10 фраз, які ніколи не вимовить розумна людина

Ми всі говорили такі речі, які означали для оточуючих свій сенс. Звичайна фраза, сказана для підбадьорення, може перетворитися в жахливий натяк — вся справа тільки в настрої людини, здатної по-своєму інтерпретувати кожне ваше слово. Нам просто не вистачає соціальної мобільності для того, щоб розуміти всіх прихованих смислів сказаного. Ми дуже зосереджені на своїй поведінці і не помічаємо наданого на співрозмовника дії. А адже не користуватися силою слова повною мірою — це просто нерозумно.

Ось, приміром, 10 найпоширеніших в будь-якому суспільстві фраз, які ніколи не скаже розумна людина. Починайте стежити за промовою: зусилля того варті.

Я міг б

    Початок фрази говорить співрозмовникові, що ви не збираєтеся чогось робити. Вживати таке формулювання можна у вкрай обмеженому числі випадків:

  • якщо ви погрожуєте;
  • якщо відчуваєте себе незмірно вище візаві;
  • якщо ви не думаєте, коли говорите.

Непогана ідея

Просто чудово звучить — «непогана ідея».

Цікаві пости

Що це взагалі значить? Вам сподобалося? Вам не сподобалося і ви просто не хочете образити? Не бійтеся бути більш категоричним у своїх судженнях. Це — набагато краще рішення, ніж залишати співрозмовника в подиві.

Ого, та ти схуд!

Чудовий комплімент, насправді. Особливо приємно буде почути це людині, яка завжди соромиться своєї зайвої ваги. Зайве нагадування про проблеми — найкращий спосіб завести недоброзичливця. Постарайтеся не робити цієї помилки.

Ти прямо помолодшав!

Спробуйте сказати таку фразу дівчині. Краще буде провернути цей фокус по телефону: навіть так ви можете бути впевнені в тому, що нажили собі чималі неприємності. Нікому не подобається зайве згадка про неповоротно минулі роки.

Однак

Одного цього слова достатньо, щоб перевернути весь сенс всього сказаного раніше.

«Ми — найбільша компанія в цій сфері, нам під силу будь замовлення, однак, саме це ми не в змозі зробити».

Виглядає, ніби жалюгідне виправдання. Не принижуйте свою гідність такими дріб’язковими прийомами. Виглядаєш втомленим

Втомлені люди неймовірно привабливі — у них є потьмяніли очі, неслухняне волосся, проблеми з концентрацією і вони, звичайно ж, дуже раді бачити всіх оточуючих. Констатація факту «виглядаєш втомленим» ще нікому не допомагала. Одна така фразочка здатна зіпсувати настрій на цілий день — вісь чому варто прибрати її з свого лексикону раз і назавжди.

Не ображайтеся, але

Подвійне заперечення ще нікого до хорошого не довело. Почавши речення таким чином, ви вже налаштовуєте людину на самозахист. Все, що ви скажете в подальшому, не буде мати для слухача ніякого сенсу: він чує тільки основний посил. Не користуйтеся цією фразою, якщо тільки не хочете свідомо вивести співрозмовника з себе.

Я можу помилятися, але…

Ще один спосіб звести нанівець усі наступні слова. Не намагайтеся застрахувати себе від можливої помилки — ніхто цього не оцінить. Сумніваєтеся в правильності своєї думки, але вважаєте, що повинні його висловити? Позбавите свої слова всіх «рятівних» слів і фраз. Впевненість — ось, що єчує люди в першу чергу.

Як відомо, багато людей

Кому відомо? І хто ці самі тисячі обізнаних людей? Будувати фразу таким чином — значить заздалегідь показувати свою необізнаність в предметі розмови. Знає матеріал людина не стане вдаватися до настільки розмитим формулюванням, покликаним тільки відвернути увагу співрозмовника.

Вона була тобі не гідна

Звичайно, адже ваш співрозмовник взагалі не вміє розбиратися в людях і проблеми з власною самооцінкою змушують його раз за разом вибирати партнера нижче рангом. Принаймні, саме так звучить ця фраза з боку.

Ідеальним варіантом буде не втручатися в чужі стосунки зовсім, але якщо це сталося, то постарайтеся хоча б уникати подібних кліше.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

One comment

  1. Наталя

    важко читати цікаву статтю:
    “… не помічаємо наданого на співрозмовника дії”, “А адже не користуватися силою слова…”, “Вона була тобі не гідна”,”у них є потьмяніли очі”…

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh