Авторські статтіПодорожі

Дешеві зимові курорти, які стануть відмінною заміною дорогих Куршевель і Буковель. Фото

Під гірськолижним відпочинком найчастіше мається на увазі відпочинок дорогою. І дійсно, щоб підкорювати засніжені схилах, потрібно витратитися не тільки на переліт, трансфер, страховку, житло де-небудь біля підніжжя гір, але і на спорядження, підйомники, а іноді і на інструктора. Більш того, самі популярні і перевірені курорти з кожним сезоном все дорожчають. Але рішення цієї проблеми є.

Не одними Альпами багата земля. Ми знайшли 10 альтернативних гірськолижних баз, які ще не настільки розкручені і більше бюджетні за рахунок вартості проїзду, проживання та їжі. При цьому їх траси нітрохи не гірше, а пейзажі так само вражають уяву.

1. Гудаурі, Грузія

https://www.instagram.com/p/BriArB1gf4l/

https://www.instagram.com/p/Brj4KTGDKPX/

Гудаурі — це сучасний гірськолижний курорт, візитна картка зимового туризму Грузії. Він розташований на південний схилі Великого Кавказького хребта і підходить для спортсменів будь-якого рівня. Комплекс зустріне м яким кліматом, прекрасною грузинською кухнею та бюджетними пропозиціями по житлу.

 • Верхня точка катання: 3 006 м.
 • Як дістатися: з Тбілісі (120 км по Військово-Грузинській дорозі) або з Владикавказа (80 км з іншого кінця Військово-Грузинської дороги).
 • Скі-пас: 7 днів — $ 117.

2. SkyResort, Монголія

https://www.instagram.com/p/Bdj6gRkhC3B/

https://www.instagram.com/p/BdaAKiwn-3s/

Незважаючи на ті що SkyResort — це перший гірськолижний курорт в Монголії, він повністю відповідає міжнародним стандартам. Його дизайн розробляла французька компанія MAS Limited, а систему засніження — італійська Techno Alpin. Правда, внесемо уточнення: їхати лише заради лижів туди не варто, а від поєднати поїздку з оглядом столиці та околиць настільки екзотичної країни — ідеально.

 • Верхня точка катання: 1 500 м.
 • Як дістатися: з Улан-Батора (13 км).
 • Скі-пас: 1 день — $ 24.

3. Банско, Болгарія

https://www.instagram.com/p/BRh5amjFp6q/

https://www.instagram.com/p/BRfrIPrj1Gt/

Банско — один з найбільш бюджетних гірськолижних курортів Європи, але при цьому він відповідає всім стандартам: комплекс побудований австрійськими фахівцями за останніми технологіями. Розташовується гірськолижна база у підніжжі гірського хребта Пірін і підходить для лижників і сноубордистів будь-якого рівня. А ще Банско — це старовинне містечко з кам’яними вуличками, затишними ресторанами і, звичайно ж, прекрасними видами на гори. Так що сюди можна приїжджати навіть просто заради прогулянок.

 • Верхня точка катання: 2 914 м.
 • Як дістатися: 160 км від Софії і 218 км від Міста.
 • Скі-пас: 1 день — $ 33, 6 днів — $ 200.

4. Цахкадзор, Вірменія

https://www.instagram.com/p/BrZRtqGnXh9/

Цахкадзор — ідеальний курорт для поєднання корисного з приємним: колись тренувальна база олімпійських спортсменів СРСР розташований у воістину мальовничій долині біля підніжжя гори Тегенис. На самому верху є чорні і червоні траси для досвідчених гірськолижників і сноубордистів, але в цілому це більше майданчик для початківців спортсменів.

 • Верхня точка катання: 2 819 м.
 • Як дістатися: з Єревана (60 км).
 • Скі-пас: 1 день — $ 33, 7 днів — $ 100.

5. С’єрра-Невада, Іспанія

https://www.instagram.com/p/Brhf8EGA5J1/

https://www.instagram.com/p/Brfbw1GlrEu/

С’єрра-Невада — це найпівденніший гірськолижний курорт Європи, але, зізнаємося, далеко не найдешевший. Швидше, він просто не надто відомий. А даремно. З його вершин відкривається приголомшливий вид на зелені долини південної частини узбережжя і на Середземне море, за яким проглядаються берега Африки. Частина гірської системи виділена в національний парк і має статус міжнародного біосферного заповідника. Сам комплекс невеликий, але його оцінять професіонали: всі місцеві траси в основному червоні і чорні. Періодично тут тренуються збірні Іспанії по гірських видів спорту.

 • Верхня точка катання: 3 300 м.
 • Як дістатися: з Гранаді (37 км).
 • Скі-пас: 1 день — $ 52, 10 днів — $ 374.

6. Закопане, Польща

https://www.instagram.com/p/BrhSDPsHaWS/

https://www.instagram.com/p/BrerrRqhQE3/

Закопане — це древнє місто, що поєднує в своїй долині 10 гірськолижних комплексів. На жаль, єдиного скі-пасу там немає, тому доводитися вибирати лише одну з цих карпатських баз. Якщо описати кожну з них у двох словах, то це дешево і трохи сердито. Але дуже красиво. Траси підійдуть як для досвідчених лижників і сноубордистів, так і для новачків.

 • Як дістатися: з Кракова (110 км) або Братислави (333 км).
 • Верхня точка катання: 1 985 м.
 • Скі-пас: 1 день — $ 23.

7. Бейдаху, Китай

https://www.instagram.com/p/BgGpiwlDJTd/

https://www.instagram.com/p/Bf5lVrRjr1h/

Бейдаху — це один з трьох головних гірськолижних курортів Китаю. У 2007 році на його території проводився один з етапів зимових Азіатських ігор, чому курорт придбав не тільки всю необхідну інфраструктуру і різноманітні траси, але і міжнародну популярність. Тут же тренуються професійні китайські спортсмени.

 • Як дістатися: з Цзіліня (50 км).
 • Верхня точка катання: 1 404 м.
 • Скі-пас: 1 день — $ 25.

8. Сольдеу — Ель-Тартер, Андорра

https://www.instagram.com/p/BpaYnB5A2uq/

https://www.instagram.com/p/BpjtFk1FshK/

Піренеї — це завжди більш дешева альтернатива Альпам. Тому два курортних містечка, Сольдеу і Ель-Тартер, що розташувалися всього в 17 км від столичної Андорри-ла-Вельї, будуть відмінним вибором для любителів якісного, але при цьому недорогого сервісу. Села розташовані на відстані 3 км одна від одної і з’єднані між собою системою канатних доріг, завдяки чому їх можна назвати одним великим гірськолижним простором. Курорт відомий своїми лижними школами і підійде для катання людей початкового і середнього рівня.

 • Верхня точка катання: 2 358 м.
 • Як дістатися: з Андорри-ла-Вельї (17 км), з Барселони (240 км).
 • Скі-пас: 7 днів — $ 212.

9. Пояна-Брашов, Румунія

https://www.instagram.com/p/BORnopNjVrT/

https://www.instagram.com/p/BOFJ0xPj0M0/

Цей карпатський курорт розташований в знаменитому «вампірському» регіоні Європи — в Трансільванії. Курорт досить скромний: всього 3 підйомника і 7 ліфтів, що ведуть до спуску, причому самі спуски досить прості, відповідні швидше починаючим лижникам. Зате, по-перше, він радує цінами, по-друге, якісним сервісом, по-третє, захоплюючими краєвидами. Крім усього дуже радісно, що з кожним роком курорт все більше і більше розвиває свою інфраструктуру.

 • Верхня точка катання: 1 775 м.
 • Як дістатися: Бухарест (167 км).
 • Скі-пас: 1 день — $ 29.

Все, починаємо збирати екіпіровку і летимо в горі! Хто з вас так само, як ми, любити зимовий відпочинок? Ви згодні з тим, що пляжні країни взимку — це відпочинок для лінивих?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України