Авторські статтіПодорожіФотогалерея

10 найцікавіших музеїв Венеції в фотографіях

 

Які асоціації зазвичай виникають, коли розмова заходить про Венецію? Собор Сан-Марко і армія голубів на площі перед ним? Гондоли, що снують по Гранд-каналу? Карнавал? Про існування багатьох венеціанських музеїв туристи навіть не здогадуються (а якщо і знають, то не считают за потрібне їх відвідувати). Ми підготували добірку місць, які однозначно варті уваги. Назви деяких з них ви вже чули, а інші, впевнені, стануть відкриттям. Ну що, почнемо?

Палац Дожів

Це розкішна будівля, в оформленні залів якого брали участь Тіціан та інші видатні митці, служила резиденцією правителів Венеціанської республіки (дожів). Тут проходили засідання сенату, вершилося правосуддя, трудилися працівники таємної поліції, канцелярії, служби цензорів і морського відомства.

10 самых интересных музеев Венеции - в половине из них вы точно еще не были!

Що цікавого? У Палаці дожів знаходиться темниця Пьомбі («свинцева в’язниця»). Сім камер облаштовані під дахом, який оббитий свинцевими пластинами, із-за чого взимку в приміщеннях панував холод, а влітку було нестерпно жарко. Саме тут відбував покарання знаменитий ловелас Джакомо Казанова, якого звинуватили у розпусті, спілкуванні з духами та інших злочинах. Задумав втечу, він проробив дірку в підлозі камери, але був переведений в сусідню (наглядач виявив лаз, але не видав Джакомо, так як той пригрозив звинуваченням у співучасті). Довелося почати підготовку заново — в 1755 році Казанова і його сусід пробили дірку в стелі, вибралися на дах palazzo, спустилися через вікно в один із зал і покинули будівлю. Вони виявилися єдиними, кому вдалося втекти зі стін цієї в’язниці. Побачити камери можна, записавшись на екскурсію «Secret itineraries tour», яка проводитися кілька разів на день англійською, італійською та французькою мовами. Для участі потрібно попереднє бронювання по телефону або онлайн.

Адреса: San Marco, 1.

Графік роботи: 02.11-25.03 — з 8.30 до 17.30, 26.03-01.11 — з 8.30 до 19.00.

Вартість квитка: для дорослих — 19 EUR, для дітей 6-14 років, студентів 15-25 років або власників Venice Rolling Card — 12 EUR. Крім Палацу Дожів він дозволяє відвідати музей Коррер, національний археологічний музей і монументальні зали Національної бібліотеки Марчіано. Орендувати аудіогід можна за 5 EUR. Ціна екскурсії «Secret itineraries tour» — 20 EUR (для пільгових категорій відвідувачів -14 EUR).

Галерея Академії

Тут зберігається одна з найкращих у Європі колекцій робіт венеціанських художників XIII-XVIII століть (Тиціана, Тінторетто, Белліні, Джованні Баттіста Тьєполо та інших). Історичну цінність представляють не тільки полотна, але і будівлі, в яких знаходиться музей: церква Santa Maria della Carita (XV століття) і приміщення колишнього монастиря (XVI століття). Шедеври не згруповані за тематикою або часом створення, що спочатку збиває з пантелику, але деякі експерти вважають це родзинкою галереї.

10 самых интересных музеев Венеции - в половине из них вы точно еще не были!

Що цікавого? Перлинами колекції визнані полотна «Святий Георгій» кисті Андреа Мантенья, «Чудо святого Марка» Тінторетто, «Бенкет в домі Левія» Паоло Веронезе і «П’єр ця» Тиціана.

Адреса: Dorsoduro, 1050.

Графік роботи: понеділок — з 8.15 до 13.00, інші дні — з 8.15 до 18.15.

Вартість квитка: для дорослих — 13.5 EUR, для осіб молодше 18 років — 1.5 EUR.

Колекція Пеггі Гуггенхайм

Музей знаходиться в будівлі Palazzo Venier dei Leoni на Гранд-каналі. Постійна експозиція включає близько 300 робіт, в їх числі — твори таких майстрів, як Пікассо, Далі, Кандинський, Модільяні, Малевич і Крокував.

10 самых интересных музеев Венеции - в половине из них вы точно еще не были!

Що цікавого? Перлини колекції — «Місячна жінка» Джексона Поллока, «Народження рідких бажань» Сальвадора Далі та «Дощ» Марка Шагала.

Адреса: Dorsoduro, 701-704.

Графік роботи: щодня з 10.00 до 18.00.

Вартість квитка: для дорослих — 16.5 EUR, для дітей від 10 до 18 років — 10.5 EUR.

Школа братства Святого Роха

На те, щоб оформити приміщення Scuola di Grande San Rocco, живописцю Тінторетто знадобилося 23 роки! На стелі залу Альберг красується картина «Святий Рох у славі», завдяки якій художник і отримав замовлення (зараз би сказали — виграв тендер). Вхід в зал прикрашає «Благовіщення» пензля Тиціана. Крім картин тут зберігається унікальна колекція кераміки і кілька старовинних статуй.

10 самых интересных музеев Венеции - в половине из них вы точно еще не были!

Що цікавого? Найвидатнішим з прикрашаючих будівлю полотен вважається «Розп’яття» роботи все того ж Тінторетто. До речі, на цій картині майстер зобразив самого себе, як годиться — з палітрою і пензлями.

Адреса: San Polo, 3052.

Графік роботи: щодня з 9.30 до 17.30.

Вартість квитка: для дорослих — 10 EUR, для осіб віком до 26 років — 8 EUR.

 

Музей природної історії

Хочете побачити, якою була Земля мільйони років тому? Ласкаво просимо в Museo di Storia Naturale di Venezia, розташований у палаці Fondaco dei Turchi (XIII століття)! Тут зберігається унікальна колекція, що включає опудала і скелети доісторичних тварин, птахів, риб і комах, які колись жили на нашій планеті. Також є примірники древніх рослин, частина з яких була зібрана вченими ще в XVIII столітті.

10 самых интересных музеев Венеции - в половине из них вы точно еще не были!

Що цікавого? Краща експозиція музею присвячена динозаврам. Усі примірники чудово збереглися, незважаючи на те, що багатьом з них вже більше 50 мільйонів років. Незабутнє враження на дітей і дорослих робить скелет уранозавра заввишки сім метрів, який був знайдений в Африці в 1973 році.

Адреса: Salizada del Fontego dei Turchi, 1730.

Графік роботи: понеділок — вихідний вівторок-п’ятниця — з 9.00 до 17.00, субота та неділя — з 10.00 до 18.00.

Вартість квитка: для дорослих — 8.5 EUR, для дітей 6-14 років, студентів 15-25 років або власників Venice Rolling Card — 6 EUR.

Некрополь Сан-Мікеле

Здавалося б, що цікавого може очікувати туриста на кладовищі? Але Сан-Мікеле — особливий випадок. По-перше, воно розташоване на острові, що автоматично відносить його до розряду чудасій. А по-друге, тут поховано багато видатних діячів. Наприклад, письменник Йосип Бродський, композитор Ігор Стравінський, театральний діяч Сергій Дягілєв і математик Крістіан Доплер.

10 самых интересных музеев Венеции - в половине из них вы точно еще не были!

Що цікавого? Крім надгробків відомих людей вас може зацікавити церква San Michele in Isola, побудована в 1469 році.

Адреса: Гавань Serenella, 1.

Графік роботи: щодня з 7.30 до 16.00 (взимку) або 18.00 (в інші місяці). Церква може бути закрита в обідній час, а також для проведення обрядів.

Вартість квитка: безкоштовно.

Монументальні зали Національної бібліотеки Марчіано

Будівлю бібліотеки було зведено в 1537-1560 роках для зберігання рукописів, подарованих Венеції кардиналом. Будівництвом керував Якопо Сансовіно, а після його смерті продовжив роботу Вінченцо Скамоцці. Над оформленням залів працювали Тіціан, Веронезе, Тінторетто та інші видатні митці.

10 самых интересных музеев Венеции - в половине из них вы точно еще не были!

Що цікавого? Стеля вестибюля прикрашає полотно «Мудрість» пензля Тиціана, а в залі бібліотеки ви можете помилуватися картинами роботи Веронезе, Тінторетто і інших художників.

Адреса: Piazzetta S. Marco, 7.

Графік роботи: 01.04-31.10 — з 10.00 до 19.00, 01.11-31.03 — з 10.00 до 17.00.

Вартість квитка: для дорослих — 19 EUR, для дітей 6-14 років, студентів 15-25 років або власників Місті Rolling Card — 12 EUR. Крім залів Національної бібліотеки він дозволяє відвідати музей Коррер, національний археологічний музей і Палац Дожів.

Музей скла на острові Мурано

У колишньому палаці єпископів Торчелло розмістилися колекції виробів з скла, створених у період з I століття нашої ери по теперішній час. Тут є прикраси епохи Ренесансу, зібрання старожитностей, знайдених на місці розкопjr некрополя Єнона, посуд і меблі з муранського скла. При музеї працює магазин, але робити тут покупки не варто — в інших крамницях острова ціни нижчі, а асортимент не гірше.

10 самых интересных музеев Венеции - в половине из них вы точно еще не были!

Що цікавого? Найбільше захоплених відгуків збирають стілець і люстра зі скла. А ще у вас буде унікальна можливість зблизька спостерігати за роботою майстрів і дізнатися, як народжуються справжні шедеври!

Адреса: Гавань Marco Giustinian, 8.

Графік роботи: 01.04-01.11 — з 10.00 до 18.00, 02.11-31.03 — з 10.00 до 17.00.

Вартість квитка: для дорослих — 10.5 EUR, для дітей 6-14 років, студентів 15-25 років або власників Venice Rolling Card — 8 EUR.

Військово-морський історичний музей

Рай для дітей і любителів техніки! В залах музею зібрано 25 000 експонатів: історичні портрети адміралів, воскові фігури офіцерів у формі, колекція костюмів і головних уборів, які в різний час мали італійські (і не тільки) моряки, моделі кораблів і гондол, і навіть справжня торпеда з паровим двигуном!

10 самых интересных музеев Венеции - в половине из них вы точно еще не были!

Що цікавого? Найвідоміший експонат — модель корабля Bucintoro (1728 рік), плавучого палацу правителів Венеції.

Адреса: Riva S. Biasio, 2148.

Графік роботи: понеділок-п’ятниця — 8.45-13.30, субота — 8.45-13.00, неділя — вихідний.

Вартість квитка: 1.55 EUR.

Музей Коррер

Знаходиться в будівлі Прокурації на площі Сан-Марко. Розділений на три частини: картинну галерею, музей Risorgimento і експозицію Фонду Теодоро Коррера. Тут зберігаються документи, книги з бібліотеки колишнього монастиря театінців, предмети одягу, зброя, монети, картини і гравюри, що оповідають про історію Венеціанської республіки.

10 самых интересных музеев Венеции - в половине из них вы точно еще не были!

Що цікавого? До числа найцінніших експонатів музею входять картина «Дві венеціанки» кисті Карпаччо і замальовки венеціанського карнавалу роботи П’єтро Лонгі.

Адреса: San Marco, 52

Графік роботи: 02.11-25.03 — з 10.00 до 17.00, 26.03-01.11 — з 10.00 до 19.00.

Вартість квитка: для дорослих — 19 EUR, для дітей 6-14 років, студентів 15-25 років або власників Venice Rolling Card — 12 EUR. Крім музею Коррер він дозволяє відвідати Палац Дожів, національний археологічний музей і монументальні Зали Національної Бібліотеки Марчіано. Орендувати аудіогід можна за 5 EUR.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України