Некомфортні місця для життя на планеті у фотографіях

Багато людей хотіли б переїхати туди, де більш комфортно, ніж там, де вони зараз живуть. Але повірте, у світі значно більше незручних для життя місць, ніж може здатися. Суша і холод, торнадо, вічний дощ і виняткова ізольованість — все це не заважає жителям населених пунктів з нашої статті продовжувати називати ці місця своїм будинком.

Ми зібрали найнеймовірніші місця на планеті, в яких, здавалося б, люди ніяк не можуть жити. І тім не менше, ці населені пункти аж ніяк не є покинутими.

Найвище місце — Ла Рінконада, Перу

https://www.instagram.com/p/Bg05n4jlFhm/

Місто Ла Рінконада розташований в Андах, недалеко від кордону з Болівією, на висоті 5 100 м над рівнем моря.

Тут температура рідко перевалює вище нуля, а кисню постійно не вистачає. До міста можна добратися по вузькій гірській стежці. І більшу частину часу ця дорога скута льодом.

Екологія тут залишає бажати кращого: слабко розвинена каналізаційна система і високий вміст ртуті. По суті, це місце не пристосоване для постійного проживання людей.

Тим не менш, у 2009 році населення міста різко зросло до 30 тис. чоловік. Вся справа в багатих запасах золотої руди, видобування якої зайнято більшість місцевих жителів. Це важка робота, а багато шахтарі працюють безкоштовно. В кінці місяця їм дозволяється забрати руді стільки, скільки вони можуть забрати з собою. При цьому невідомо, скільки в цій руді виявиться золота.

Найхолодніше місце — Верхоянськ, Росія

10 самых невозможных мест на планете, где живут люди

Суворий Верхоянськ знаходиться в Якутії, його населення — трохи більше 1 000 чоловік. Це місто вважається самим холодним містом світу, одного разу тут термометр опустився до позначки -67,8 °C.

10 самых невозможных мест на планете, где живут люди

Люди тут вирубують крижані цеглини з річки і складають біля дверей будинку — це питна вода. З-під крана воду не п’ють — вона тече гарячою, щоб труби не замерзли. У Верхоянську замерзають чорнило в ручках, а носити окуляри в металевій оправі небезпечно.

Найсухіше місце — пустеля Атакама, Чилі

https://www.instagram.com/p/BpT5Y1El6Pm/

На Західному узбережжі Південної Америки розташована пустеля Атакама, яка вважається найбільш сухий на планеті. Опади тут трапляються раз на кілька років. І тим не менш тут живуть люди. Вони розташовуються в прибережній зоні, де пустеля межує з Тихим океаном, в оазисах вздовж річки Лоа і шахтарських селищах. Наприклад, у селищі Сан-Педро-де-Атакама.

В самому селищі мешкає близько 2 тис. осіб, а на території всієї комуни Сан-Педро-де-Атакама — більше 10 тис.

https://www.instagram.com/p/BpRyl0dlP_X/

Селище також популярний у чилійських туристів. Його побілені будинку з місцевого каменю адоби дуже мальовничі, як і церква Сан-Педро.

Найпівнічніше місце — Алерт, Канада

Поселення Алерт знаходиться на канадському острові Елсмір території Нунавут всього в 837 км від Північного полюса.

В 2005 році тут постійно проживали 5 осіб, якщо не вважати військових і службовців метеорологічної станції. А вже в 2011 році постійного населення тут не залишилося.

Однак тут завжди живуть військові та науково-дослідний персонал. Щоб розважити тугу за батьківщиною, люди нікого тут своєрідний стенд, на якому розміщують знаки з відстанню до їх будинку.

Найвіддаленіше місце — Трістан-да-Кунья, Британська територія

Архіпелаг в південній частині Атлантичного океану Трістан-да-Кунья відноситься до британської заморської території і вважається одним з найбільш віддалених від материків населених пунктів. Він розташований в 2 816 км від ПАР, у 3 360 км від Південної Америки і в 2 161 км на південь від острова Святої Олени.

На острові живуть близько 300 осіб, і всі вони носять 9 прізвищ. Головне поселення поетично називається Единбург Семи Морів. Тут є школа, невелика лікарня, пошта, магазин продуктів, радіостанція, кафе, басейн, магазин відеопродукції, 2 церкви і поліцейський відділок. І в ньому є лише одна людина.

Ізольоване місто — Іллоккортоорміут, Гренландія

Назва міста Іллоккортоорміут не так складно вимовити, як туди дістатися. Знаходиться це поселення на сході Гренландії, і приїхати сюди можна лише «на перекладних»: літаком, потім вертольотом або човном, і то не завжди. Взимку і зовсім доведеться добиратися «на оленях та собаках» в прямому сенсі — на собачих упряжках або снігоходах.

Тут проживають близько 500 осіб. Вони споконвіку полювали на ведмедів і китів, і сьогодні це залишається важливим фактором життя у цій місцевості. Кілька місяців у році місцеві можуть займатися рибальством — повз поселення проходять косяки палтуса і креветок.

Столиця торнадо — Мур, США

10 самых невозможных мест на планете, где живут люди

Місто Мур в Оклахомі сумно відомий великою кількістю торнадо, що стрясають місто. За останні 20 років місто 10 разів страждало від стихійного лиха. Торнадо 1999 року отримав максимально можливу позначку — F5 за шкалою Фудзити — і вважається найсильнішим ураганом в історії.

10 самых невозможных мест на планете, где живут люди

Незважаючи на постійну загрозу стихії, у місті сьогодні живуть більш як півсотні людей. Дітей тут навіть у школі навчають тому, як і де правильно ховатися від торнадо.

Найспекотніше місце — Даллол, Ефіопія

https://www.instagram.com/p/BpUiWFGncHR/

На півночі Ефіопії є поселення Даллол, і це самий жаркий населений пункт. Чи жарт, середньорічна температура тут складає близько 35°!

Тут немає доріг, а повідомлення з поселенням здійснюється через караванні шляхи, призначені для збору і доставки солі.

Біля поселення є однойменний вулкан, який являє собою місце тяжіння туристів.

Місто у вогні — Сентрейлія, США

https://www.instagram.com/p/BoxX1cdH9yV/

У 1962 році в місті Сентрейлия (Пенсільванія, США) вибухнула підземна пожежа. Він продовжує палахкотіти досі, тому населення міста стрімко скорочується. Вугілля під землею ще вистачить на 250 років такої пожежі.

Сьогодні Сентрейлія — майже місто-привид, тому що тут постійно живуть всього 7 осіб. Більша частина будинків знесена, а місцевість покрита заростями. Але Церква Святої Діви Марії все ще працює і по суботах проводить служби. Її служителі і є постійними мешканцями міста.

Саме селищі мокра місце — Черапунджі, Індія

https://www.instagram.com/p/BobLEqCF9jP/

Черапунджі — одне із самих вологих місць на Землі, тут зареєстровані рекордні опади. Ґрунт у цій місцевості бідна, тому що вимивається дощами. Незважаючи на таку кількість опадів, місцеві жителі страждають від нестачі питної води.

10 самых невозможных мест на планете, где живут люди

В Черапунджі живе близько 10 тис. осіб. Велика частина населення — народність кхасі. Місцеві жителі ховаються від дощу з допомогою своєрідних «панцирів», зроблених з листя банана і стебел бамбука зразок парасольок.

Ну що, ви стали любити своє місто трішки більше?

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh