1. Неправильний тиск в колесах: шина з недостатнім тиском повітря має низьку стабільність, бічна стінка шини починає при цьому сильно деформуватися і розігріватися. Знос збільшується. Результатом може стати розрив шини.
2. Ноги на кришці подушки безпеки переднього пасажира: якщо станеться аварія, то розкривається подушка безпеки відкине ноги пасажира в обличчя. Це загрожує важкими травмами навіть при низькій швидкості руху автомобіля.
3. Поїздки на короткі дистанції: якщо із-за постійно коротких відстаней, які проїжджає автомобіль, двигун ніколи не прогрівається до робочої температури, то це може призвести до конденсуванню води в мастилі та паливі. Якість масла різко падає, знос збільшується. Може викликати дорогі наслідки, наприклад збільшення зносу.
4. Брудне лобове скло: волога на склі або протирання за допомогою промасленого ганчір’я призводять до помутніння скла. Особливо при світлі фар зустрічного автомобіля оглядовість стає нульовою – перешкоди розпізнаються занадто пізно.
5. Мало масла у двигуні: загрожує зникненням масляної плівки на елементах двигуна. Масло вже не може в достатній мірі охолоджувати двигун (це робить не тільки охолоджувальна рідина). Знос двигуна сильно збільшується, серйозні пошкодження не змусять себе довго чекати. Рівень масла необхідно контролювати кожні 14 днів або перед тривалими поїздками.
6. Високі обороти на холодному двигуні: холодного двигуна потрібно деякий час, щоб створити достатній тиск масла і забезпечити мастило. Високі обороти після пуску холодного двигуна можуть привести до зникнення масляної плівки між тертьовими деталями і призвести до сильних пошкоджень двигуна. Уникайте високих обертів!
7. Рух з бексуючим зчепленням: якщо водій має звичку тримати ногу на педалі зчеплення, то він може непомітно для себе натискати на педаль. Це призводить до буксування зчеплення і його передчасного зносу. Ставте ногу завжди біля педалі зчеплення.
8. Буксирування автомобіля з автоматичною коробкою передач: в більшості автоматичних коробках змащення механізмів здійснюється з допомогою насоса, який працює при заведеному двигуні. Якщо двигун не працює, то насос в КПП не обертається. Якщо автомобіль буксуються на тривалі відстані або з великою швидкістю, то це може призвести до руйнування автоматичної коробки перемикання передач. Краще використовуйте евакуатор.
9. Робота склоочисника : хто в догоду зручності використовує склоочисник для видалення льоду зі скла, той пошкоджує гумову щітку. Після цього скло вже не очищається ідеально і склоочисник необхідно замінити. Використовуйте спрей для розморожування або скребок.
10. Сидіння водія встановлено неправильно: посадка з витягнутими руками загрожує слабким рулюванням в небезпечній ситуації. Посадка впритул до кермового колеса загрожує небезпеку отримання травми від активної подушки безпеки. Якщо спинка сидіння має сильний нахил, то під час екстремального гальмування водій може прослизнути під ременем безпеки.
11. Кермування на загальмованому автомобілі: хто керує одночасно з утриманням автомобіля на гальмі, повинен пам ” ятати, що в цей момент елементи рульового механізму і передньої підвіски сильно навантажуються. Знос збільшується, так як підсилювач рульового керування працює з зусиллям проти загальмованого колеса.
12. Наїзд на бруківку: пошкоджується шина. Таке ушкодження в більшості випадків залишається непоміченим. Тертя основи шини може з часом привести до розшарування шини або її розриву.
13. Різке перемикання: навіть КПП з синхронізаторами потрібно певний час для перемикання. Постійне проштовхування передач скорочує термін служби коробки перемикання передач.