Авторські статтіЗдоров'я

10 продуктів, які не потрібно їсти на вечерю

Фахівці кажуть, що ввечері їжа не повинна містити важких для травлення і володіють стимулюючою дією продуктів.

Про те, що вечеря повинна бути легкою, чому свідчить відома фраза про те, що вечерю треба віддати ворогові. Хороша і правильна вечеря забезпечує якісний нічний відпочинок втомленого за день організму. І, звичайно, безпосередньо перед сном перекушувати теж не треба, адже організм не встигне переварити ввечері і вночі їжу, ця їжа буде знаходитися в шлунку до ранку, так як всі процеси (у тому числі, і травлення) вночі сповільнюються.

Отже, перший продукт, який небажано їсти на вечерю – рис. Очищений рис, що здебільшого ми вживаємо в їжу, містить велику кількість крохмалю і вуглеводів. Після обіду рис (та інші крупи теж) краще не їсти.

Наступний продукт, що негативно впливає на організм в якості вечері – шоколад. У ньому міститься багато вуглеводів, кофеїну і цукру. Тому є шоколад потрібно тільки в першій половині дня.

Про читайте про те, що можна їсти перед сном : Вечеря для схуднення: 15 ідей, що з’їсти перед сном

Наступна шкідлива ввечері їжа – булочки і будь-яка випічка. Цукор і борошно вищого гатунку приведуть тільки до відкладень на стегнах, ніякої користі від них не буде.

Також увечері слід відмовитися від солодких фруктів, що містять багато швидких вуглеводів. Але, звичайно, краще з’єднання їсти ввечері фрукти, ніж торт.

Ще один продукт, який зробить негативний вплив на нічний сон – червоне м’ясо. У ньому міститься велика кількість тирозину, від чого підвищиться рівень адреналіну. Червоне м’ясо краще їсти вранці, а ввечері – птицю або нежирну рибу.

Копченості, ковбаси (і варені і копчені) містять тирамін. Він стимулює вироблення норадреналіну, стимулює нервові імпульси, які надають збудливу дію на мозок.

Горіхи дуже калорійні і жирні, тому за ніч вони не встигнуть засвоїтися травною системою організму.

Гірчиця, хрін та інші гострі соуси також у другій половині дня не переваряться і не дадуть організму спокійно відпочивати.

Соління теж дуже важкі для шлунку. Більш того, вони можуть стати причиною печії. Їжте соління в першій половині дня, коли організм активний.

І ще одна шкідлива група продуктів – фастфуд. Жирна, солона, пряна їжа не приносити ніякої користі і вдень, а вже ввечері вона ляже неприємної тяжкістю в шлунку.

Що ж краще з’єднання їсти на вечерю, щоб уникнути неприємних відчуттів і добре виспатися? Це можуть бути риба (нежирна), молюски, біле м’ясо птиці або кролика, майже будь-які овочі, кисломолочні продукти, яйця, несолодкі фрукти.

Обсяг порції повинний поміщатися в долоні, складеної човником.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України