День всіх святих не за горами… Напевно, саме зараз настав момент, коли варто задуматися над тим, як же відзначити цей моторошний свято. Ми готові розповісти, як святкують цей день у різних країнах світу.
1. Швеція
У Швеції Хеллоуїн почали відзначати лише в останнє десятиліття. Відразу ж після Хеллоуїна в цей день починаються шкільні канікули, тому для діточок це свято – черговий привід повеселитися.
2. Бангладеш
У цій країні в День всіх святих люди йдуть на кладовища і моляться за упокій душ своїх померлих родичів.
3. Японія
В Японії цей свято – насамперед грандіозна подія поп-культури, яка не має ніякого релігійного підтексту.
Замість Хеллоуїна японці відзначають фестиваль Обоно, також відомий як Мацурі або Урабон. Цей фестиваль присвячений духам предків.
4. Китай
У Китаї свято Хеллоуїн називають “Ден Цзе” і він проводитися щороку. В цей день китайці кладуть їжу та воду перед фотографіями своїх померлих родичів. У Діснейленді Гонконгу Хелловін відзначають, кожен рік закочуючи круту вечірку.
5. Філіппіни
А це Філіппіни. Тут, щоб віддати шану померлим родичам, люди повертаються в свої рідні міста. Люди йдуть від хати до хати, співаючи пісні про померлих душах і в обмін просять їжу або гроші.
6. Ірландія
Ірландія – батьківщина Хеллоуїна, тому очевидно, що тут це свято відзначають з суворим дотриманням всіх традицій. Багаття, ворожіння, прикраси будинку гарбузами – все це частина святкування Хеллоуїна на північному острові.
7. США
У кварталі Нью-Йорка під назвою “Грінвіч-Віллідж” кожен рік Хелловін відзначають яскравою і гучною костюмованої вечіркою.
8. Польща
У Польщі на Хеллоуїн, як і в Бангладеші, люди приходять на кладовища, щоб вшанувати пам’ять покійних.
9. Росія
У Росії люди влаштовують вечірки майже у всіх клубах, а головний акцент робиться на костюми і антураж свята.
10. Шотландія
У Шотландії Хеллоуїн почали відзначати ще в 16 столітті. Саме тут, як і в Америці, діє традиція ходити по домівках і збирати частування.
11. Мексика
У Мексиці Хеллоуїн називається Днем Мертвих (Dia de los Muertos). У цей день все змінюється: кладовище стає найпопулярнішим місцем у місті, а покійні оживають. У Мексиці ставлення до смерті не таке, як у нас, для мексиканців смерть – продовження життя, але вже зовсім інше. Жителі Мексики радіють настання Дня мертвих, так як тільки в цей день вони можуть “зустрітися” з тими, хто відійшов в інший світ родичами.