Життя

10 речей, які зріла жінка не робить

Твоє завдання, Віра, дуже просте – лежати, пити шампанське…

У класичній літературі любов часто представляється жертовною. Починаючи від «Ромео і Джульєтти», закінчуючи «Майстром і Маргаритою» закохані йдуть на всілякі муки і хитрощі заради один одного, не довго перебувають разом, а потім розлучаються або зовсім вмирають. Любов не дається легко, заради неї треба страждати, чекати, чекати і терпіти.

Напевно, в юності я прочитала багато книг про тяжку, жертовну любов, тому довгий час моя любов була саме такою, повної драм, сліз і прощань. Здавалось, якщо без них, то це не любов зовсім, а так, несерйозні захоплення. На щастя я прозріла, а може просто виросла або втомилася страждати. Тепер любов для мене — це тиха радість. І ніяких жертв.

Мені майже 42 і часом мені подобається бути цинічною. Говорити, що я не вірю в кохання, романтику, вічне щастя. З чоловіками я пряма як бамбук – без коливань повідомляю про те, що мені подобається, не подобається і в чому мої бажання. До біса посилаю, теж без коливань. Періодично я перевіряю себе, невже моє серце скам’яніло, а душа стиснулася? Адже раніше я могла цілодобово чекати однієї смс-ки, їхала кудись на край світу, якщо тільки він покликав, не замислюючись купувала дорогі подарунки, лише б тільки зробити йому приємне, готувала сніданки і обіди з страв, які, звичайно ж, хотів коханий чоловік, дратувала подруг нескінченними «він сказав, до чого б це?».

Звичайно, під цим «він» ховалися різні чоловіки, кого я любила, з ким жила, у кого-то була просто закохана, кимось захоплена без взаємності. Але почуття, які викликала чоловіча фігура були схожими – кожен раз я була готова на багато що заради любові. Якщо зараз ця готовність пройшла, означає, що і здатність любити теж?

В юності ми болісно шукаємо себе, в 18-25 років ми представляємо собою лише сіре «Щось». Як зрозуміти, що тобі подобається, де твої кордони і хто взагалі ти є, не спробувавши різного досвіду? Тому в юності ми з радістю кидаємося в будь-які експерименти — зі зовнішністю, професією, сексом і любов’ю.

Після 25 якийсь каркас ми вже маємо — отримана освіта, професійний досвід, набиті шишки з сексом і любов’ю. Ми вже не такі нестримні у експериментах, більш визначені в своїх цілях. Багато хто вже вийшли заміж і заводять дітей. Або починають будувати серйозні стосунки з перспективою всього цього. Ми вже розуміємо про життя, але ще дуже мало розуміємо про себе. Плутаємо свої бажання з бажаннями суспільства. Любов же підміняємо жертовністю. Нам здається, що чоловікові потрібно догоджати, інакше він образиться і піде.

Зрілість – це для мене вік справжньої зустрічі з собою. Після «сліпої» юності, молодості «заради когось», ми починаємо жити для себе і заради себе. Це не означає, що нам ніхто не потрібен. Ми стали успішними, егоїстичними, самодостатніми одинаками. Ні. Ми так само, як і в 20, прагнемо любові, прагнемо тепла, хочемо відносин. Просто ми розуміємо, що у здорових відносинах все це обопільно. Чоловік або хоче того ж, або не затримується в нашому житті. Як говорив Омар Хайям «мені не потрібен той, кому не потрібен я».

Тому я більше:

1. Не чекаю чоловічих дзвінків або повідомлень. Я або пишу сама, або видаляю контакти тих, хто не знаходить часу для короткої відповіді «вибач, я сьогодні зайнятий, наберу як звільнюся».

2. Не ходжу на побачення, якщо їх місце та час для мене незручні. Щоб зустріч була в радість, вона повинна бути зручна обом. Якщо чоловік не цікавиться ні часом, ні бажанням, ні зручністю жінки, значить, він в цілому не цікавиться жінкою. І такий чоловік мені не потрібен.

3. Не вибачаю відсутність подарунків на мій день народження та інші, важливі для мене свята. Мені подобаються чоловіки, яким подобається витрачати гроші на жінку, яка їм подобається, тобто на мене. Фінансово скупі люди зазвичай скупі і у всьому іншому. Неуважність до дат, важливих для людини, це неуважність і до людини в цілому. Тих, у кого ми закохані, хочеться балувати і радувати. Все, що важливо для нього стає важливим і для нас. Якщо не важливо, чи шкода, чи забув — можеш забути і мій номер теж;

4. Не шукаю виправдань чоловічої невлаштованості і неуспішності. Це не означає, що від чоловіка мені потрібні тільки гроші. Але «з милим рай і в курені» — точно не історія з життя зрілої жінки. Свої курені ми відбули в 20 і в 30 років, 40 у нас вже є власноруч побудоване комфортне життя і немає виправдань;

5. Не мовчу про те, що мені не подобається. Звичайно, я не виношу чоловікові мозок нескінченними причіпками. Але є речі, про які людина не здогадується просто в силу того, що вона інша. Якщо я не люблю велику швидкість, вона мене лякає, то я не мовчу чи не захоплено охаю, якщо чоловік розганяється до 120 км/год. Так само я не повідомляю роздратовано «куди це ти розігнався, як ти їдеш», я спокійно кажу «не жени, будь ласка, я нервова і мені страшно».

6. Не боюся ставити будь-які питання. Так само готова до відповідей сама. В молодості ми боїмося прояснювати незрозуміле, так як не хочемо злякати, напружити або поранити чоловіка. Але саме ця невизначеність і створює потім рани у нас самих. Я більше не хочу ран, тому все і з’ясовую.

7. Не прасую чоловічі сорочки. Я не люблю прасувати. Мені і мої сорочки попрасувати в тягар. Я більше не роблю для чоловіка нічого, що в тягар мені самій. Якщо він любить мене — він попрасує свою сорочку сам.

8. Не приймаю секс за любов. Секс може бути пов’язаний з любов’ю, а може бути і не пов’язаний. Любов для мене це попрасувати свою сорочку, помовчати зі мною вранці, тому що вранці я не люблю розмовляти, знати як звуть мого кота і скільки ложок цукру я кладу в каву, принести  в місті у букет свіжозрізаних, вологих від дощу півоній, прийти і мовчки полагодити поточний кран. Якщо всього цього немає, а є тільки секс — значить ми просто трахаємся.

9. Не ревную чоловіка до друзів або роботи. Або до дітей від минулих стосунків. Якщо чоловік любить мене, він знаходить для мене час. Включає мене у свій щільний графік зустрічей, поїздок, футболу з друзями або риболовлі з сином. Тому що я теж живу щільним, насиченим життям. Якщо ми обидва знаходимо час один для одного – значить все ок, у нас є стосунки. Якщо час для відносин знаходжу тільки я, а чоловік весь час зайнятий, значить і для відносин мені потрібно пошукати когось іншого.

10. Не намагаюся виглядати краще заради чоловіка. Навпаки, при знайомстві я можу бути навіть гіршою, грубішою, цинічнішою, прямолінійнішою. Не соромлюся розповідати про свої проблеми чи труднощі. Той, кому потрібно завжди загляне глибше і далі. Той кому, ні – пройде повз.

Мені майже 42 роки. І я бамбук. Прямий, міцний, гнучкий, невибагливий. Мене важко зламати, викривити або викорчувати. Я загартувалася. Але я як і раніше хочу любити. Просто не готова йти на жертви заради цього. Любов – творення, а не жертви і руйнування. Давайте творити.

Автор: Олена Шпундра

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.