ЄС|NATO

13 словацьких МіГ-29AS в Україні – 9 машин знадобилось розібрати та перевезти наземним транспортом

МіГ-29AS є найсвіжішими винищувачами у Повітряних Силах України, але те, що дев’ять з них знадобилось переправити суходолом однозначно говорить про їх реальний стан

Джерело: Defence Express

Міністерство оборони Словаччини офіційно повідомило, що процес передачі винищувачів МіГ-29AS до України завершений. Він розпочався ще у березні, коли українські пілоти перегнали чотири літаки до України, але транспортування ще дев’яти машин відбувалось по іншому.

“Цю передачу було здійснено по суші з урахуванням максимально можливої безпеки, знову ж таки красно дякую всім хто брав у цьому участь, тому що в таких випадках це справді важлива і складна логістична операція”, – повідомив міністр оборони Словацької Республіки Ярослав Над.

Таким чином ще дев’ять літаків були частково розібрані для того, щоб їх можливо було переправити до України наземним транспортом. Причину такого рішення для транспортування машин у міноборони Словаччини не повідомили, але скоріш за все ці борти знаходились не у льотному стані.

Всі 13 словацьких МіГ-29AS в Україні, але для передачі 9 машин їх знадобилось розібрати й це не добрий знак

Зокрема, як повідомлялось раніше, для того, щоб підняти перші чотири борти українські техніки прибули за тиждень до вильоту із запчастинами та оглянули машини. Й можливо, що якраз результат цього огляду стали підтвердженням підозр, що російські фахівці, які долучались до обслуговування МіГ-29AS до російської агресії, здійснювали саботаж. Через це ресурс двигуна замість 350 годин становив лише 70.

Всі 13 словацьких МіГ-29AS в Україні, але для передачі 9 машин їх знадобилось розібрати й це не добрий знак

Й таким чином стан ще дев’яти словацьких МіГ-29AS скоріш за все був настільки поганим, що відремонтувати їх у польових умовах було неможливо. Й саме тому знадобилось їх розбирати та вести до України наземним транспортом, де їх чекає вже спеціалізований відновлювальний ремонт на відповідних потужностях.

При цьому словацькі МіГ-29AS є наймолодшими винищувачами, які зараз є у Повітряних Силах України. Вони були передані РФ Словаччині у 1994-1996 роках, а у середині 2004-2007-х роках пройшли модернізацію за участю російського “МиГ”, американської Collins та британської BAE Systems на території країни НАТО.

Всі 13 словацьких МіГ-29AS в Україні, але для передачі 9 машин їх знадобилось розібрати й це не добрий знак

Завдяки чому отримали пакет оновлення з бортового комп’ютера, багатофункціональних дисплеїв у кабіні, навігаційного обладнання та зв’язку. Для порівняння, польські МіГ-29, які також передані Україні взагалі є базовими машинами виробництва 80-х років у версії для країн Варшавського договору.

Й саме тому потреба Повітряних Сил України у винищувачах можливо закрити лише машинами 4+ покоління, а передача МіГ-29 можуть лише слугувати для підтримки поточних можливостей.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України