Діабет — це одна з так званих «хвороб-повільних вбивць», так як вона розвивається практично безсимптомно і тому її дуже складно діагностувати.
Діабет відноситься до захворювань, які порушують обмін речовин і характеризується підвищеним рівнем цукру у крові. Внаслідок цього у пацієнтів, хворих на діабет, помітно знижується якість життя і зростає ризик розвитку серцево-судинних і неврологічних розладів.
Найсильніше турбує те, що багато людей приймають симптоми діабету за симптоми інших захворювань і не підозрюють, що вже хворі.
За статистикою, 1 із 3 хворих не знає, що хворий на діабет, що сильно підвищує ризик розвитку важких ускладнень.
Вісь чому дуже важливо знати, якими зазвичай супроводжується симптомами діабет і коли краще проконсультуватися з лікарем, щоб вчасно підібрати відповідне лікування.
Експерти розповіли про 10 найбільш поширених ознаки діабету, які ні в якому разі не можна ігнорувати.
1. Постійне бажання сходити в туалет
Постійне бажання сходити в туалет може бути пов’язано із запаленням сечовивідних шляхів або надмірним споживанням рідини.
Якщо це не ваш випадок, але вам все одно весь час хочеться сходити в туалет, це може бути одним з ознак діабету.
Це пов’язано з тим, що нирки починають посилено працювати, намагаючись вивести цукор з організму через сечу.
2. Відчуття спраги
Це симптом безпосередньо пов’язаний з попереднім. Коли організм втрачає дуже багато рідини, він намагається заповнити її баланс і ми відчуваємо сильне почуття спраги.
3. Постійне почуття голоду
Постійне почуття голоду може бути пов’язано з екстремально низьким або високим рівнем цукру у крові: гіпоглікемією або гіперглікемією.
Наші клітини не отримують достатню кількість цукру і посилають відповідні сигнали в мозок.
4. Сухість у роті
Сильна сухість у роті дуже неприємна і може вказувати серйозні проблеми зі здоровям. Це не тільки ознака зневоднення, але і небезпечний сигнал, який вказує на потенційний діабет 2 типу.
Коли шкіра сохне, вона стає більш вразливою для бактерій, із-за чого підвищується ризик розвитку проблем з зубами і деснами.
5. Незрозуміла втома
Незрозуміла надмірна або хронічна втома — це симптом, який не можна ігнорувати ні в якому разі.
Абсолютно нормально відчувати втому після фізичних навантажень, але також причиною може бути те, що організм намагається заповнити недолік цукру у клітинах.
При діабеті втому особливо актуальна, так як частині бажання сходити в туалет заважає нам нормально виспатися вночі.
6. Порушення зору
Очі найсильніше страждають від наслідків діабету. Високий рівень цукру в крові повільно змінює структуру сітківки і очі в цілому, з-за чого все навколо стає розмитим.
Також пацієнти, хворі на діабет, можуть бачити спалахи світла перед очима, і їх зір спотворюється.
Найгірше те, що так як діабет часто протікає безсимптомно, людина може втратити зір або отримати незворотні порушення.
7. Інфекції
Бактерії, віруси і грибки швидше розмножуються при високому рівні цукру в організмі, тому ми частіше страждаємо від інфекцій.
Вагінальний кандидоз, грибкові шкірні захворювання і бактеріальні інфекції сечовивідних шляхів — найбільш поширені симптоми діабету.
8. Оніміння і поколювання в кінцівках
Цей симптом пов’язаний з порушеннями роботи нервової системи, якими часто супроводжується діабет.
Неприємні відчуття у кінцівках можуть з’являтися і знову зникати. Іноді вони включають біль і запалення.
Якщо не вирішити цю проблему вчасно, ушкодження нервової системи можуть стати незворотними, що призведе до ще більших проблем.
9. Різка втрата або набір ваги
Якщо ви різко схудли або потовстіли без видимої причини, це може бути пов’язано з нездатністю організму переробляти інсулін з-за діабету.
Так як клітини не отримують достатню кількість цукру, організм починає використовувати м’які язові білки, щоб зарядитися енергією.
У важких випадках пацієнтам постійно хочеться солодкого, і в підсумку вони товстіють.
10. Повільне загоєння ран
Пошкодження кровоносних судин уповільнюють процес загоєння ран, дрібних порізів і пошкоджень.
Надлишок цукру пошкоджує вені і артерії, з-за чого вони не можуть нормально постачати кров до клітин і шкіра заживає повільніше.
Майте на увазі, що діабету 2 типу можна запобігти, якщо вести здоровий спосіб життя. Під забороною зайва вага, куріння, сидячий спосіб життя і дієта з високим вмістом насичених жирів, цукру і консервантів.