Авторські статтіПодорожі

Стокгольм у фотографіях – 14 островів та корабель 17 століття

Столицю Швеції не варто обходити своєю увагою. Щоб насолодитися нею не вистачить і тижня, але для початку можна обійтися і парою-трійкою днів.

Швеція – одна з тих країн, переліт в яку не займе багато часу, а розваги там знайдуться під будь-який запит. Багато хто помилково вважає, що відпочинок у цій скандинавській країні переважно спокійний, екологічний. Але в гонитві за тишею місцевих сіл і розміреним відпочинком все ж не варто списувати з рахунків Стокгольм. Столиця Швеції різноманітна, яскрава, смачна і безумовно вражаюча.

Карлсон, який живе на даху

Так, не просто так один з найбільш відомих казкових персонажів, родом зі Швеції, який живе на даху. Тут красиво, і вид відкривається неповторний. І у всіх бажаючих є можливість переконатися в цьому особисто.

Gamla Stan as seen on Stockholm roof top tour

Досить просто можна потрапити на екскурсію по даху старого будинку шведського парламенту, прогулятися по верху і розглянути всі яскраві будинки в окрузі.

А тепер уважно дивіться під ноги

На контрасті після прогулянки по дахах можна відразу пересісти на велосипед. Цей вид транспорту в Стокгольмі впевнено можна назвати самим популярними. А влада міста, так і просто власники магазинів і кафе заохочують цю пристрасть до велосипедів і розставляють на шляху всілякі арт-об’єкти: урни-тролі, безпритульного, який вилазить з люка (намальовані, звичайно), та й самі стіни будинків можна вважати повноцінними експонатами загальної інсталяції, адже частіше всього будинку в Стокгольмі фарбують в різні яскраві кольори, а іноді і присмачують малюнками.

Зупинитися на чашечку кави

У Стокгольмі ви знайдете воістину дивовижне розмаїття солодощів: імбирні пряники, шафранові кекси, марципанові пряники, морошковий джем – від усього цього можуть розбігтися очі.

Не забудьте постаратися відчути місцевий життєвий ритм. Шведи дуже люблять зустрічатися з друзями, так би мовити, під час полуденка і неспішно насолоджуватися витворами кондитерів.

Повечеряти в таверні, вигляд якої зберігся з 1722 року

У кожному місті є свій «найстаріший ресторан, трактир, бар». Так в Стокгольмі містечко «Ден Гільдене Фреден» навіть занесено в Книгу рекордів Гіннесса! Вигляд цього закладу не змінювався з 1722 року, а коли власник таверни помер, він залишив заповіт, згідно з яким місце перейшло у власність Академії наук. І в «Ден Гільдене Фреден» як і раніше шанують традиції і пригощають смачними стравами в оточенні дерев’яних інтер’єрів.

Тунель між островами Норрмальм і Остермальм

Жовтий тунель між островами Норрмальм і Остермальм (а Стокольм складається з 14 островів) приваблює не тільки туристів, але і кінематографістів. Тут, у жовтої труби завдовжки 231 метр знімають кіно і кліпи, а також роблять яскраві фотографії на пам’ять.

До речі, Остермальм теж обов’язковий до відвідин. Цей район ще називають «шведським Парижем», тому що його будували в 19 столітті саме за подобою столиці Франції.

Побачити корабель 17 століття і потрапити на ринок, створений у 19 столітті

Де ви побачите справжній корабель 17 століття, та ще й ні разу не зруйнований! У Стокгольмі! І в цьому немає ніякого феномену. Галеон був побудований, після чого його спустили на воду, і він відразу пішов до дна, так і не прийнявши участь ні в одному бою. Тепер так і стоїть на радість туристам.

А ось ринок на набережній Страндваген почали зводити в 1888 році, відразу спорудивши таку систему вентиляції, що неприємних запахів тут не можна було вловити і в тієї годину. Поки в центрі Москви в Охотного ряду всі задихалися від смороду, жителі Стокгольма ходили і насолоджувалися покупками. І сьогодні на цьому ринку можна знайте найсвіжіші смачні продукти.

Метро

Не обов’язково на ньому постійно переміщатися, але спуститися, щоб подивитися, як шведи підійшли до оформлення підземки, було б непогано. Там ви не знайдете такого помпезного декору, як в московському метрополітені, зате потрапите на виставку, побачите живопис, справжні сади і багато іншого. Якщо бродити по станціям не хочеться, загляньте хоча б на «Сольну» і «Кунгдстадгарден».

«Сольна»

Крім усього перерахованого вище в Стокольмі можна знайте неймовірну безліч розваг. Можна заглянути в музей або парк, відвідати всі 14 островів міста, прогуляти по нескінченним мостах і тунелях, які їх з’ єднують. Навіть похід за шведським магазинах можна вважати розвагою, вони такі симпатичні. Тому варто вирушати в дорогу!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України