У грудні показник виробництва FPV-дронів становив близько 50 тисяч, а тепер подвоївся
Джерело: Defence Express
Коли у грудні 2023 року був оголошений план з виробництва одного мільйона FPV-дронів, у суспільстві промайнув певний скепсис, хоча насправді мова йшла не про кратне підвищення виробництва, а про +67%.
І як показала практика цифра у 1 млн для українських виробників цілком досяжна, бо за два місяці 2024 року вже виготовлено 200 тисяч FPV-дронів. Про це повідомила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр у інтерв’ю Forbes Ukraine. А якщо такий показник збережеться, то мова вже піде про 1,2 млн дронів, що буде перевиконанням плану.
Також цифра у 200 тисяч одиниць вражає ще більше, якщо порівняти її з показниками за грудень, які були озвучені вже керівником міністерства Олександром Камишіним на брифінгу “Результати діяльності Мінстратегпрому та Укроборонпрому за 2023 рік” наприкінці грудня.
Й за його словами за весь останній місяць 2023 року було вироблено понад 50 тисяч дронів, з яких 45 тисяч – на одному підприємстві. Хоча, як він зазначив, в Україні понад 200 компаній, які виробляють БПЛА.
Тобто за останні два місяці виробництво було нарощено вже у рази. Й об’єктивно питання у тому скільки можливо виробити полягає у надходженні відповідного фінансування. При цьому слід розуміти, що існує пряма залежність між тим скільки дрон коштує та наскільки далеко та ефективно він може уражати цілі.
Зокрема інтеграція у FPV-дрон більш стійкого до РЕБ зв’язку, тепловізора та елементів машинного зору з автотрекінгом значно підніме його ціну, але зробить значно ефективнішим. Тому у питанні гонитви за кількісним показником необхідно дотримуватись балансу щодо їх реальної ефективності.