Подорожі

10 засекречених місць, куди доступ закритий навіть тим, у кого є золота карта

Складно уявити, що сьогодні на нашій планеті є місця, куди можна приїхати, прилетіти або ж припливти. Але, навіть незважаючи на відкриті кордони і зручності пересування, у світі існують такі куточки, куди з ряду причин не можна потрапити. І загроза життю — це одне, але не єдина підстава для того, щоб там не з’єднання являтися.

Ми вирішили доповнити матеріал, довідавшись, куди ще закритий доступ більшої частини багатомільярдного населення нашої планети.

10. Північний Сентинельский острів, Індія

10 засекреченных мест, куда доступ закрыт даже тем, у кого есть золотая карта

Це один з найбільш маловивчених островів на планеті, з мальовничою природою і чудовими незайманими пляжами. А ще тут проживає плем’я аборигенів сентинелес.

Потрапити туди можна, а вибратися з острова важко. Аборигени відмовляються йти на будь-який контакт з чужинцями, відразу озброюються стрілами. Тому острів закритий для туристів. Але, на жаль, заборона влади на відвідування території даремна для деяких сміливців. Як ви вже здогадалися, будь-яка спроба проникнути на острів завершується поразкою.

9. Сюртсей, Ісландія

https://www.instagram.com/p/BNHMf_6jDVb/

Більше сотні виверження підводного вулкана утворили острів в Атлантичному океані, на півдні Ісландії. Вже в перші години після появи на острові зародилося життя: розвинулися мікроорганізми і бактерії, а незабаром виросли і рослини. Дослідження показали, що 75 % насіння були занесені на острів птахами, решта — вітром і водою.

Зараз Сюртсей — територія наукового експерименту. На острів є доступ лише кільком науковцям, які досліджують, як природа може розвиватися без людського втручання. Тому ніхто, крім них, не має права з’єднання являтися тут. У 2008 році ЮНЕСКО оголосило Сюртсей об’єктом Всесвітньої спадщини в знак визнання його великої наукової цінності.

8. Печера Ласко, Франція

10 засекреченных мест, куда доступ закрыт даже тем, у кого есть золотая карта

Це своєрідна галерея палеолітичної наскельного живопису. Довжина ходів печери Ласко становить всього 250 м, але їй немає рівних за кількістю зображень, їх якості нанесення й схоронності. Тут розташовані тисячі зображень людей та тварин. Цим малюнкам приблизно 15-18 тис. років.

Реалістичність давніх творів приваблювала натовпи туристів. З годиною надлишок вуглекислого газу, штучне освітлення і висока температура порушили мікрофлору підземного середовища, що призвело до загрози пошкодження наскельного живопису.

Щоб запобігти зникненню тисячолітньої культури, з 1963 року печера закрита для туристів. Але поруч з нею відкрили Ласко II, де повністю відтворили наскальні твори з цієї Ласко.

7. Правчіцкі ворота, Чехія

https://www.instagram.com/p/Bc5SzyJHif1/

Найзнаменитіша природна пам’ятка Чехії, найбільша скельна арка в Європі. З 1982 року туристам заборонено підніматися на ворота, щоб не навантажувати . На арку можна подивитися лише з оглядових майданчиків.

Але все одно руйнування арки ще триває, і вчені побоюються, що найближчим часом арка безслідно зникне, залишившись лише на фотографіях туристичних буклетів.

6. Великий храм Ісе, Японія

10 засекреченных мест, куда доступ закрыт даже тем, у кого есть золотая карта

Головна святиня народу Японії — храмовий комплекс Ісе-Дзінгу. Тут зберігаються національні скарби і імператорські реліквії. Головний храм виглядає скромно: він побудований з дерева і оформлень у відповідності з віковими японськими традиціями.

Основний храм захований за дерев’яним парканом. Потрапити всередину можуть тільки жерці і члени імператорської родини. А до середини ХХ століття проникнути сюди було ще складніше: від зовнішнього світу святиню відділяла річка Миягава, яка вважалася природних кордоном між грішною землею і священною.

5. Секретні архіви Ватикану

https://www.instagram.com/p/BxDGrdDgd-y/

Тут, на стелажах протяжністю 85 км, знаходяться документи, які церква зібрала за 400 років. Секретні архіви Ватикану — це самий недосяжний об’єкт у світі.

Немає жодної країни, яку б Ватикан обійшов увагою, а тому на полицях сховища секретів зібрані цінні папери зі всього світу. Туристам вхід закритий, але у вчених зі спеціальним дозволом є доступ до деяких архівів.

4. Всесвітнє семеносховище, Норвегія

10 засекреченных мест, куда доступ закрыт даже тем, у кого есть золотая карта

Глобальний Банк насіннєвих фондів — це склад, де зберігаються практично всі види рослин. Зараз у ньому зібрані майже мільйон зразків сільськогосподарських культур з кожної країни світу. Насіння упаковані в спеціальні пакети і зберігаються за температури -18 °С.

Якщо раптом трапиться глобальна катастрофа і зникне рослинність, з насіння, узятих з «сховища Судного дня», можна буде виростити нові рослини і тим самим врятувати людство.

Банк вже зміг стати в нагоді людині. У 2015 році з нього витягли зразки насіння на прохання уряду Сирії для відновлення агрономії посушливих районів країни, що потерпіли під час Громадянської війни.

3. Острів Херд, Австралія

10 засекреченных мест, куда доступ закрыт даже тем, у кого есть золотая карта

Цей острів є вершиною вулкана, прихованого під водою. Це одна з найбільш віддалених від цивілізації місць на землі. Знаходиться Херд між Антарктидою і Мадагаскаром, а з 1947 року він входить до складу Австралії.

В кінці XX століття уряд Австралії внесло острів в список національного надбання країни. Щоб захистити природу острова, без спеціального дозволу доступ туди заборонений.

2. «Метро-2», Росія

10 засекреченных мест, куда доступ закрыт даже тем, у кого есть золотая карта

Передбачуваний секретний метрополітен в Москві. За чутками, його довжина більше, ніж громадське метро і з’єднує він урядові організації столиці.

Інформація про правдивість цих фактів не підтверджена. Але є люди, які стверджують, що брали участь у будівництві лінії, а хтось каже, що зовсім бачив «метро-2». Але жодних доказів тому немає.

1. Зона 51

10 засекреченных мест, куда доступ закрыт даже тем, у кого есть золотая карта

«Зона 51» — секретна військова база, яка не значиться ні на одній карті, а до недавнього часу була абсолютною таємницею. База закрита для відвідувачів, а повітряний простір над нею обмежено для польотів.

Існування секретної бази уряд США неохоче визнало, що й зробило її предметом численних теорій змови, особливо про непізнані літаючі об’єкти.

Як вже багатьом відомо, 20 вересня планується штурм «Зони 51». Добровольці сподіваються відкрити таємницю місцевості: тримають там інопланетян? є там уламки космічних кораблів? а може, там і справді всього лише тестують літальні апарати?

А ви б хотіли подивитися яку-небудь з цих місць?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

14 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.