В кожній країні є незвичайні закони і заборони, але якщо в одних випадках вони цілком виправдані, то в інших їм дуже важко знайте логічне пояснення. Здавалося б, кому можуть перешкодити фільми про подорожі в часі або жувальна гумка? Проте є країни, де вони заборонені.
Ми пропонуємо вам дізнатися, які буденні і цілком нешкідливі речі вважаються неприйнятними в різних куточках нашої планети.
У швейцарській комуні Бергюн заборонено фотографувати
Якщо ж ви все-таки порушите заборона, то штраф становитиме 5 швейцарських франків. Втім, місцеві жителі мають право робити знімки на своїх ділянках, а ще заборона не поширюється на весільні фотосесії і фото, зроблені з вагона проїжджаючого поїзда.
В американському штаті Колорадо заборонено грати в сніжки
Влада Колорадо прирівнює кидання сніжків до шпурляння каменів та інших небезпечних предметів, так що навіть за жартівливе снігову битву там цілком можуть оштрафувати. Такі ж заборони діють і в деяких інших місцях, наприклад в місті Топіка, штат Канзас.
У Канаді заборонено практикувати чаклунство, якщо тільки ви не є справжньою відьмою
Іншими словами, бути відьмою дозволяється, але заборонено прикидатися нею. Питання в тому, хто і яким чином зможе довести або спростувати справжність ваших магічних здібностей? Тім не менш відомі випадки, коли псевдовідьм і псевдочаклунів притягували до відповідальності. Наприклад, в 2012 році «магу» довелося заплатити штраф в $ 14 тис. за те, що він нібито зняв з жінки родове прокляття.
У Китаї заборонені фільми і серіали про подорожі в часі
Китайські законодавці вважають, що наукова фантастика стикається з такою серйозною річчю, як історія, а це надто вже фривольно. Фільми та серіали, де фігурують подорожі в часі, сприяють поширенню «фаталізму, забобонів та ідей про реінкарнацію».
В Італії не можна пересилати поштою капелюхи, взуття, іграшки (за винятком повністю дерев’яних та інші цілком нешкідливі речі
Італійський список заборонених до поштового пересилання із-за кордону предметів досить значний, і частина з них вас напевно здивує: штучні квіти і фрукти, дзвіночки, музичні інструменти, годинники та їх окремі частини, взуття будь-якого типу, капелюхи, іграшки (якщо тільки вони не виготовлені повністю з дерева), фотоальбоми, парфумерія, кава, гральні карти та товари зі шкіри.
Втім, дехто не боїться ігнорувати ці обмеження, так що в деяких випадках заборонені речі все-таки благополучно доходять до своїх адресатів.
Заборона на імпорт і продаж жувальної гумки в Сінгапурі
Як зазначає у своїх мемуарах перший прем’єр-міністр Республіки Сінгапур Лі Куан Ю, в 1980-х жувальна гумка стала справжнім лихом: вандали заліплювали нею замкові свердловини, кнопки ліфтів і поштові скриньки.
На очищення вулиць від жуйки витрачалися великі кошти, тому в підсумку було вирішено повністю заборонити імпорт і продаж цього продукту. Виняток становлять лікувальні жуйки, придбати які можна тільки за рецептом лікаря.
Працюючим людям в Японії заборонено мати зайву вагу
Згідно «метаболіченому законом», у працюючих японців у віці від 40 до 75 років вимірюють об’єм талії, який в нормі не повинен перевищувати 85 см у чоловіків і 90 см у жінок. У разі перевищення цієї норми людей не штрафують, а допомагають їм скинути зайві кілограми.
У Південній Австралії забороняється порушувати весільну або похоронну церемонію
У Німеччині не дозволяється зупинятися на автобані із-за того, що скінчився бензин
У місті Лонгйір на Шпіцбергені заборонено вмирати
В Норвегії у місті Лонгйір на Шпіцбергені існує закон, згідно з яким вмирати на території міста заборонено. Якщо хтось тяжко захворів або з ним стався нещасний випадок, то таку людину повинні негайно переправити в іншу частину Норвегії.
Але якщо смерть все-таки відбувається, то померлого не ховають, а переправляють на Велику землю, оскільки в умовах вічної мерзлоти тіла майже не розкладаються і можуть залучити небезпечних хижаків — білих ведмедів.
Варто відзначити, що це чи не єдине місто в світі, де діє подібна заборона. Наприклад, у Франції таких місць відразу три. А ще смерть оголосили поза законом в одному з міст Іспанії і на японському острові Іцукусіма, який вважається священним.