ЄС|NATO

Засновники Європейського Союзу

 Засновниками Європейського Союзу вважаються шість країн, які в даний є його членами. Це Бельгія, Нідерланди, Франція, Німеччина, Італія та Люксембург. Всі ці країни прийняли євро і приєдналася до Шенгенської зони.

Бельгія є федеральною державою, що складається з трьох регіонів: Фландрії на півночі,  Брюсселя і Валлонії, розташованих на півдні країни. Цікаво, що в кожній з цих областей встановлюється інша офіційна мова. У північних, розмовляють голландською, а на півдні по французьки. Околиці  Брюссель є двомовними. Бельгія є конституційною монархією, яка регулюється двопалатним парламентом, що складається з сенату і палати представників, що еквівалентно Сейму. Бельгія є важливою європейською країною. Має  багато органів та установ, які важливі для нашого континенту. У Брюсселі знаходиться, більшість установ і органів ЄС: Європейського парламенту, Ради Європейського Союзу, Європейської комісії, Ради Європи і НАТО. Бельгія є членом Шенгенської зони з 1985 року.

Сусідими Бельгії є Нідерланди з столицею Амстердам, їх також вважають засновниками Європейського Союзу. Нідерланди також відомі як Королівство Нідерланди.Влада належить двопалатному парламенту, що складається з верхньої палати і нижньої. Нідерланди є членом Шенгенської зони  з 1985 року.

Ще одним засновником є Люксембург, а саме: Велике Герцогство Люксембург, маленька країна, що межує з Францією, Німеччиною та Бельгією. Мови, які використовуються в цій країні є німецька, французька та люксембурзька, схожа на німецьку мову. У школах діти вивчають всі три, але громадяни зазвичай говорять люксенбургською, або французькою мовами. Люксембург є конституційною монархією, з великим князем в якості глави держави. Уряд складається з однопалатного парламенту під головуванням прем’єр-міністра. В Люксембурзі, місце Європейського Суду, один з інститутів Європейського Союзу. Країна є членом Шенгенської зони з 1985 року.

Ще засновником є Німеччина, країна ЄС з найбільшим населенням, число жителів перевищує 80 мільйонів. Німеччина, зі столицею в Берліні федеративна республіка, що тягнеться від Північного моря до Альп. Де проходять  великі річки Європи Ельба, Дунай і Рейн. Роль парламенту Бундестагу в Німеччині повністю в руках законодавчої влади є цілеспрямованою і Бундесрат,  складається з представників держав. Офіційна мова в країні є німецька. Цікаво, що це одна з найпопулярніших мов у всьому Союзі, яка використовується найбільшим числом жителів держав-членів. Німеччина країна-член Шенгенської зони з 1985 року.

Німеччина межує з ще одним засновником, а саме Францією. Це республіка, на чолі з президентом, який здійснює владу з двопалатним парламентом, що складається з Національних зборів і Сенату.

Останньою країною є Італія, трохи віддаленна від попередніх. Вона розташована на Апеннінському півострові. Є республікою з двопалатним парламентом, що складається з Сенату і Палати депутатів. Офіційною мовою є італійська, але жителі країни також говорять на численних діалектах. Італія є членом Шенгенської зони з 1990 року.

Країни-засновниці, об’єднані в Європейському економічному співтоваристві стали ініціаторами європейської інтеграції. Коли в 1993-му Маастрихтський договір створив Європейський Союз стали першими державами-членами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України