Обов’язково зазирніть до Народного музею Норвегії (Norsk Folkemuseum). Заснований 1894 року, він розповість вам про життя і побут норвежців — від Середньовіччя до наших днів. У цьому музеї під відкритим небом зібрані традиційні норвезькі будинки не тільки з різних регіонів країни, але і з різних епох: ви можете завітати в гості до сільської садиби, побачити, як жили норвезькі селяни, і побувати у справжній дерев’яній церкві XII століття, побудованій без жодного цвяха.
Музей працює цілий рік з понеділка по п’ятницю (11:00-15:00) і в суботу та неділю з 11:00-13:00.
Адреса: Museumsv. 10 (маршрут автобуса №30)
Вартість квитків: загальний — 125 крон, пільговий — 90 крон. Діти до 6 років безкоштовно, від 6 років — 40 крон, «сімейний» квиток — 250 крон. З туристичною карткою
Дуже радимо цей музей всім, хто збирається до Осло — буде не тільки пізнавально і цікаво, але й дуже красиво. В музеї (заснований, до речі, в 1876 році!) зібрана найбагатша в Європі колекція предметів побуту і дизайну: понад 35 тисяч предметів, від давньогрецьких амфор і старовинних килимів XII століття до кераміки, прикрас і предметів інтер’єру. Незабутнє враження залишає експозиція, присвячена історії костюма: вбрання королівської сім’ї, одяг простих городян XVII–XX століть та творіння сучасних норвезьких дизайнерів нікого не залишать байдужим.
Адреса: St. Olavs gate, 1 (найближча станція метро — Nationaltheatret)
Час роботи: вівторок, середа, п’ятниця — з 11:00 до 17:00, четвер — з 11:00 до 19:00, субота та неділя — з 12:00 до 16:00. Понеділок — вихідний.
Вхід вільний.
Це справжня знахідка для любителів артефактів і старожитностей! Тут можна познайомитися з колекцією знахідок, які зроблені в Норвегії і датуються періодом від кам’яного до залізного віку, а ще побачити справжні шоломи знаменитих вікінгів, яким вже кілька тисяч років (а заодно перевірити, чи дійсно їх прикрашали рогами).
З інших «цікавинок» — колекція монет (вік деяких сягає тисячі років), предмети релігійного мистецтва середньовічної Норвегії і зібрання зразків прикладного мистецтва з різних куточків планети.
Адреса: Frederiks gate, 2 (на території Університету Осло)
Музей відкритий з 15 травня по 14 вересня (з 10:00 до 17:00) та з 15 вересня по 14 травня (з 11:00 до 16:00), щодня, крім понеділка.
Вхід вільний.
Найстаріша церква Осло знаходиться на пагорбі Акер (звідси і назва) і була зведена приблизно в 1080 році. Зовні церква витримана в традиційно скандинавському стилі: кам’яні стіни не можуть похвалитися прикрасами і пишним оздобленням, а от всередині є на що подивитися: масивні бронзові люстри і канделябри, вітражі та церковне начиння, прикрашене розписом і різьбленням, надають храму неповторної затишної і піднесеної атмосфери.
Адреса: Akersbakken, 26
Думаєте, черговий похмурий пам’ятник оборонної архітектури? Помиляєтесь! Акерсхус — така собі скринька з секретом: за зовнішніми масивними стінами фортеці ховається ошатний палац у стилі ренесанс, королівська каплиця і два музеї — норвезького опору та історії зведення самої фортеці. А ще тут можна подивитися на яскраву церемонію зміни варти (проходить о 13:30).
Неодмінно пройдіться по палацових залах, загляньте в каплицю і насолодіться прекрасним краєвидом на Осло і затоку з кріпосних стін — краєвид відкривається вражаючий.
Адреса: Akershus Slott, Akershusstranda, Akershus Festning
Час роботи: у цьому році з 1 травня по 30 вересня щодня з 06:00 до 21:00
Вхід у фортецю вільний, замок — 65 крон (або безкоштовно з картою Oslo Pass), Музей норвезького опору — 50 крон (або безкоштовно з Oslo Pass).
Про вікінгів напевно чули всі, а от побачити їхні знамениті кораблі — драккари — на відстані простягнутої руки можна в Осло в Музеї кораблів вікінгів.
У залах музею, який знаходиться на півострові Бюгде неподалік від столиці, виставлені три експонати: Тюнський, Гокстадський і Осебергський корабель. Тут можна дізнатися про особливості будови і спорудження драккарів, а також познайомитися з історією кожного з кораблів на виставці.
Адреса: Huk Aveny 35
Вартість квитків: для дорослих — 80 крон, студенти та пенсіонери — 50 крон, сімейний квиток — 150 крон. Діти до 18 років відвідують музей безкоштовно.
Час роботи: 1 травня–30 вересня з 09:00 до 18:00, 1 жовтня–30 квітня з 10:00 до 16:00.
Саме сюди варто вирушати за порцією культурного та естетичного задоволення. У цьому центрі сучасного мистецтва зібрані роботи художників і скульпторів 1950-60-х років, так що, якщо ви давно мріяли побачити творіння Пікассо або Матісса, — ласкаво просимо. Також тут проводяться концерти етнічної музики, арт-інсталяції та театральні постановки.
Адреса: Sonja Henies vei, 31
Час роботи: вівторок–четвер з 11:00 до 19:00, п’ятниця–субота з 11:00 до 17:00. Вихідний — понеділок.
Вхідний квиток: дорослий — 100 крон (з 19 лютого по 15 травня — 130 крон), студенти — 70 крон (з 19 лютого по 15 травня — 90 крон), діти до 18 років можуть відвідувати музей безкоштовно.
Парк скульптур, також відомий як Frogner, цілком і повністю присвячений роботам знаменитого норвезького художника Густава Вігеланда і створювався ним особисто з 1907 по 1942 рік.
На цей вражаючий парк варто виділити час: тут зібрані 227 скульптурних груп, які майстер присвятив людським почуттям і відносинам у всьому їхньому різноманітті та складності. Серед робіт великого майстра краще ходити без поспіху, придивляючись, вслухаючись у відчуття — тоді розкривається вся повнота задуму їхнього творця.
Адреса: Nobels gate 32
Парк відкритий цілодобово, вхід вільний
Дістатися можна автобусом (№20) або трамваєм (№12) до зупинки «Парк Вігеланда».
Тут буде цікаво всім, у кого викликає захват всіляка живність, що повзає та плазує. «Населення» парку вражає: близько ста видів ящірок, змій, павуків і риб, серед яких є отруйні. Тут ви знайдете всіх, від хамелеона до пітона.
Тому, якщо на вас не “калатає”від одного виду рептилії, що обідає, заходьте обов’язково — нудно не буде!
Адреса: St. Olavs Gate 2
Час роботи: вівторок–субота з 10:00 до 18:00, понеділок — вихідний.
Вартість відвідування: для дорослих — 115 крон, студенти — 100 крон, діти і пенсіонери — 85 крон.
У галереї, крім традиційних Сезанна, Моне і Ренуара, можна (і потрібно!) в першу чергу подивитися роботи норвезьких живописців. Тут же, до речі, виставлена одна з версій знаменитого «Крику» Едварда Мунка. Не менш цікавим буде і зал, присвячений російським середньовічним іконам новгородської школи.
Адреса: Universitetsgata, 13 (найближча станція метро Nationaltheatret)
Час роботи: понеділок — вихідний, вівторок, середа, п’ятниця з 10:00 до 18:00, четвер з 10:00 до 19:00, субота та неділя з 11:00 до 17:00.
Вхід — 100 крон, студенти та пенсіонери — 50 крон, групи більше 10 чоловік — по 75 крон. По четвергах вхід вільний.