Авторські статтіФотогалерея

14 неймовірних фактів про фільм «Діамантова рука». Фото

28 квітня 1969 року відбулася прем’єра фільму «Діамантова рука», що розповідає про веселі пригоди котрабандистів. Хочете дізнатися, ким був той хлопчик, якого Миронов штовхнув під зад? А, може, вас цікавлять відносини, які пов’язували відомого артиста з Нонною Мордюковою? Про все це ви можете прочитати в нашому пості!

1. Частково сюжет фільму заснований на реальних подіях: сценаристи прочитали статтю в газеті “Правда” про контрабандистів, які провозили коштовності в гіпсі.

2. У монолозі управдома Плющ Нонна Мордюкова насправді говорить не “Я не здивуюся, якщо ваш чоловік таємно відвідує коханку!”, а “синагогу”, пізніше слово було замінено з міркувань цензури.

3. Роль хлопчика в цій сцені виконував син Нікуліна. В моменті, де Миронов штовхає хлопчика, коли він нагнувся за вудкою, у нього ніяк не виходило вчасно впасти. Тоді хлопчину запевнили, що Миронов просто пройде мимо. У цей час Гайдай шепнув Миронову: “Долучись гарненько!” Загалом, дубль вийшов, а образа на “дядько Андрея” залишилася ще надовго.

4. До речі, сцена вийшла настільки добре, що на крики Миронова “Врятуйте! Допоможіть! Матуся-а-а!” припливли справжні рятувальники на катері.

5. В легендарній сцені з “Чорт забирай”, замість Нікуліна падав Леонід Каневський.

Ну, не виходило у актора красиво впасти!

6. До речі, пам’ятаєте, у сцені в аптеці герой Канівського вимовляв якісь дивні слова? Насправді це було зашифроване послання для коханої (яка згодом вийшла за нього заміж).

Якщо прислухатися, Канівський кілька разів каже: “Березина куманит”. Березіна і є прізвище дружини актора.

7. Нонну Мордюкову не хотіли брати на роль управдома Плющ, тому що вона була в жахливих стосунках з Андрієм Мироновим.

Вона називала його маминим синком, а він постійно виправляв її, якщо вона помилялася під час дублів.

8. Сцени під водою знімалися особливо оригінальним способом.

У той час ще не було апаратури, яка могла б працювати під водою, тому хтось з “Мосфільму” вручну виготовив оригінальний бокс смоли, щоб зробити це можливим. А частина епізодів і зовсім знімалася в калюжі з допомогою фігурок людини!

9. У сцені, де син головного героя кидався в Гешу морозивом, кидали насправді сир, тому що він краще ляпався, а виробляв цю процедуру не хлопчик, а асистент режисера, тому що бідному хлопчикові виховання не дозволяло кидатися їжею у відомого актора.

10. У сцені, де здоровенний чолов’яга просить у Горбункова закурити: “Папаша, вогнику не знайдеться?” зіграв кореспондент журналу “Зміна”, а зробив він це заради інтерв’ю з Нікуліним.

Да уж, на що тільки не підеш заради гарного матеріалу! Гайдай затвердив журналіста на роль, як тільки побачив його волохаті груди. До речі, сцена знімалася аж 4 години!

11. Гайдай умовив капітана теплохода “Перемога” на один день перейменувати судно “Михайло Свєтлов”, бо дуже вже любив творчість цього поета. Заради фільму переписали навіть назву корабля на рятувальних колах!

До речі, після виходу фільму начальник морського флоту дійсно назвав один з теплоходів “Михайло Свєтлов”, коли дізнався, що подібний в його відомстві не рахувався.

12. Під час зйомок одна з працівниць готелю знайшла тіло мертвого Нікуліна в підвалі.

Насправді це був муляж, виготовлений для зйомок. Жінка просто не стала придивлятися.

13. Під час зйомок риболовлі персонаж Папанова в серцях говорити “Ідіот”, насправді це було адресовано не Геші у виконанні Міронова, а комусь із знімальної групи.

Справа в тому, що заради зйомок було зведено цілий “Піщаний острів”, а вода була крижана!

14. Цей пегас “А у вас є такий самий, тільки без крил?” знімався також у “Службовому романі”. Саме під його вагою знемагав Новосельцев.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України