Багато людей хотіли б переїхати туди, де більш комфортно, ніж там, де вони зараз живуть. Але повірте, у світі значно більше незручних для життя місць, ніж може здатися. Суша і холод, торнадо, вічний дощ і виняткова ізольованість — все це не заважає жителям населених пунктів з нашої статті продовжувати називати ці місця своїм будинком.
Ми зібрали найнеймовірніші місця на планеті, в яких, здавалося б, люди ніяк не можуть жити. І тім не менше, ці населені пункти аж ніяк не є покинутими.
Найвище місце — Ла Рінконада, Перу
https://www.instagram.com/p/Bg05n4jlFhm/
Місто Ла Рінконада розташований в Андах, недалеко від кордону з Болівією, на висоті 5 100 м над рівнем моря.
Тут температура рідко перевалює вище нуля, а кисню постійно не вистачає. До міста можна добратися по вузькій гірській стежці. І більшу частину часу ця дорога скута льодом.
Екологія тут залишає бажати кращого: слабко розвинена каналізаційна система і високий вміст ртуті. По суті, це місце не пристосоване для постійного проживання людей.
Тим не менш, у 2009 році населення міста різко зросло до 30 тис. чоловік. Вся справа в багатих запасах золотої руди, видобування якої зайнято більшість місцевих жителів. Це важка робота, а багато шахтарі працюють безкоштовно. В кінці місяця їм дозволяється забрати руді стільки, скільки вони можуть забрати з собою. При цьому невідомо, скільки в цій руді виявиться золота.
Найхолодніше місце — Верхоянськ, Росія
Суворий Верхоянськ знаходиться в Якутії, його населення — трохи більше 1 000 чоловік. Це місто вважається самим холодним містом світу, одного разу тут термометр опустився до позначки -67,8 °C.
Люди тут вирубують крижані цеглини з річки і складають біля дверей будинку — це питна вода. З-під крана воду не п’ють — вона тече гарячою, щоб труби не замерзли. У Верхоянську замерзають чорнило в ручках, а носити окуляри в металевій оправі небезпечно.
Найсухіше місце — пустеля Атакама, Чилі
https://www.instagram.com/p/BpT5Y1El6Pm/
На Західному узбережжі Південної Америки розташована пустеля Атакама, яка вважається найбільш сухий на планеті.
Опади тут трапляються раз на кілька років. І тим не менш тут живуть люди. Вони розташовуються в прибережній зоні, де пустеля межує з Тихим океаном, в оазисах вздовж річки Лоа і шахтарських селищах. Наприклад, у селищі Сан-Педро-де-Атакама.
https://www.instagram.com/p/BpTM5dDlCGO/
В самому селищі мешкає близько 2 тис. осіб, а на території всієї комуни Сан-Педро-де-Атакама — більше 10 тис.
https://www.instagram.com/p/BpSOldUg70r/
https://www.instagram.com/p/BpRyl0dlP_X/
Селище також популярний у чилійських туристів. Його побілені будинку з місцевого каменю адоби дуже мальовничі, як і церква Сан-Педро.
Найпівнічніше місце — Алерт, Канада
https://www.instagram.com/p/BZr8GBojSnD/
Поселення Алерт знаходиться на канадському острові Елсмір території Нунавут всього
в 837 км від Північного полюса.
В 2005 році тут постійно проживали 5 осіб, якщо не вважати військових і службовців метеорологічної станції. А вже в 2011 році постійного населення тут не залишилося.
https://www.instagram.com/p/yleZtSrmVB/
https://www.instagram.com/p/BYZOJUvna6R/
Однак тут завжди живуть військові та науково-дослідний персонал. Щоб розважити тугу за батьківщиною, люди нікого тут своєрідний стенд, на якому розміщують знаки з відстанню до їх будинку.
Найвіддаленіше місце — Трістан-да-Кунья, Британська територія
https://www.instagram.com/p/BSYN5Q6DwWv/
Архіпелаг в південній частині Атлантичного океану Трістан-да-Кунья відноситься до британської заморської території і вважається одним з найбільш віддалених від материків населених пунктів. Він розташований в 2 816 км від ПАР, у 3 360 км від Південної Америки і в 2 161 км на південь від острова Святої Олени.
https://www.instagram.com/p/BSYLncAjlcQ/
На острові живуть близько 300 осіб, і всі вони носять 9 прізвищ. Головне поселення поетично називається Единбург Семи Морів. Тут є школа, невелика лікарня, пошта, магазин продуктів, радіостанція, кафе, басейн, магазин відеопродукції, 2 церкви і поліцейський відділок. І в ньому є лише одна людина.
Ізольоване місто — Іллоккортоорміут, Гренландія
https://www.instagram.com/p/0xVAe3pcA6/
Назва міста Іллоккортоорміут не так складно вимовити, як туди дістатися. Знаходиться це поселення на сході Гренландії, і приїхати сюди можна лише «на перекладних»: літаком, потім вертольотом або човном, і то не завжди. Взимку і зовсім доведеться добиратися «на оленях та собаках» в прямому сенсі — на собачих упряжках або снігоходах.
https://www.instagram.com/p/BnyQR-BnUpq/
Тут проживають близько 500 осіб. Вони споконвіку
полювали на ведмедів і китів, і сьогодні це залишається важливим фактором життя у цій місцевості. Кілька місяців у році місцеві можуть займатися
рибальством — повз поселення проходять косяки палтуса і креветок.
Столиця торнадо — Мур, США
Місто Мур в Оклахомі сумно відомий великою кількістю торнадо, що стрясають місто. За останні 20 років місто 10 разів страждало від стихійного лиха. Торнадо 1999 року отримав максимально можливу позначку — F5 за шкалою Фудзити — і вважається найсильнішим ураганом в історії.
Незважаючи на постійну загрозу стихії, у місті сьогодні живуть більш як півсотні людей. Дітей тут навіть у школі навчають тому, як і де правильно ховатися від торнадо.
Найспекотніше місце — Даллол, Ефіопія
https://www.instagram.com/p/BpUiWFGncHR/
На півночі Ефіопії є поселення Даллол, і це самий жаркий населений пункт. Чи жарт, середньорічна температура тут складає близько 35°!
Тут немає доріг, а повідомлення з поселенням здійснюється через караванні шляхи, призначені для збору і доставки солі.
https://www.instagram.com/p/BfEdHNdHtzZ/
Біля поселення є
однойменний вулкан, який являє собою місце тяжіння туристів.
Місто у вогні — Сентрейлія, США
https://www.instagram.com/p/BoxX1cdH9yV/
У 1962 році в місті Сентрейлия (Пенсільванія, США) вибухнула
підземна пожежа. Він продовжує палахкотіти досі, тому населення міста стрімко скорочується. Вугілля під землею ще вистачить на
250 років такої пожежі.
https://www.instagram.com/p/Bo8DuPTlDn1/
Сьогодні Сентрейлія — майже місто-привид, тому що тут постійно живуть всього
7 осіб. Більша частина будинків знесена, а місцевість покрита заростями. Але
Церква Святої Діви Марії все ще працює і по суботах проводить служби. Її служителі і є постійними мешканцями міста.
Саме селищі мокра місце — Черапунджі, Індія
https://www.instagram.com/p/BobLEqCF9jP/
Черапунджі — одне із самих вологих місць на Землі, тут зареєстровані рекордні опади.
Ґрунт у цій місцевості бідна, тому що вимивається дощами. Незважаючи на таку кількість опадів, місцеві жителі страждають від нестачі питної води.
В Черапунджі живе близько 10 тис. осіб. Велика частина населення — народність кхасі. Місцеві жителі ховаються від дощу з допомогою своєрідних «панцирів», зроблених з листя банана і стебел бамбука зразок парасольок.
Ну що, ви стали любити своє місто трішки більше?
Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України