Авторські статтіЗдоров'я

16 простих правил китайської медицини для збереження здоров’я

Ці правила практикувалися ще при династії Мін. На Сході вважають, що набагато легше зберігати здоров’я, а не відновлювати його потім.

1. Частіше розчісувати волосся

Зігніть пальці і використовуйте їх, як гребінець. Розчісуйте волосся від чола до потилиці. Виконайте близько 100 таких рухів. Рухи повинні бути повільними і м’яка якими.
Ця вправа стимулює і масажує і масажує енергетичні точки голови, знімає біль, покращує зір, знижує кров’яний тиск.
Результат буде краще, якщо робити вправу вранці.

2. Частіше розтирати обличчя

Розігрійте долоні, щоб вони стали теплими, піднесіть їх до обличчя – так, щоб середні пальці стосувалися боковин носа. Починаючи з енергетичних точок ін-сян м яко розтирайте шкіру обличчя , рухаючись вгору до чола, потім в сторони, переходячи на щоки.

Виконуйте 30 таких рухів, переважно вранці.
Вправи освіжає голову і знижує кров’яний тиск. Допомагає проти зморшок.
До речі, масаж цих точок допомагає при нежиті.

3. Частіше практикувати очі

Повільно повертайте очні яблука зліва направо (14 разів) , потім справа наліво (14 разів). Щільно закрийте очі і різко їх відкрити.
Ця вправа покращує зір, а також благотворно діє на печінку.

4. Частіше клацати зубами

Спочатку 24 рази поклацайте корінними зубами, потім 24 рази передніми.
Ця вправи зміцнює зуби, в тому числі емаль зубів.

5. Частіше простукувати вуха

Закрийте вуха долонями і 12 разів постукайте трьома середніми пальцями кожної руки по потилиці. Потім, притискаючи вказівний палець до середнього, пощелкайте по потилиці з характерним звуком. Зробіть також 12 разів.

Робіть це вранці або коли відчуваєте втому.
Вправи допомагає при дзвоні у вухах, запамороченні і захворюваннях вух. Покращує слух і пам’ять.

6. Частіше облизувати піднебіння

Коли ви торкаєтеся кінчиком язика верхнього піднебіння, ян і інь зустрічаються.
Облизуючи піднебіння, зосередьте всю увагу на просторі під язиком і відчуйте, як поступово накопичується слина.

7. Частіше ковтати слину

Коли ви облизуєте верхнє піднебіння, у роті поступово накопичується слина.
У традиційній китайській медицині слині надається велике значення. Її називають “золотою рідиною”, скарбом тіла. Коли ви проковтуєте слину, вона змащує внутрішні органи, зволожує кінцівки і волосся, сприяє травленню і засвоєнню поживних речовин, покращує роботу шлунку і кишечника.

Коли рот наповнюється слиною, роздмухати щоки, 36 разів прополощіть ротову порожнину слиною, а потім проковтнути її з булькаючим звуком, подумки направляючи її в область даньтань нижче пупка.

8. Частіше видихати застійне повітря

Затримайте дихання і роздмухати грудей і живіт.
Коли відчуєте , що груди і живіт наповнені повітрям до межі, підніміть голову і, відкривши рот, повільно видихайте застояне повітря.

Повторіть вправу 5-7 разів. Воно очищає тіло від застійного повітря, покращує дихання, допомагає при астмі і болях.

9. Частіше масажувати живіт

Розітріть долоні, щоб вони стали теплими, помістіть їх на пупок (чоловіки ліву руку поверх правої, а жінки праву поверх лівої). Розтирайте живіт розширюються круговими рухами за годинниковою стрілкою (36 кіл), потім у зворотний бік, поступово зменшуючи радіус (теж 36 кіл).

Ця вправи покращує перистальтику кишечника, сприяє диханню, запобігає застій їжі в шлунково-кишковому тракті, покращує травлення, попереджує і виліковує шлунково-кишкові розлади.

10. Частіше стискати анус

Глибоко вдихніть і сильно стисніть сфінктер заднього проходу, піднімаючи його разом з промежиною. Витримавши паузу, розслабтеся й повільно видихайте.
Повторіть вправу 5-7 разів. Вправи сприяє підняттю ян-ци, попереджує і лікує геморой, пролапс ануса і анальні свищі.

11. Частіше трусіть кінцівками

Витягніть руки вперед, стиснути кулаки і , згинаючись у попереку, повертайте плечі зліва направо, ніби крутити кермо (24 рази). Потім робіть те ж саме справа наліво – 24 рази. Сядьте на стілець, підклавши під себе руки.

Підніміть ліву ногу і повільно випряміть її вперед (носок звернений вгору). Коли нога буде майже пряма, з помірною силою смикніть її вперед, різко розгинаючи в коліні. Потім проробіть ті ж саме з правою ногою.

Повторіть вправу 5 разів.

Вправи допомагає розтягнути кінцівки і суглоби, подолати затори в меридіанах і колатсралей, попереджує та лікує захворювання суглобів і зміцнює ноги.

12. Частіше розтирайте підошви ніг

Помивши ноги перед сном, зігрійте долоні розтиранням, потім починайте повільними круговими рухами масажувати точки юнцюань на підошвах. Зробіть від 50 до 100 кіл. Ця вправи зміцнює нирки, зігріває ноги, покращує зв’язок між серцем і нирками, заспокоює печінку і покращує зір.

13. Частіше розтирайте шкіру

Попередньо розігрів долоні розтиранням,погладжуйте і розтирайте шкіру по тілу в такій послідовності: з точки байхуей на маківці голови, потім обличчя, плечі, руки (спочатку ліву, потім праву), груди, живіт,грудну клітку з обох сторін. Потім переходьте на бічні сторони попереку і , нарешті, на ноги (спочатку ліву. потім праву). Ця вправи покращує циркуляцію крові і життєвої енергії ци і полірує шкіру.

14. Спину завжди слід тримати в теплі

Згідно теорії китайської медицини, тіло має два головних канали: канал думати, що проходити уздовж хребта і є “морем ян-меридіанів”, і канал женьмай, що проходить по середній лінії грудей і є “морем інь-меридіанів”. Тому важливо захищати груди і спину для нормального функціонування цих меридіанів.

15. Грудь завжди повинна бути прикрита

Важливість цього пункту описана в Правилі 14.

16. Треба завжди зберігати мовчання, коли випорожнюєшся

Коли випорожнюйтесь, підводьте голову і тримайте рот закритим, щоб не випустити з себе життєво важливі субстанції.

Всі ці вправи мають під собою наукову основу, перевірені століттями і тому широко практикуються. Виконуючи їх, будьте зосереджені, зберігайте спокій, рухайтеся повільно і дихайте нормально.

Слідуйте цим пробачимо правилами щодня і насолоджуйтесь своїм здоров ” ям

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України