Авторські статтіФотогалерея

10 найвідоміших снайперських гвинтівок у фотографіях

6Постріл снайпера може не тільки вразити супротивника, але і посіяти страх і паніку в його лавах. За одним лише пострілом можуть стояти роки підготовки і тижні вичікування потрібного моменту. Найчастіше проводячи довгий час в диких умовах і вичікуючи, снайпер повинен володіти не тільки всіма навичками виживання, а й умінням не втратити концентрацію в критичний момент. В такий момент дуже багато залежить і від того, яка зброя у нього в руках. Сучасні снайперські гвинтівки часом представляють собою справжні чудеса інженерної думки і здатні вражати об’єкти на відстані більше двох кілометрів. Це 10 найвідоміших снайперських гвинтівок – від тих, що допомагали під Сталінградом, до тих, що застосовуються в сучасних спецопераціях.

1
«Трьохлінійка» Мосіна
У 1931 році гвинтівка Мосіна стала першою радянською снайперською гвинтівкою, отримавши «прицільну трубку» Подільського оптичного заводу. Конструкція згодом зазнала певних змін. «Трьохлінійка» добре зарекомендувала себе на коротких і середніх дистанціях під час Другої світової війни.

2
АСВК
АСВК, або великокаліберна армійська снайперська гвинтівка, була розроблена в СРСР ще в кінці 1980-х. Ця 12-кілограмова гвинтівка здатна вражати легкоброньовану і неброньовану військову техніку на відстані до кілометра. Випущена з цього знаряддя куля пролетить півтора кілометра зі швидкістю приблизно 850 метрів в секунду.

3
Гвинторіз
Цю безшумну снайперську гвинтівку розробили в тих же 1980-х роках, що і АСВК. Призначалася вона для спеціальних підрозділів. Пізніше, після розпаду СРСР, Гвинторіз активно застосовувався під час Першої і Другої чеченських воєн, а також під час грузино-осетинського конфлікту. Довжина гвинтівки не досягає і 90 сантиметрів, а маса – менше трьох кілограм.
4
Calico M951S
Після вітчизняних зразків пора перенестися в США, де в 1990 році була розроблена гвинтівка Calico M951S, відмінно вражає цілі на середніх відстанях. Її особливості – висока скорострільність і надзвичайно ємний магазин, здатний вмістити до 100 патронів. Що, втім, не дивно, адже модель була створена на базі пістолета-кулемета Calico M960.

5Снайперська гвинтівка Драгунова
Самозарядна гвинтівка Драгунова – кращий зразок продукції Іжевського машинобудівного заводу. Цю снайперську зброю було розроблено з 1958 по 1963 рік групою конструкторів під керівництвом Євгена Драгунова. За ці роки «Драгунов» неодноразово модифікувався і все-таки трохи постарів. В даний час СВД розглядають як якісну, але штатну гвинтівку для лінійного бійця, який є снайпером в підрозділі. Проте на дистанції до 600 метрів це як і раніше грізна зброя.
6
CheyTac m200 «Intervention»
CheyTac m200 «Intervention» – одна зі складових американської снайперської системи CheyTac LRRS – випускається в різних модифікаціях з 2001 року. Відрізняє цю модель здатність з високою точністю вражати цілі на великих відстанях (до 2 кілометрів).

7
AMP Technical Services DSR-1
Німецьку гвинтівку DSR-1 можна назвати найточнішою, правда, тільки при стрільбі в ідеальних умовах – при використанні спеціалізованих патронів і відсутності вітру. Вона відноситься до поліцейської або до антитерористичної зброї і застосовується європейськими формуваннями типу GSG-9. Професійні військові не дуже-то шанують DSR-1 – вона сприйнятлива до бруду і піску, і в реальних бойових діях, наприклад коли поруч стався вибух, дає осічки.
8
Accuracy International AS50
AS50 була вперше продемонстрована широкій публіці в січні 2005 року на виставці ShotShow-2005 в США. 1369-міліметрове спорядження важить 14,1 кілограм без оптики і патронів і призначається в основному для спецоперацій. Снайпер може блискавично скласти або розкласти її і привести в бойову готовність. Висока точність стрільби на далекі відстані, пристосування для кріплення різної, в тому числі і нічної оптики роблять AS50 одним з кращих сучасних зразків снайперських гвинтівок.

9Barett M82
У цієї гвинтівки цікава історія створення. М82 зібрав американець Ронні Барретт в своєму гаражі в далекому 1982 році. Після відмови ряду провідних збройових фірм він вирішив запустити дрібносерійне виробництво для внутрішнього ринку. Через 7 років армія Швеції купує у Barrett Firearms 100 гвинтівок, а потім і армія США звертає на них увагу під час операцій «Буря в пустелі» і «Щит пустелі». Сьогодні Barett M82 стоїть на озброєнні декількох десятків країн і може вести прицільну стрільбу на відстань майже в 2 км.
10
Accuracy International Arctic Warfare
Ще одне дітище легендарної англійської компанії Accuracy International Ltd., яке не знає рівних з 1980 року. Великобританія застосовує її для військових цілей, а модифікованими моделями користуються сили спеціального призначення і поліція. Втім, на ринку цивільної зброї ця гвинтівка позиціонується як «спортивна». З AWM був проведений найдальший зафіксований бойовий снайперський постріл в історії – британський солдат Крейг Гаррісон вистрілив на відстань 2475 метрів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України