. Кажуть, що ця катастрофа забрала життя 300 людей.

7. Хальмер-Ю

Хальмер-Ю – це колишнє селище міського типу, а нині місто-привид в Республіці Комі. Тут активно відбувалося видобуток вугілля. Однак з переходом Росії до ринкової економіки постало питання про доцільність функціонування селища. Сьогодні тут розташований військовий полігон під умовною назвою «Пембой».

8. Фінвал

Фінвал – занедбане гарнізонний селище, який розташований в бухті Бечевинска. У 1972 році тут почала базуватися 182-а бригада підводних човнів. Однак у 1982 році гарнізон розформували, а населення переселили в інше місце.

9. Чаронда

Це село на півночі Вологодської області відокремлене від цивілізації смугою непрохідних боліт, тому потрапити сюди можна тільки на снегоболотоходах. З-за складного доступу до цього населеного пункту, з 2006 року Чаронду включили до складу Чарозерского сільського поселення.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh