Здоров'я

13 продуктів, які врятують вас від головного болю

За статистикою американських дослідників, більш як 75 відсотків людей у віці від 18 до 65 років повідомили, що у них боліла голова протягом року. А понад 30 відсотків з них повідомили, що страждають від мігрені. Щоб позбутися головного болю або мігрені, яка часто супроводжується нудотою і чутливістю до світла, лікарі стверджують, що можна всього лише дотримуватися особливої дієти.

Продукти, які допоможуть позбутися від мігрені

М’ясо. У цьому продукті міститься велика кількість коєнзиму Q10 — він, як відомо, бере участь у виробленні мітохондріальної енергії, яка може бути порушена у людей з мігренню.

Вишня. Цей солодкий фрукт містить безліч антиоксидантів поліфенолів, які, як відомо, зменшують запалення — основний фактор головних болів і мігрені. У декількох дослідженнях було виявлено зниження антиоксидантної активності та посилення оксидативного стресу у пацієнтів з хронічною мігренню і надмірним вживанням ліків.

Огірки. Смороду на 96% складаються з води і можуть допомогти запобігти зневоднення, відому причину багатьох головних болів. Причина — коли організм зневоднений, мозок тимчасово стискається і стискається, викликаючи біль.

Риба. Сардинії, тунець, скумбрія, оселедець і лосось багаті жирними кислотами омега-3, які знижують частоту головних болів. В одному з досліджень американських учених було виявлено, що у 74 відсотки підлітків, які брали омега-3 риб’ячий жир, знизилася частота і тривалість головного болю.

Вода. Щоб уникнути головного болю експерти радять дотримуватися стандартних 2 літрів чистої води в день. Легке зневоднення може викликати втому і низьку енергію.

Кіноа. Високий вміст заліза у кіноа — 15 відсотків від добової норми — може захистити від залізодефіцитної анемії, яка пов’язана з мігренню.

Рис. Ця крупа багата вітаміном, які впливають на стан нервової системи і борються з головним болем.

Брокколі. Цей продукт багатий вітамінами групи B, а саме їх нестача найчастіше призводить до занепаду сил і, як наслідок, головного болю.

Шпинат. Його вважаютьджерелом мінеральних речовин, а завдяки вітаміну B2 він знижує тиск і позбавляє від мігрені.

Мигдаль. В цьому горісі міститься магній, який знімає спазм і приводити в норму тиск.

Яких продуктів треба уникати

  • Кофеїн.
  • Банани.
  • Помідори.
  • Сир.
  • Кукурудза.

 

Юлія Бобейка

Дієтолог, нутриціолог.

– Коли прибираєш з раціону продукти, що містять глютен, головні болі і мігрені стають більш рідкісними явищами. Одним із ефективних варіантів позбавлення від головного болю є гаряче какао, проте в нього не варто додавати молоко або цукор. У звичайному какао на води міститься триптофан і серотонін — по суті це нейромедіатори, які відповідають за задоволення. Також в цьому напої є магній — він розслабляє нервову систему і нейтралізує болі будь-якого характеру.

А цитрусові містять вітамін C, які живлять судини голови і прибирають біль.

Шоколад з сирих какао-бобів без всіляких добавок — також містить триптофан і серотонін.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України