Хто думає про плавності ліній, текстуру покриттів або колірну палітру, коли мова заходить про храмиі церкви? Вважається, що місцям релігійного таїнства належить бути величними, але ніяк не красивими або незвичайними. Якщо ви впевнені в цьому, то готуйтеся до несподіванок: сучасні архітектурні та дизайнерські інновації здатні перетворити простеньку церковцю в справжній витвір мистецтва.
Сан-Джованні-Баттіста
У гірській швейцарської селі Моньо знаходиться мініатюрна церква. Історія її появи пов’язана з малоприємними подіями. В кінці 80-х років зійшла з Альп лавина знесла не тільки частину нежитлових будинків, але і храм. За реконструкцію взявся Маріо Ботта, відомий своїм нетрадиційним поглядом на архітектуру.
Церква Світла
Сюрреалістична Церква Світла (Church of the Light), розташована в Осаці (Японія), була побудована ще в 1989 році і до цих пір вважається визначною пам’яткою міста. Зовні церква схожа на бункер. Але при проникненні денного світла крізь хрестоподібний отвір на східній стіні громіздка бетонна конструкція перетворюється.
Архітектори та дизайнери вибрали оригінальне мінімалістичне рішення, щоб присутні не відволікалися на пишне оздоблення храму, а зосередилися на внутрішньому світі. Адже саме душа є тим самим божественним джерелом, до пошуку якого прагнуть віруючі всіх конфесій.
«Паперова» фантазія
Раніше новозеландське містечко Крайстчерч було увінчане кам’яним собором. Але після серйозного землетрусу було прийнято рішення побудувати на місці зруйнованого будинку новий катедральний храм з величезним мозаїчним вікном.
Англіканська конструкція складається з бетонної основи, 98 картонних колон і міцного даху з полікарбонату. На думку архітекторів, дивовижна церква простоїть не менше 50 років: оброблені вогнетривким складом картонні колони укріплені балками із сталі і дерева. У «паперовому» соборі заввишки 24 метри можуть поміститися до тисячі парафіян.
Розкішна турецька мечеть
Стамбульська дивина Шакірін поєднує елементи традиційної архітектури і авангардного дизайну і є самою нової релігійної перлиною турецької столиці (побудована вона в 2009 році).
Мечеть повністю прозора, тому кожен бажаючий може милуватися інтер’єром, перебуваючи зовні..
«Океанічна» каплиця
Прогулюючись по узбережжю китайського містечка Бейдайхе, складно не звернути уваги на «океанську» каплицю Seashore. Здалеку може здатися, що це зовсім не релігійна споруда, а давній човен, який викинуло на берег. Це майже так: під час припливу каплиця дійсно частково занурюється в воду і ніби гойдається на хвилях.
Тиша посеред метушні
Капела Камппі розташована у самому серці фінської столиці. Сюди може прийти кожен, хто втомився від бетонних лещат мегаполісу і бажає знайти місце єднання зі Всевишнім. Еліпсоїдний дерев’яний фасад каплиці більше нагадує сучасний арт-об’єкт, проте саме Капела Камппі — те місце, куди проситися душа і де раді бачіті кожного, незалежно від віросповідання.
«Крихкий» собор
Скляна споруда, розташована в невеликому каліфорнійському містечку Гарден-Гроув (США), здатна витримати землетрус потужністю 8 балів. Головна особливість перлини римсько-католицької церкви — її конструкція: металевий каркас прикрашають 10 тисяч величезних скла-прямокутників. Не менш привабливий і екстер’єр храму: на його території розбитий сад з елегантними скульптурами і знаходиться акуратне озерці. Прихожани, яким не вдалося потрапити всередину, можуть спостерігати за тим, що відбувається в «крихких» стінах з гігантського екрану, розміщеного зовні церкви.
Екзотичний «гриб»
Своїми обрисами французька капела Нотр-Дам-дю-О в Роншане, Франція, нагадує самотнього гриба. Хоча, за словами архітектора, його надихнув панцир краба, спійманого на пляжі Лонг-Айленда.
Будівля здатна зацікавити не тільки формою, але і незвичайними вікнами-прорізами з яскравими вітражами.
«Корабель» для душі
Римський храм Милосердного Бога Отця виконаний у формі корабля, який є уособленням притулки для мирської душі. Конструкція має три «вітрила», кожне з яких символізує Святу Трійцю. Інтер’єр церкви мінімалістичний, і більшу привабливість надають йому потоки денного світла, що просочуються крізь скляний дах.
Сталева мечеть
Малайзійська мечеть Туанку Зайнал — перший у світі храм, який повністю побудований із сталі. Релігійна святиня здатна вмістити до 24 тисяч мусульман.
Завдяки поєднанню сталевих і скляних елементів підтримується ілюзія кольору: здається, що мечеть повністю біла. Окремо потрібно сказати про стіни, які не відбивають світло, тому створюється відчуття, що нанесені на основу цитати зависли в повітрі.