Авторські статтіНовини

Швейцарія закрила всі ресторани Макдональдс

1Швейцарія закрила всі без винятку ресторани мережі “Макдоналдс”. Альпійська країна створила небувалий прецедент після того, як єврокомісар з сільського господарства Дачан Чолош прийняв понад 120 заявок з Болгарії, Іспанії, Німеччини та інших країн Європи з вимогою законодавчої заборони на будь-який фастфуд.

Після продовольчих скандалів, коли в 2009 році в “натуральних” сирах Італії та Іспанії була виявлена перевищуюча норми Єврокомісії концентрація діоксину, а в 2011 році Німеччину та інші країни Європи накрив “овочевий” психоз із-за кишкової палички, яку німецькі, і китайські вчені виявили в органічних овочах, Європа перестала бути толерантною в питаннях харчування і закликає відмовитися від промислової їжі і фастфуду. Тепер ООН та ЄС замість натуральних продуктів пропагують високотехнологічну індустрію харчування.

Так рух здорового харчування “слоуфуд”, створений на противагу фастфуду, не тільки агітує за продукти зі знаком “БІО”, але і закликає купувати продукти у фермерських крамницях.

Статус “БІО” присвоюється натуральним продуктам, збагаченим вітамінами або харчовими добавками. Наприклад хліб, якому “роблять укол”, додаючи вітаміни В і С: дозвіл на вітамінізацію їжі дає Єврокомісія в ЄС і комісія “Кодекс Аліментаріус” в ООН, але посилити або послабити вимоги до використання будь-яких добавок може і окрема країна. У 2003 році цим правилом скористалася Італія: дослідження показали, що замінник цукру – аспартам, який мав статус біопродуктів більш корисний, ніж цукор, насправді небезпечний для здоров’я канцероген. Комісія ООН з продовольства ініціювала додаткове дослідження, яке не дало нічого, сьогодні використання “біцукру” як і раніше дозволено. От тільки ні в Італії, ні де-небудь ще в ЄС аспартам вже не знайти – він тихо перекочував в країни “третього світу”.

За безпеку продуктів у всіх країнах відповідає держава. А з персональною відповідальністю за своє здоров’я справа поки йде не кращим чином. За даними продовольчої комісії ООН та ВООЗ, в структурі світових покупок продуктів харчування перше місце займають навіть не ковбаси (друге місце), не цукор та солодке (четверте місце), не хліб (третє місце), а м’ясні субпродукти – сосиски, сардельки, заморожені пельмені і котлети. Тобто те, що дешевше. На тлі гучних розмов про необхідність повернення до натурального харчування ці продукти залишаються не тільки лідерами продажів, але і лідерами за вмістом в прихованій формі жирів, жирних кислот і холестерину. У структурі щоденного харчування світу м’ясні продукти і напівфабрикати займають більше 70%. І, навпаки, овочі і фрукти по 300 грамів на день (при нормі 600 грамів на день) їдять лише 67% людей.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України