Авторські статтіФотогалерея

Фотографії загадкових об’єктів під водою, про які мало хто знає

Світовий океан сповнений загадок, і це дає нам можливість мріяти і фантазувати. Він займає близько 70 % нашої планети, і тільки 5 % водного простору були вивчені. Це означає, що під води оболонкою Землі ховається безліч таємниць, які ще не виявлені.

Прочитайте нижче про 10 дивних об’єктів, знайдених під водою. Але це лише крапля в морі. Ми й уявити не можемо, що чекає нас у водних глибинах.

Велика блакитна діра, Беліз

10 загадочных объектов под водой, о которых мало кто знает

Велика блакитна діра є унікальним природних об’єктом, по контуру якого розташовані коралові рифи. Це найбільше у світі утворення такого роду, глибиною 120 м і площею в 10 футбольних полів.

Вона розташована на 100 км на схід від узбережжя Беліз. Початок утворення датується останнім льодовиковим періодом — приблизно 65 млн років тому. Це місце стало популярними завдяки відомому досліднику підводних глибина Жак-Ів Кусто. У 1971 році він оголосив Велику дірку одним з 10 кращих місць для дайвінгу.

Рух тектонічних плит

10 загадочных объектов под водой, о которых мало кто знает

За останні роки в результаті руху північноамериканської та євразійської тектонічних плит відстань між ними значно збільшилася. Це вражаюче явище можна побачити як на суші, так і поринувши глибоко під воду. Явище було зафіксовано кількома підводними фотографами.

Морський біолог Олександр Мастард зазначив, що відвідувачі можуть бути дуже здивовані кришталево чистою водою і чарівними видами. Швидкість руху плит при цьому становить близько 2,5 см в рік.

Стародавнє місто Геракліон, Єгипет

10 загадочных объектов под водой, о которых мало кто знает

Руїни стародавнього міста Геракліон були виявлені французьким археологом Франком Годдіо в 2000 р. на відстані 6,5 км від берегової лінії Єгипту на глибині 50 м.

Існує легенда, що в місті в свій час побували Олена Троянська і грецький герой Геракл, на честь якого місто і отримало свою назву. До сьогоднішнього дня науковці проводять ретельні дослідження і піднімають на поверхню безцінні археологічні знахідки.

Підводні піраміди Йонагуні, Японія

10 загадочных объектов под водой, о которых мало кто знает

Підводні піраміди Йонагуні є самим таємничим місцем на території Японії. Смороду булі знайдені в 1987 р. під час занурення дайверів у берегів однойменного острова в Японському архіпелазі.

На пірамідах знаходиться безліч терас і платформ різної величини, поверхня порита канавами і траншеями. Одна зі стін монумента обривається вертикально вниз, йдучи на глибину близько 27 м. За оцінками фахівців, вік пірамід може досягати більше 10 тис. років.

Підводна річка на дні Чорного моря

10 загадочных объектов под водой, о которых мало кто знает

Дивовижну підводну річку на дні Чорного моря вдалося виявити британським вченим. Якби ця річка знаходилася на суші, то вона б стала 6-ою за розмірами у світі. Її ширина близько 1 км, а глибина на деяких ділянках сягає 35 м. Зустрічаються навіть водоспади, течії і вири.

Вчені встановили, що підводна річка була утворена в результаті проникнення більш солоної води Мармурового в Чорне море кілька століть тому.

Підводне місто Шичен, Китай

10 загадочных объектов под водой, о которых мало кто знает

Коли в провінції Чжецзян існував таємничий місто під назвою Шичен. Його таємничість полягала в тому, що одного разу він просто зник. Як з’ясувалося пізніше, долину, в якій знаходився місто, перетворили на штучне водоймище для будівництва нової гідроелектростанції. Владі довелося переселити 290 тис. осіб. На території міста була побудована дамба, в результаті чого Шичен опинився на дні озера.

У це складно повірити, але через більш ніж півстоліття дерев’яна яні балки і сходи міста знаходяться в хорошому стані, ніби годину у ньому тече якось інакше.

Підводний парк скульптур

10 загадочных объектов под водой, о которых мало кто знает

Унікальний музей був створений англійським скульптором Джейсоном Тейлором. Розташований він на дні Карибського моря, неподалік від берегів Гренади. Перші експонати були занурені на морське дно в 2006 р.

На сьогоднішній день музей налічує понад 65 експонатів, колекція яких поповнюється щороку. Даний проект приносити користь не лише як культурний об’єкт, але і як важлива частина екосистеми живої природи.

«Чорні курці» на дні океану

10 загадочных объектов под водой, о которых мало кто знает

Часто зустрічаються під водою освіти такого роду являють собою не що інше, як результат з’єднання морської води з магмою. Ці гідротермальні джерела, що випускають струменя води і рідини, досягають температури 370 °C. Їх називають «чорними курцями» з-за покладів сульфіду заліза.

У 2008 р. вони були виявлені на Північному полярному колі між Норвегією і Гренландією. У цьому місці утворено 5 «чорних курців», один з яких має висоту майже в 4 поверхи, що робить його найбільшим гідротермальним джерелом.

Останки Apollo 11 в Атлантиці

10 загадочных объектов под водой, о которых мало кто знает

У 2013 р. засновник Amazon Джефф Безос виявив компоненти 2 ракетних двигунів з Apollo 11, які таїлися глибоко в Атлантичному океані з 1969 р. Вони є частиною корабля, який вперше доставивши космонавтів на Місяць.

«Титанік» — повержений гігант

10 загадочных объектов под водой, о которых мало кто знает

Історія загибелі «Титаніка» нікого не може залишити байдужим. Донині навколо нього існує безліч різних теорій і нерозкритих таємниць. «Титанік» зіткнувся з айсбергом в 1912 р. Цей крах став для нього останнім.

У процесі занурення під воду судно тріснуло і розкололося на 2 частини, які зараз лежать на відстані близько 600 м один від одного.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України