10 найвідоміших снайперських гвинтівок у фотографіях

Постріл снайпера може не тільки вразити супротивника, але і посіяти страх і паніку в його лавах. За одним лише пострілом можуть стояти роки підготовки і тижні вичікування потрібного моменту. Найчастіше проводячи довгий час в диких умовах і вичікуючи, снайпер повинен володіти не тільки всіма навичками виживання, а й умінням не втратити концентрацію в критичний момент. В такий момент дуже багато залежить і від того, яка зброя у нього в руках. Сучасні снайперські гвинтівки часом представляють собою справжні чудеса інженерної думки і здатні вражати об’єкти на відстані більше двох кілометрів. Це 10 найвідоміших снайперських гвинтівок – від тих, що допомагали під Сталінградом, до тих, що застосовуються в сучасних спецопераціях.

1
«Трьохлінійка» Мосіна
У 1931 році гвинтівка Мосіна стала першою радянською снайперською гвинтівкою, отримавши «прицільну трубку» Подільського оптичного заводу. Конструкція згодом зазнала певних змін. «Трьохлінійка» добре зарекомендувала себе на коротких і середніх дистанціях під час Другої світової війни.

2
АСВК
АСВК, або великокаліберна армійська снайперська гвинтівка, була розроблена в СРСР ще в кінці 1980-х. Ця 12-кілограмова гвинтівка здатна вражати легкоброньовану і неброньовану військову техніку на відстані до кілометра. Випущена з цього знаряддя куля пролетить півтора кілометра зі швидкістю приблизно 850 метрів в секунду.

3
Гвинторіз
Цю безшумну снайперську гвинтівку розробили в тих же 1980-х роках, що і АСВК. Призначалася вона для спеціальних підрозділів. Пізніше, після розпаду СРСР, Гвинторіз активно застосовувався під час Першої і Другої чеченських воєн, а також під час грузино-осетинського конфлікту. Довжина гвинтівки не досягає і 90 сантиметрів, а маса – менше трьох кілограм.
4
Calico M951S
Після вітчизняних зразків пора перенестися в США, де в 1990 році була розроблена гвинтівка Calico M951S, відмінно вражає цілі на середніх відстанях. Її особливості – висока скорострільність і надзвичайно ємний магазин, здатний вмістити до 100 патронів. Що, втім, не дивно, адже модель була створена на базі пістолета-кулемета Calico M960.

5Снайперська гвинтівка Драгунова
Самозарядна гвинтівка Драгунова – кращий зразок продукції Іжевського машинобудівного заводу. Цю снайперську зброю було розроблено з 1958 по 1963 рік групою конструкторів під керівництвом Євгена Драгунова. За ці роки «Драгунов» неодноразово модифікувався і все-таки трохи постарів. В даний час СВД розглядають як якісну, але штатну гвинтівку для лінійного бійця, який є снайпером в підрозділі. Проте на дистанції до 600 метрів це як і раніше грізна зброя.
6
CheyTac m200 «Intervention»
CheyTac m200 «Intervention» – одна зі складових американської снайперської системи CheyTac LRRS – випускається в різних модифікаціях з 2001 року. Відрізняє цю модель здатність з високою точністю вражати цілі на великих відстанях (до 2 кілометрів).

7
AMP Technical Services DSR-1
Німецьку гвинтівку DSR-1 можна назвати найточнішою, правда, тільки при стрільбі в ідеальних умовах – при використанні спеціалізованих патронів і відсутності вітру. Вона відноситься до поліцейської або до антитерористичної зброї і застосовується європейськими формуваннями типу GSG-9. Професійні військові не дуже-то шанують DSR-1 – вона сприйнятлива до бруду і піску, і в реальних бойових діях, наприклад коли поруч стався вибух, дає осічки.
8
Accuracy International AS50
AS50 була вперше продемонстрована широкій публіці в січні 2005 року на виставці ShotShow-2005 в США. 1369-міліметрове спорядження важить 14,1 кілограм без оптики і патронів і призначається в основному для спецоперацій. Снайпер може блискавично скласти або розкласти її і привести в бойову готовність. Висока точність стрільби на далекі відстані, пристосування для кріплення різної, в тому числі і нічної оптики роблять AS50 одним з кращих сучасних зразків снайперських гвинтівок.

9Barett M82
У цієї гвинтівки цікава історія створення. М82 зібрав американець Ронні Барретт в своєму гаражі в далекому 1982 році. Після відмови ряду провідних збройових фірм він вирішив запустити дрібносерійне виробництво для внутрішнього ринку. Через 7 років армія Швеції купує у Barrett Firearms 100 гвинтівок, а потім і армія США звертає на них увагу під час операцій «Буря в пустелі» і «Щит пустелі». Сьогодні Barett M82 стоїть на озброєнні декількох десятків країн і може вести прицільну стрільбу на відстань майже в 2 км.
10
Accuracy International Arctic Warfare
Ще одне дітище легендарної англійської компанії Accuracy International Ltd., яке не знає рівних з 1980 року. Великобританія застосовує її для військових цілей, а модифікованими моделями користуються сили спеціального призначення і поліція. Втім, на ринку цивільної зброї ця гвинтівка позиціонується як «спортивна». З AWM був проведений найдальший зафіксований бойовий снайперський постріл в історії – британський солдат Крейг Гаррісон вистрілив на відстань 2475 метрів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh