Щорічно всі серфінгісти світу шукають найбільш небезпечні хвилі, щоб у черговий раз випробувати долю і перевірити себе і свої навички на міцність. У кожному з цих місць їх підстерігають нові небезпеки: скелі, небачені висоти гребенів хвиль, підводні ріфі, акули і багато іншого. Ми підготували для вас топ-10 найнебезпечніших місць для серфінгу в світі. При вигляді цих хвиль ваші долоні вже точно зрадницьки спітніють!
10. Нью-Смірна (New Smyrna)
Останнє місце нашого списку займає хвиля “Нью Смірна”, батьківщиною якої є Флорида (США). Потрапила вона в цей хіт-парад зовсім не із-за сили і висоти хвилі, а із-за… акул, адже не дарма Нью Смирну називають “Світовою Столицею Нападу Акул”. Більшість атак здійснюється найнебезпечнішою в світі бичачої акулою, тому 300 разів подумайте, перш ніж підкорити цю хвилю, адже ризик може коштувати вам життя.
9. Аурс (Ours)
9-е місце займає хвиля, яка розташована в Новому Південний Уельсі (Австралія). Аурс — це крута потужна права хвиля, яка руйнується навпаки величезної скелі. Якщо вам пощастить взяти початок хвилі, то пройти через трубу так, щоб в кінці не розбитися об стрімчак, неймовірно складно.
8. Циклопс (Cyclops)
Ця хвиля, яка зайняла 8-е місце нашого хіт-параду, обкатана найменше, і на це є всі підстави. Доступ до неї можна отримати тільки на човні, а ще вона володарка самого великого і важкого гребеня у світі, який падає на гострий кораловий риф.
7. Дандженс (Dungeons)
Ця володарка 7-ого місця розташована на узбережжі Південної Африки неподалік від затоки Хаут (Кейптаун), і небезпечна вона не тільки своєю потужністю і висотою, але ще й акулами. Також ця хвиля відрізняється близькою до замерзання температурою води і величезними підводними валунами.
6. Шипстерн Блаф (Shipstern Bluff)
Дно в тому місці, де виникає ця хвиля, являє собою гігантську плиту, про яку потім і вдаряється розбивається Шипстерн Блаф. Хвиля виникає прямо навпроти завалений брилами мису, тому навіть взяти її зі старту дуже складно. А якщо ще не забувати про гідрокостюмі і серф-тапках, то це взагалі стає неможливим.
5. Ваймея (Waimea)
П’ятірку лідерів відкриває хвиля, яка є лакмусовим папірцем для хвиль всього світу. Вона визначала стандарти серфінгу на великих хвилях протягом 40 років, а також тут проводилися одні з найбільш шанованих змагань, але тільки за умови, якщо Ваймея досягала висоти не менше 7 метрів.
4. Теахупу (Teahupoo)
До трійки лідерів трохи не дотягла хвиля, яка є батьківщиною Французька Полінезія. Здається навіть, що це не хвиля, а цілий океан схиляється над вами. Зароджується вона зовсім близько до берега, в декількох сантиметрах від гострого рифу. У перекладі Теахупу означає “відірвати голову”, і дійсно, сотні років тому тут траплялися міжплемінні війни.
3. Маверікс (Mavericks)
Ну ось ми і добралися до трійки лідерів, і відкриває її хвиля, яка у 1994 році забрала життя легендарного бігвейв-серфера Марка Фу. Хвиля може запросто вдавити вас у величезні валуни, а також тут мешкає величезна кількість акул.
2. Хост Тріз (Ghost Trees)
Почесне друге місце займає сама небезпечна хвиля в Каліфорнії під назвою Хост Тріз. Це місце кишить білими акулами, а по всьому пляжу розкидані величезні валуни. Хвиля, що досягає у висоту 25 метрів, нещодавно забрала життя знаменитого серфера Пітера Дави.
1. Пайплайн (Banzai Pipeline)
Зустрічайте переможця нашого хіт-параду! Хвиля, розташована на північному узбережжі острова Оаху (Гаваї), без сумніву є найпотужнішою і смертельно небезпечної хвилею в світі. Тут ліві і праві хвилі на величезній висоті ламаються прямо над кораловим рифом з безліччю тріщин. Пайплайн забрала величезну кількість життів. Як стверджує володар титулу Pipeline Master Джеррі Лопеза: «На Пайплайне ти завжди на вістрі ножа. Ти завжди висиш на волосині. Ти ніколи не контролюєш ситуацію до кінця».