10 звичайних продуктів, які заборонені в різних країнах світу. Фото

Перед поїздкою в іншу країну, обов’язково вивчіть місцеву кухню і закони, щоб не дивуватися, коли дізнаєтеся, що ваша улюблена їжа може бути під забороною в іншій державі. Улюблені цукерки, газовані напої та навіть цілком нешкідливі овочі і ягоди можуть опинитися в списку табу в різних культурах. Проте всьому є логічне пояснення.

Ми зробили гастрономічну подорож навколо світу, щоб розповісти вам про самих несподіваних заборони в різних країнах.

1. Шоколадне драже M&m’s в Швеції

Шведський суд в 2016 році постановив, що виробник солодощів Mars більше не може продавати і рекламувати товари під маркою M&m’s на території королівства. Причина полягала в тому, що логотип M&m’s частково схожий на вже існуючий бренд популярного шведського шоколаду Marabou, який проводитися у країні з 1960 року.

2. Mountain Dew в Європі

View this post on Instagram

Stay away from my DEW, bro.

A post shared by DEW Team (@mountaindew) on

Газовані напої, вироблені в США, наприклад Mountain Dew, із-за свого специфічного складу заборонені на території Європи. На офіційному сайті виробника напою пояснено, що в ЄС існують різні правила про те, що може і не може входити до складу їх продуктів. Зокрема, кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, який використовується в якості одного з інгредієнтів напою в США, в деяких європейських країнах заборонено.

3. Насіння маку в Сінгапурі

10 обычных продуктов, которые запрещены в разных странах мира

Насіння маку використовуються в якості приправи в багатьох культурах. Проте в Сінгапурі вони класифікуються як «заборонені товари», які можна імпортувати в країну.

4. Coca-Cola на Кубі і в Північній Кореї

10 обычных продуктов, которые запрещены в разных странах мира

В даний час у світі є тільки 2 країни, де Coca-Cola не може бути придбана або продана, принаймні офіційно. Це Куба і Північна Корея, які знаходяться під довгостроковими торговим ембарго США (Куба — з 1962 року, Північна Корея — з 1950 року).

5. «Біг Мак» в Індії

10 обычных продуктов, которые запрещены в разных странах мира

У той час  як Індія є одним з найбільших учасників міжнародної торгівлі, це також і єдина країна на планеті, де в mcdonald’s ви не купите бургери з яловичиною або свининою в будь-якій формі, в тому числі знаменитий «Біг Мак». Тут в меню ресторанів швидкого харчування переважно представлене індійські «гамбургери», які є на 100 % вегетаріанськими. Наприклад, бургер McAloo Tikki — з пряною картопляної котлетою, червоним цибулею, помідорами і спеціальним овочевим соусом.

6. Гамбургери на Близькому Сході, в Малайзії та Індонезії

10 обычных продуктов, которые запрещены в разных странах мира

А крім того, якщо в ресторанах mcdonald’s в мусульманських країнах ві попросіть «простий гамбургер», то озадачите працівника каси. Справа в тому, що на Близькому Сході, в Малайзії та Індонезії в ресторанах швидкого харчування замість «гамбургера» подають «біфбургер», щоб підкреслити, що в даному блюді точно немає свинини, в тому числі в його назві. Хоча і в іншому світі гамбургери переважно готують з яловичини, але тільки в мусульманських країнах спеціально змінили назву і упаковку продукту — смак при цьому залишився незмінним.

7. Салат-латук в Іраку

10 обычных продуктов, которые запрещены в разных странах мира

Ще одна релігійна заборона на цілком нешкідливий продукт салат-латук існує на півночі Іраку і пов’язаний він з віруваннями езидів. Їх табу на вживання цієї рослини можна пояснити тім, що його місцева назва «хас» співзвучне з терміном, що езіди використовують для позначення своїх святих.

8. Деякі овочі і ягоди в Ізраїлі

10 обычных продуктов, которые запрещены в разных странах мира

Брокколі та цвітна капуста, хоча і не є табу, повинні бути виключені юдеями з раціону через ймовірність присутності в них комах або черв’яків, яких заборонено вживати в їжу. З аналогічних причин не рекомендується їсти ожину і малину, так як ці ягоди не завжди можливо ретельно очистити без руйнування плода.

9. Риба у народів Африки

10 обычных продуктов, которые запрещены в разных странах мира

Серед сомалійців у більшості кланів існує заборона на вживання риби. Не дозволено навіть вступати в шлюб з людьми з інших кланів, які її їдять. Табу на вживання морепродуктів поширене і серед багатьох скотарів і землеробів (і навіть деяких прибережних народів, що населяють частини південно-східного Єгипту, Ефіопії, Еритреї, Кенії і північній Танзанії.

10. Часник в Китаї

10 обычных продуктов, которые запрещены в разных странах мира

Буддійська кухня в Китаї традиційно виключає з усіх страв часник, так як вірування свідчать, що його вживання стимулює в людині ниці інстинкти.

А про який заборона на продукти в інших країнах ви чули або самі з ним зустрічалися?

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh