Авторські статтіФотогалерея

Російські міста-примари у фотографіях

Голлівудським режисерам в принципі можна довго і не шукати локації для зйомок постапокаліптичних фільмів і фільмів жахів, адже в Росії таких місць просто предостатньо! Як говоритися, знімай – не хочу. У цьому матеріалі ми розповімо про міста, які з різних причин були позбавлені своїх звичних функцій і стали примарами.

1. Верхня Губаха

Коли-то цей населений пункт був звичайним уральським промисловим селищем, у якому жили кілька тисяч глядачів. Але близько 30 років всіх жителів переселили в Губаху. Чому? Справа в тому, що Верхня Губаха знаходиться в низині, а недалеко від нього розташований коксохімічний завод, вихлопи від якого активно збираються в селищі в безвітряні дні.

2. Іультин

У 1937 році в цій чукотської локації було виявлено одне з найбільших поліметалічних родовищ. Населений пункт в цьому місці створювали ще в язні Гулагу. Але в 1990-му році обробка руді стала нерентабельною (внаслідок економічної кризи). Саме тому до 2000 року селище було повністю залишене своїми жителями.

3. Аликель

Аликель – селище військових льотчиків неподалік від Норильська, розташований в тундрі. Але після виведення з нього ескадрильї, селище виявився покинутим. Замість військового аеропорту в Аликелі побудували звичайний, цивільний. Ходили чутки, що в Норильськ збирався прилетіти Хрущов, для якого побудували аеропорт.

4. Кадикчан

Про це занедбане шахтарськоме селище міського типу ми вже писали. Після того, як в одній з шахт прогримів вибух, що спричинило смерть кількох осіб, шахту закрили, а людей почали виселяти з селища.

5. Курша-2

Селище Курша-2 в Рязанській області було заснований для освоєння і розробки лісу Центральної Мещери. У 1936 році в селищі сталася пожежа. Під час евакуації на поїзді жителі селища опинилися у вогневій пастці. В результаті надзвичайної події загинуло 1200 осіб. Незабаром після пожежі людей знову заселили у селище, проте вже після війни всіх людей виселили.

6. Малога

Місто-привид Малога, яке розташований в Ярославській області, було заснований ще в 13 столітті. Однак до 21 століття він, на жаль, не доживши. Населений пункт розташовувався неподалік від Рибінського водосховища. У 1971 році в Малозі почали будувати гідроелектростанцію, в якій цей населений пункт дуже потребував. Під час будівництва стався потоп, внаслідок якого близько 600 довколишніх сіл опинилися під водою. Кажуть, що ця катастрофа забрала життя 300 людей.

7. Хальмер-Ю

Хальмер-Ю – це колишнє селище міського типу, а нині місто-привид в Республіці Комі. Тут активно відбувалося видобуток вугілля. Однак з переходом Росії до ринкової економіки постало питання про доцільність функціонування селища. Сьогодні тут розташований військовий полігон під умовною назвою «Пембой».

8. Фінвал

Фінвал – занедбане гарнізонний селище, який розташований в бухті Бечевинска. У 1972 році тут почала базуватися 182-а бригада підводних човнів. Однак у 1982 році гарнізон розформували, а населення переселили в інше місце.

9. Чаронда

Це село на півночі Вологодської області відокремлене від цивілізації смугою непрохідних боліт, тому потрапити сюди можна тільки на снегоболотоходах. З-за складного доступу до цього населеного пункту, з 2006 року Чаронду включили до складу Чарозерского сільського поселення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.