Фотогалерея

14 цікавих фактів про фільм «Дівчата»

Культовий фільм про красу і характер дівчат підкорив серця мільйонів людей. Перший хлопець на селі Ілля, молода наївна Тося, романтична Катя, екстравагантна Анфіса і інші персонажі фільму не можуть не подобатися кожному, хто в захваті від радянських фільмів. А як знімалася ця чудова кінострічка? Сьогодні ми розповімо вам декілька прелюбопытных фактів.

1. Фільм про суворий Сибір не знімався в самому Сибіру.

Велика частина сцен знімалася на кіностудії «Мосфільм», природу знімали в Пермському краї, Тверської області, під Рязанню і в Ялті.

2. По фільму Тосе 18 років, а Іллі – 25, але актори, які виконують ці ролі, були ровесниками – їм обом було по 30 років.

3. Спочатку планувалося зняти кілька фільмів про дівчат, але кіностудія не підтримала цей проект.

4. В кінці 90-х Світлана Дружиніна (Анфіса) висловила ідею зняти продовження «Дівчат», але проект не був здійснений.

5. На зйомках на Уралі у Миколи Рибникова (виконавця ролі Іллі) до рота примерзла ложка, але він не зупинив зйомок.

Надія Румянцева (Тося) розповідала:

«Фільм знімали на Північному Уралі. Мороз — за 45 градусів. Прокидаєшся вночі — все в інеї. Потім з цього морозу довго їдемо в санях на ділянку, де знімали багато фрагменти фільму. Оператори тримають камери під полушубками, інакше мотори відмовляють. Чекаємо, коли в термосах привезуть обід. Розливаю його в миски, а він тут же перетворюється в лід. І вісь пропоную випробувати цей «суп» Іллі (Миколі). Він кладе ложку в рот… а витягнути не може. Відігрів, витягнув її з шматком шкіри. Потекла кров. «Ну, — говоримо, — все». Бачимо ж — розпухає щока. А Коля: «Ні. Будемо знімати». І знову суне ложку в свій рот хворий. Зняли! А він потім так тихенько в бік відвертається і… калюжка крові. Уявляю, яку пекельне біль він відчував…»

6. Спочатку Тосю повинна була зіграти дружина режисера Наталя Кустинська.

Втім, його все одно ратифікувала на роль, так як його любила і публіка, і керівництво кіностудії.

9. Рибніков та Румянцева постійно скандалили.

Рибніков був на той момент вже всенародним улюбленцем і не розумів, чому Румянцева веде себе так нахабно. Надія ж в свою чергу постійно влаштовувала скандали, так як була незадоволена, що, незважаючи на те, що фільм називається «Дівчата», картини дуже багато уваги приділялося чоловічим персонажам. В результаті всього цього деякі сцени доводилося перезнімати.

10. Частина зйомок проходила в селищі Оленіно, де в 60-е проходили справжні лісозаготівлі.

Під час зйомок валку лісу не припиняли, а підпилі вальщики залазили у вікна готелі до панночкам-актрисам, на кожну з яких звалилося не одну пропозицію руки і серця.

11. Інна Макарова (Надя) відмовилася прийти на прем’єр єру фільму.

Вона зробила це, тому що при остаточному монтажі стрічки вирізали сцену, де Надя розлучається з Ксан Ксанычем, якого насправді не любити.

12. Фільм мав величезний успіх за кордоном.

Картина отримала приз Единбурзького кінофестівалю і кінофестивалі в Мар-дель-Плата.

13. Весь гардероб Тосі – знахідка Надії Румянцевої: вона побачила його на одній зі своїх знайомих, вихованці дитячого будинку.

14. Фільм знятий за мотивами однойменної повісті Бориса Бідного.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18 − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.