10 із документальних фільмів, завдяки яким ви поглянете на світ зовсім іншими очима

Життєвий і документальний матеріал про правду і брехню, любов і ненависть, злидні і багатство, війну і світло…

1. “Людина” (2015) – Янн Артюс-Бертран.

Опис фільму :

Величезне кінополотно, яке зібрало розповіді 2 тисяч людей з 60 країн світу, можливо, не відповість на питання «Що робить нас людьми?», але є відправною точкою для діалогу на цю тему.

2. “Земляни” (2005) – Шон Монсон.

Опис фільму :

Документальний фільм, присвячений тематиці жорстокого поводження людини з тваринами. Фільм поділений на кілька частин, кожна з яких зачіпає проблеми в тій чи іншій галузі, що в цілому вказує на егоїзм і безсердечність людського роду, а також на згубність тваринництва і рибальства в глобальних масштабах.

3. “Невидима війна” (2010) – Алан Лоурі, Джон Пилджер.

Опис фільму :

У фільмі розповідається про те, як пропаганда з боку світових ЗМІ служить вірним засобом розв’язування і ведення воєн. Як військові журналісти і штатні пропагандисти, отримавши замовлення на прославлення чергового захоплення природних ресурсів тієї чи іншої країни, що беруть участь в кампанії по нагнітанню страху і ненависті. Як вся ця система будується на грошах, страху перед звільненням. Варто подивитися для того, щоб розуміти «як працює цей світ».

4. “Дух часу: Наступний крок” (2011) – Пітер Джозеф.

Опис фільму :

У фільмі розглядається питання необхідності виходу з існуючої соціально-економічної системи. Тема, що розкривається у фільмі виходить за межі питань культурного релятивізму і традиційної ідеології, і для позначення основних точок емпіричного взаємозв’язку людства і природи, екстраполює незмінні цінності природних законів на нову парадигму сталого соціально-економічного розвитку, яка називається «ресурсоорієнтована економіка».

5. “Пропаганда” (2012) – Славко Мартинів.

Опис фільму :

Розповідь про західну пропаганду і про її вплив на весь інший світ на прикладі Північної Кореї.

6. “Корпорація” (2003) – Марк Ахбар, Дженніфер Ебботт.

Опис фільму :

Документальний фільм, що показує справжнє обличчя корпорацій від моменту зародження до нинішніх днів.

7. “Нерівність для всіх” (2013) – Джейкоб Корнблут.

Опис фільму :

Роберт Річ не тільки відомий вчений-економіст і автор десятка книг, але і успішний політик, який в адміністрації Клінтона довгі роки займав пост міністра праці. У цьому фільмі Роберт в доступній формі пояснює чому нерівність доходів невід’ємним атрибутом будь-якого суспільства, а також намагається передбачити, які наслідки для людства буде мати розрив між найбіднішими і найбагатшими, який все більше збільшується .

8. “Війну влаштували легко: Як президенти і вчені тримають нас на вудочці до самої смерті” (2007) – Лоретта Элпер, Джеремі Ерп.

Опис фільму :

Фільм розповідає 50-річну історію про те, як уряд США за допомогою обману і маніпуляції засобами масової інформації втягував Америку в одну війну за іншою — від В’єтнаму до Іраку. Документальні кінозйомки з часів президента Ліндона Б. Джонсона до президента Джорджа Буша-молодшого показують низьку офіційних спотворень і перебільшень фактів, а також ту роль, яку грали і відіграють ЗМІ в переконанні населення США в праведності і необхідність чергової війни.

9. “Жорстоке пробудження: Нафтовий крах” (2006) – Базиль Гельпке, Рей МакКормак, Рето Кадуфф.

Опис фільму :

У фільмі розглядаються ключові події в історії нафтовидобутку, передбачення з приводу піку видобутку і можливих наслідків. В якості експертів залучені геологи-нафтовики, колишні функціонери ОПЕК, аналітики енергетики, політики. Уривки з інтерв’ю перемежовуються з кадрами архівної зйомки. Розглядаються варіанти заміни нафти на інші джерела енергії: вітрової, сонячної тощо

10. “Корпорація “Їжа”” (2008) – Роберт Кеннер.

Опис фільму :

Невтішний погляд на американську харчову промисловість та контролюючі її корпорації.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh