Життєвий і документальний матеріал про правду і брехню, любов і ненависть, злидні і багатство, війну і світло…
1. “Людина” (2015) – Янн Артюс-Бертран.
Величезне кінополотно, яке зібрало розповіді 2 тисяч людей з 60 країн світу, можливо, не відповість на питання «Що робить нас людьми?», але є відправною точкою для діалогу на цю тему.
2. “Земляни” (2005) – Шон Монсон.
Документальний фільм, присвячений тематиці жорстокого поводження людини з тваринами. Фільм поділений на кілька частин, кожна з яких зачіпає проблеми в тій чи іншій галузі, що в цілому вказує на егоїзм і безсердечність людського роду, а також на згубність тваринництва і рибальства в глобальних масштабах.
3. “Невидима війна” (2010) – Алан Лоурі, Джон Пилджер.
У фільмі розповідається про те, як пропаганда з боку світових ЗМІ служить вірним засобом розв’язування і ведення воєн. Як військові журналісти і штатні пропагандисти, отримавши замовлення на прославлення чергового захоплення природних ресурсів тієї чи іншої країни, що беруть участь в кампанії по нагнітанню страху і ненависті. Як вся ця система будується на грошах, страху перед звільненням. Варто подивитися для того, щоб розуміти «як працює цей світ».
4. “Дух часу: Наступний крок” (2011) – Пітер Джозеф.
У фільмі розглядається питання необхідності виходу з існуючої соціально-економічної системи. Тема, що розкривається у фільмі виходить за межі питань культурного релятивізму і традиційної ідеології, і для позначення основних точок емпіричного взаємозв’язку людства і природи, екстраполює незмінні цінності природних законів на нову парадигму сталого соціально-економічного розвитку, яка називається «ресурсоорієнтована економіка».
5. “Пропаганда” (2012) – Славко Мартинів.
Розповідь про західну пропаганду і про її вплив на весь інший світ на прикладі Північної Кореї.
6. “Корпорація” (2003) – Марк Ахбар, Дженніфер Ебботт.
Документальний фільм, що показує справжнє обличчя корпорацій від моменту зародження до нинішніх днів.
7. “Нерівність для всіх” (2013) – Джейкоб Корнблут.
Роберт Річ не тільки відомий вчений-економіст і автор десятка книг, але і успішний політик, який в адміністрації Клінтона довгі роки займав пост міністра праці. У цьому фільмі Роберт в доступній формі пояснює чому нерівність доходів невід’ємним атрибутом будь-якого суспільства, а також намагається передбачити, які наслідки для людства буде мати розрив між найбіднішими і найбагатшими, який все більше збільшується .
8. “Війну влаштували легко: Як президенти і вчені тримають нас на вудочці до самої смерті” (2007) – Лоретта Элпер, Джеремі Ерп.
Фільм розповідає 50-річну історію про те, як уряд США за допомогою обману і маніпуляції засобами масової інформації втягував Америку в одну війну за іншою — від В’єтнаму до Іраку. Документальні кінозйомки з часів президента Ліндона Б. Джонсона до президента Джорджа Буша-молодшого показують низьку офіційних спотворень і перебільшень фактів, а також ту роль, яку грали і відіграють ЗМІ в переконанні населення США в праведності і необхідність чергової війни.
9. “Жорстоке пробудження: Нафтовий крах” (2006) – Базиль Гельпке, Рей МакКормак, Рето Кадуфф.
У фільмі розглядаються ключові події в історії нафтовидобутку, передбачення з приводу піку видобутку і можливих наслідків. В якості експертів залучені геологи-нафтовики, колишні функціонери ОПЕК, аналітики енергетики, політики. Уривки з інтерв’ю перемежовуються з кадрами архівної зйомки. Розглядаються варіанти заміни нафти на інші джерела енергії: вітрової, сонячної тощо
10. “Корпорація “Їжа”” (2008) – Роберт Кеннер.
Невтішний погляд на американську харчову промисловість та контролюючі її корпорації.