Правда і брехня про історію Росії.
Ідеологія сусідньої держави побудована на міфах , сформованих в 17-20 століттях для виправдання експансії Москви на землі сусідніх країн.
Міф 1 – «Росія»
Всі народи іменують і називають себе самі. Зміни назв країн і народів бувають досить часто. Але , чому Росії знадобилося брати собі іноземне назва?
Це парадокс , який зустрічається рідко. Адже було б дивно , якби німці раптом стали називати себе не « Deutsche » , а взяли б собі назву « Allemand » тобто як їх називають сусіди французи. Але у випадку з Росією це вважається нормальним. Чому ? Та тому що просто вигідно. Це ще можна було б зрозуміти , якби допустимо , греки в певний період називали Русь « Руссіей » , відкрили її для Європи та світу , тобто всі інші народи дізналися Русь саме як « Руссю » від греків – це було б зрозуміло. Але все не так.
Цар Петро в 18 столітті бере для Московії заморське назву « Росія », яке не вживалося вже сотні років , а до земель московським взагалі ніколи не застосовувалося , і називає їм країну. Навіщо ? Відповідь проста . Для того , щоб Московію стали вважати Руссю , для віддання « давнини» московським царству і що більш важливо для створення основи проведення політики міфічного « збирання земель Русі » – а насправді відвертою загарбницької війни , поневолення і розграбування сусідніх народів. Саме тому Петро і перейменував Русь , в яку те малороси і великороси , яку ніхто так не називав вже більше 400 років. Навіщо Петру I саме після підкорення – Києва знадобилося брати грецькі назви , пояснювати не потрібно нікому – в середні століття була Русь і була Московія , а за Петра стала Великоросія і Малоросія , тобто як би Русь не зникла , а в новій якості з’явилася . Історичні ж основи придумали пізніше.
У першому виданні Британської енциклопедії 1771 немає жодних згадок про Російської Імперії. Там написано , що найбільшою країною світу , що займає майже всю Євразію , є Велика Тартарія . А Московське князівство , куди до цього часу вже посадили правити Романових , є лише однією з провінцій цієї величезної імперії і називається Московської Тартарією . Там же представлені карти Європи і Азії , на яких все це добре видно. А вже в наступному виданні Британської енциклопедії вся ця інформація відсутня повністю .
Міф 2 – «Куликовська битва»
Це міф про «звільнення » росіян від монголо – татарського ярма. Насправді , Московське князівство перестане платити данину і знайде реальну самостійність тільки після розвалу Орди і розриву з ханствами . А відбудеться це тільки в 16 столітті, тобто через кілька сот років.
Міф 3 – «Київ – мати міст руських»
Як і багато інших історичних штампи , цей міф який мав центральне значення в створюваній історії Росії. Навіть якщо допустити , що Олег сказав ці слова , то ніякого відношення до Московії і вже тим більше до сучасної Росії вони не мають. У ті часи не було ні першої, ні другої . Була Русь. А основними територіями Русі в ті часи були землі сучасної Білорусі та України . Навіть Новгород і Суздаль входили до розуміння Русь тільки в дуже широкому сенсі цього поняття.
Міф 4 – «Історія Росії»
Незважаючи на те , що в 18-19 столітті , придворними істориками посилено створюється і пишеться історія нової Росії , в плоть до 1946 року , в академічній історії не було єдиної думки про те , що історія Росії бере початок саме в Києві. Карамзін , письменник романіст , татарин за національністю ( з роду Кара Мурзи ) , першим склав « офіційно » нову версію історії Росії . У Татіщева все було по іншому , але татіщевські архіви зникли майже безслідно. Переписуючи історію , стару « версію » потрібно було обов’язково знищити . Що і зробили …. Багато істориків дотримувалися точки зору , що історія Росії починається з 13-14 століття з формування Московського князівства і пізніше в 14-15 російської народності . І це історично правильно і справедливо. Але в такому випадку , існує інша історична основа і на думку партійного керівництва , нехороша основа , особливо в умовах посилився національного самовизначення в Україні та Білорусі. Виникає питання – що ж відбувалося на 70 % території сучасної Росії до того як з’явилося Московське князівство ? Загадка і таємниця покрита мороком. У « радянській школі » цього не вчили. Не вчать в російській і зараз. А навіщо ? Досточно міфу Карамзіна . Вчили ж міфам імперським і радянським. Чому немає реальної історії більшості територій тобто корінних народів сучасної Росії та й самого російського народу ? Є багато варіантів історії Росії , але це все історія царів та імперії , але правдивої історії російського народу немає.
Реальна історія і культура народів Росії зведена на рівень місцевого фольклору . Чому історію Уралу і Зауралля , Сибіру , Алтаю і далекого Сходу російські школярі вивчають саме з періоду завоювання Єрмаком , Дежньова і т.д.? А що до цього там нічого і нікого не було? Не було росіян – значить не було. Так, тому що немає місця в історії Росії нічому « неросійського », немає місця реальній історії народів , які і є ця сама Росія сьогодні. Як не було місця реальної української і білоруської історії , культури та мови народів Середньої Азії в царській Росії і в СРСР. А якщо щось і згадувалося , то або в зменшувально значенні , або тільки про роль вихідців їх цих народів у Російській державі , яких відразу ж поспішали оголосити або зробити росіянами. При цьому ці вихідці не мали ні права писати на своїй рідній мові , ні вчитися , а часто і навіть називатися ім’ям свого народу. Микола Гоголь , подорожуючи по Європі і зупиняючись в одному з пансіонів , при заповненні анкети в графі національність , власноруч по-французьки записав « ukrainien ». Навряд чи великий спісатель міг би собі дозволити це в Петербурзі або Москві. Подібну ” нахабство ” йому б не пробачили . Це відмінний приклад того, якою була внутрішня політика в царській Росії і що відчував сам Гоголь. Не дарма гасло « Росія – тюрма народів » був відомий усій Європі. Так, сьогодні на Кубані в деяких школах , та й то факультативом , викладають українську мову , тільки вивчається він там як «місцева балачка” тобто навіть не як діалект української мови , а як « непорозуміння» . Згадка про українську мову – табу. Чому російський школяр – башкир або татарин , народ якого , має не менш , а більш давню історію , культуру , писемність , літературу ніж “російська ” повинен вчити в школі історію своєї країни як бере початок з часів створення Київської Русі? Це не їх історія , і не історія карелів , мері і т.д. яких вже фактично стерли з етнічної карти на догоду утворення під назвою Росія . Так , в Татарстані та інших регіонах Росії вивчають історію рідного краю – але це швидше рівень етнографічних гуртків , а не вивчення реальної історії свого народу. Справжню ж історію цих народів намагаються підмінити на великий і сильно розпухлий за останні 300 років « великоруський міф». Уже фактично підмінили.
Міф 5 – «Давньоруські» і «Московська Русь»
Терміни активно вводиться в 19-20 в . Те , що таким чином Росія намагається вести наступність і показати « старовину » своєї історії це зрозуміло , але цікаво інше . Як ці князі можуть вважатися « давньоруськими » якщо слова «російський » вони не знали! ? Та й не було тоді такого слова . Було слово Русь і Руський – але на Русі ставлення до території сучасної Росії воно точно не мало . Російський філолог Даль наголошував і неодноразово наполягав на тому , що слово «російський » правильно писати з однієї « с» – руський , саме це слово похідне від Русь. Закріплення ж назви країни як « Росія » , народу як «російського» , а громадян як « росіян » – лише зайвий раз підкреслює штучність даних назв і понять. А поява в сучасному обороті назви «російськомовні » тобто окремої культурно -лінгвістичної одиниці це фактично визнання появи якоїсь національно знеособленої маси , яка є результат « радянської русифікації » народів колишнього СРСР.
Дуже б здивувалися князі Київські , якби раптом , дізналися що через тисячу років , держава знаходиться за тисячі кілометрів , буде вважати їх виключно своїми « росіянами» древніми предками , а народ , культуру і мову сучасної України на землі якого ці самі Київські князі жили і ким самі були – типу як « історичне непорозуміння ». Адже на цій основі побудована вся історія Росії . Насправді історичне непорозуміння саме Росія – бо немає іншої такої країни у світі , де змішано стільки культур і народів , а історія якої настільки штучна, надумана і неправдивою, створена спочатку на догоду політики імперії царської , а пізніше на догоду ідеології імперії радянської .
Міф 6 – «Слово о полку Ігоревім»
Документ був « знайдений » за дивних обставин , але парадоксально , як міг бути « загублений » настільки важливий історичний документ? Ще більш цікавий той факт , що копія яка залишилася , була написана в 18 столітті , тобто саме в той період коли царі Московські посилено писали і створювали історію « государства Российского ». Той текст , який існує сьогодні це адаптована і прилизана копія 18-19 ст. , Яку вперто видають за древній оригінал і зразок « давньоруської мови ». Саме так викладають у російських школах.
Міф 7 – «Росія зібрала землі України»
Від Сяну до Дону – так вимагали Винниченка і Грушевський , у тимчасового уряду Керенського , закріплення меж українських земель – саме за етно – географічекому принципом. Але це було неможливо бо виникало питання : «А де ж тоді власне історичні етно – географічні землі росіян? » А відповіді на це питання не існує. Дуже часто можна почути ще один міф про те , що Росія зібрала українські землі для України . Можливо і те частково. За що ж має бути вдячна Україні ? За те що подарували полякам Холмщину і Підляшшя ? Або за те , що зникли мільйони українців Курська, Воронежа , Кубані , Рязанщини , Курщини ? Ці території мали велике українське населініе . За переписом в Росії 1926 році на цих землях проживало понад 2,2 мільйонів етнічних українців. Але вже в 1939 згадуються лише тисячі . Так, що там говорити – процес йде і сьогодні: перепис 1989 року в Росії – 4,3 млн. українців , перепис 2001 вже українців 2.4 млн.
Міф 8 – «Україна – окраїна , а слово придумали в 19 столітті»
Досточно відкрити європейські карти 16-19 століття щоб побачити , що слово « Україна » як позначення земель і країни давно відомо в Європі. Почитайте наприклад Боплана ( вже йому можна довіряти ) який в 17 ст . сам був на українській землі і назвав її на своїй карті не інакше як « Україна – земля козаків» , бо так себе і совю землю і називав народ України ще задовго до появи Боплана в Україні 17 ст. І наоброт ті ж європейські карти 16-19 століття зображують Московію як частина Великої Татарії . Це факти з якими сперечатися складно.
Міф 9 – «Давньоруські билини»
Існує міф про те , що це билини 11-13 століть нібито записані в центральній європейської та північної частини Росії. Почнемо з того , що в північній частині Росії навіть в 15-16 столітті мало хто говорив на зрозумілій російській мові , там проживали зовсім інші народи. Насправді всі вони написані і записані в 18-19 столітті , причому адаптовані для масового «народного» читання на усередненому великоруському говіркою. Цікавий приклад « істинно російської » казки « Колобок » – у російській мові навіть слова « коло» немає , але є в українському та руською , означає « коло» і тільки в такому випадку відразу стає зрозумілий сам персонаж даної казки . Цікавий і Пушкін . Руслан у Пушкіна – це російський витязь . З таким же успіхом «російський витязь » міг носити ім’я Аслан або Нурсултан . І це б не викликало питань у сучасників Пушкіна. Це не викликає сумнівів у Пушкіна , це нормально , він веде мову саме про російською витязя . І це правда – саме такими часто й були ті , кого називали «російські » витязі в Московському князівстві .
Міф 10 – «Возз’єднання України та Росії»
Як міг бути загублений договір – документ настільки величезної важливості ? Залишилися тільки копії . Ну , а коли немає оригіналу , то і дитині зрозуміло що – можна розповідати будь-які казки і створювати чергові легенди і міфи про « возз’єднання ». Ніякого « возз’єднання» не було , був венний і релігійний союз . А Московія пізніше , зневаживши всі умови договору . просто – напросто захопила владу.
Міф 11 – «Руська річка Волга»
Історично Поволжі – це татарське ханство і батьківщина волзьких булгар мали там свою державу , задовго до появи Москви і формування т.зв «російських ». Остаточне підкорення Поволжя відбувається тільки в 18-19 в . При цьому і сьогодні 60% жителів Поволжя це « луноликих » населення , тобто з явно не руським розрізом очей і в більшості сповідує іслам.
Міф 12 – «Росіяни і росія»
Цікаво хто з мері, села , мордви , вепсів , комі , удмуртів , перм’яків , мещери , чуді та ін народів які населяли більшу частину Росії в середні століття , вважав себе росіянином або говорив по-російськи? Ніхто . Може неодноразово насильно хрещені татари Казані , Поволжя , Сибіру були росіянами ? Теж ні .
Виходить , що Росії немає. А де ж саме сама вона Росія ? Де її « російське серце » так сказати ? Де її етно – географічна батьківщина ? У Києві ? Смішно й сумно одночасно , тому як не правда. Чому неможливо на мапі показати , де ж власне споконвічна етнокультурна земля росіян? Тому, що такої землі немає. Можливо , хтось скаже , що Новгород , Суздаль , Ростов дали життя Московії та Росії , що після Києва і туди « переїхала » Русь. Але це ж відверта брехня і міф створений імперськими « істориками » в 19 столітті. Новгород і Суздаль стають частиною Московії тільки при Івані Грозному після рагрома і розграбування . А до цього вони вважалися окремими князівствами , зі своїми устроями життя , специфічною мовою , культурою і менталітетом який відрізнявся від московського .
Новгород і Суздаль були захоплені і практично знищені , вольності і порядки існували в них були заборонені спеціальними указами Московських князів. Знати і купців або просто вбивали , або змушували переїжджати до Москви. Дике Московське царство формувалося вогнем і мечем , жило війнами. Війни і були тією м’ясорубкою , яка переварювала малі народи і створювала новий народ « московсько – російську». Інакше кажучи , « російська людина » – це носій «російської культури і придуманої історії» , що сформувалася в 15-17 столітті та штучно « сістематізірвоанной » завдяки політиці Петра I і пізніше в 18-19 столітті завдяки діяльності мужів російської науки і культури , а пізніше за радянської влади завдяки « правильному» освіти народів СРСР. У СРСР усім були відомі освітні інтернати в Середній Азії та Сибіру. Дітей забирали з сімей , на багато місяців . Далеко від дому , під виглядом безкоштовного обов’язкового (! ) Освіти проводилася звичайна русифікація . Діти втрачали мову, культуру , навички ремесел , господарювання своїх предків , відривалися від традиційного способу життя – таким чином , під « благий» вивіскою доступної освіти була знищена ідентичність багатьох народів Росії .
Сумна доля і доля народів Півночі та Сибіру відома всім – майже поголовне пияцтво , зникнення ідентичності , традиційних промислів і зміна традиційного способу життя. Що далі? Вимирання або повна русифікація . Писемність татар , чувашів , калмиків ? Нас вчили в школі що такий ніколи не було , а росіяни навчили їх писати і читати. Майже так …. Тільки спочатку , росіяни відібрали у цих народів власну грамоту на основі арабського письма , потім в 1920х змусили писати по латині , ну а потім в 1930- 40х перевели плавно на кирилицю . Зрозуміло , що їх історична спадщина як би стало і не їх …. бо написано по іншому. Вже давно в …