10 фраз, які я не сказала своїй дитині перед школою. А дарма!

Іноді хочеться повернутися назад і сказати своїй дитині те, про що ти колись не замислювався. Не просто “Не бійся, у тебе все вийде”, а справжні, дієві слова, які вбережуть її від непотрібних стресів і переживань.

Моя пам’ятка першокласнику виглядала б так, і говорила б я це все голосом Дона Корлеоне:

Не женися за хорошими оцінками

Ніякої цінності в них немає. Ти ставиш собі планку сам, внутрішньо, а не рядком оцінок в журналі.

Ти не зобов’язана ні з ким дружити, достатньо бути привітною

Так, книжки про шкільну дружбу – прекрасні. Але може так статися, що «твоєї» людини в цьому колективі просто немає. Не засмучуйся, все попереду!

У школі вже немає «милих діток»

Ти потрапляєш в колектив, в якому зібралися вже повноцінні, хоча і ті, які розвиваються, особистості. Колектив цей пройде майже повним складом 11 шкільних років. І сильні особистості відчують це відразу. З першого дня почнеться вибудовування відносин. Постарайся вписатися в колектив гідно. Не давай себе в образу.

Не вступай у відносини цькування

Якщо в колективі склалася така ситуація – не будь в складі стада, яке топче ногами того, хто слабший. І розкажи про цю ситуацію мені. Я знайду правильного дорослого в школі, щоб її викорінити.

Ніхто не може сміятися над тобою і принижувати. особливо учитель

Ось наша вчителька в молодших класах вважала себе спадкоємицею Петросяна і дуже любила привселюдне висміювання помилок, і взагалі привселюдне висміювання. Так ось це – неправильно!

Учитель – НЕ беззаперечний авторитет

При всій повазі до місії вчителя, я на своєму віку бачила настільки неприємних по-людськи, жорстоких, ображених на життя, слабких, дурних – різних – вчителів, що ніколи і ні за що не сказала б своїй дитині «учитель завжди правий». Це не так. Буває, що вчитель помиляється. Але, можливо, він прекрасна людина, здатний бути Вчителем з великої літери, і саме він першим прийде тобі на допомогу в скрутній ситуації. Подивимося під час навчання, не переживай.

Ти маленька, але це не означає, що з тобою можна робити все, що завгодно

Якщо ти не хочеш їсти під час шкільного сніданку – ти маєш на це право. Якщо ти хочеш в туалет – ти можеш вийти, попередивши вчителя. Вимагай до себе поваги, але й інших поважай.

Тобі не можуть погрожувати

«Зламаю твій телефон». «Заберу і не віддам». «Прибери волосся, а то я їх тобі відстрижу». Ось це все – це нехай говорять не тобі, а мені. А вже я знайду, що відповісти, повір мені. А ти сиди, слухай і мотай на вус.

Тебе не можуть не пустити на заняття

Навіть якщо ти забула змінний одяг. Навіть якщо спідниця у тебе не того відтінку і фасону, який би хотів бачити учитель. Твоє право вчитися закріплено в Конституції. Можеш з висоти твого метра з кепкою переконливо демонструвати здатність захищати свої права. Але спеціально бунтувати, звичайно, не варто. А якщо вже так сталося, і змінка забута, то сміливо захищай своє право вчитися в помитому вуличному взутті. Тому що чужу працю треба поважати – підлога повинна залишатися чистою.

У будь-якій ситуації знай – у тебе є захист. Цей захист – я

Ти можеш подзвонити мені в будь-який момент і розповісти мені все, що завгодно. І я допоможу тобі вирішити будь-яку скрутну ситуацію. Як Бетмен або Карлсон. Я поруч!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh