В кожній країні є свої традиції, які не завжди широко відомі всьому іншому світу. Наприклад, різдвяний «книжковий потоп» в Ісландії або «душ» із спецій у Данії. І навіть якщо ви про всі ці речі вже чули, то побачити їх на власні очі точно не буде зайвим.
Для вас – фотографії, де зображені 15 традицій зі всього світу. Деякі з них здадуться вам дивними або навіть обурливими, а інші ви напевно захочете перейняти.
Новорічний заплив в Північному морі, Нідерланди
Різдвяний «книжковий потоп», Ісландія
Апельсинова битва, Італія
Томатіна, Іспанія
Фестиваль ” Томатіна (La Tomatina) проводитися в останній тиждень серпня в місті Буньоль у Валенсії. Свято триває 7 днів і включає в себе виступи музикантів, танці, ярмарків, феєрверк і, звичайно ж, бій томатами. Саме «томатне божевілля» триває всього годину, чому дуже раді власники магазинів і ті люди, в чиї обов’язки входити відмивання вулиць.
Установка травневого дерева перед будинком коханої, Німеччина
Телеграма від королеви для довгожителів, Великобританія
З 1917 року кожен, хто відсвяткував 100-річний ювілей, обов’язково отримує телеграму від британського монарха. Чинна в даний час королева Єлизавета II, цілком можливо, і сама досягне цього віку — принаймні, ми на це сподіваємося.
Нагапанчамі, Індія
Щорічно в липні або серпні (конкретна дата залежить від положення Місяця) у різних частинах Індії і Непалу влаштовується свято для змій — Нагапанчамі. Рептилій поять молоком, і їх без страху беруть на руки навіть діти. А ще в цей день традиція наказує молодим заміжнім жінкам відвідувати своїх батьків.
«Душ» з кориці для тих, у кого немає пари, Данія
Якщо по досягненні 25 років у вас все ще немає пари, то в Данії ваші друзі цілком можуть влаштувати вам «купання» у кориці. А якщо ви залишитеся самотні і в 30, корицю замінять перцем, і тоді вам точно не позаздриш. Якщо вам пощастить, то друзі не стануть з ніг до голови обсипати вас перцем (попередньо обливши вас водою, щоб краще прилипало), а просто встановлять біля вашого будинку імпровізований млин для перцю.
Вважається, що традиція з’явилася приблизно в XVI столітті, коли бродячі торговці спеціями страждали від того, що із-за своєї роботи у них не було часу знайте собі дружину. В наш час корично-перцеві «атаки» влаштовують і хлопцям, і дівчатам. Як-ніяк, рівноправність!
Щорічна гра у волейбол на кордоні, США та Мексика
Вперше така гра відбулася в 1979 році, а з 2006-го вона стала щорічною традицією. Гра не несе в собі ніякого політичного підтексту. За словами мера прикордонного мексиканського міста , люди просто святкують обєднання двох країн.
Медитація поліцейських перед початком роботи, Канада
У деяких провінціях Канади робочий день в поліції прийнято починати з колективної медитації, щоб зняти зайву напругу, якого, на жаль, ніяк не уникнути при такій роботі.
Зустріч Різдва в KFC, Японія
Парад капелюхів у День святої Катерини, Франція
Кінсеаньєра, країни Латинської Америки
Змагання з метання гумового чобота, Фінляндія
Міжнародна акція «В метро без штанів»
Вперше ця акція пройшла в 2002 році в Нью-Йорку. Тоді на поїзді метро в нижній білизні прокотилося всього 7 чоловік, яких в результаті звинуватили в хуліганстві. Але дивна традиція прижилася, і тепер щороку в січні можна побачити бесштаних пустунів в Лондоні, Берліні, Москві та багатьох інших містах. У організаторів заходу лише одна мета — змусити людей посміятися.
Бонус: на честь жителів Барбадосу, які досягли 100-річного віку, були випущені поштові марки з їх портретами
У 2016 році на честь 27 самих літніх (від 100 років і старше) жителів Барбадосу було вирішено випустити іменні поштові марки. Протягом 3 місяців кожен бажаючий міг придбати ці унікальні марки всього за 65 центів. Зараз їх немає в продаж, але ми сподіваємося, що в майбутньому ця акція стане доброю традицією, причому не тільки в Барбадосі.