Авторські статтіТехно

Самки павуків-скакунів годують виводок молоком

Китайські вчені досліджували життя павуків-скакунів і виявили безліч цікавих фактів. Виявилося, що дитинчата їх так само, як і людські, харчуються молоком.

В спеціалізованому науковому журналі Science з’явилася стаття китайських вчених, які кілька років досліджували павуків-скакунів. У ході експерименту встановлено, що самки на протязі 40 днів годують своє потомство. За словами еколога Ханти Чен дані арахніди не пристосовані жити колоніями, але вони вють гніздо, де і виховують по декілька маленьких паучат. Вчений розповів, що під час проведення досліду над павуками, вони спостерігали за 19 павучими гніздами, в кожному з яких було молоде покоління.

Прочитайте про цікаві факти про інків – ви здивуєтеся, як мало ми ще знаємо про цей дивовижний народ та його досягнення.

Фахівці помітили, що мати-павучиха не приносила в гніздо їжу, але її дитинчата росли. До «підліткового» періоду, який наступає на 20 день, павучки досягли розміру 3,5 міліметра. Пояснення було знайдено пізніше. Коли дослідники побачили, як ці вирослі дитинчата стали припадати до матері точно так само, як це роблять ссавці, годуються молоком. Виявилося, що самка в дійсності годувала дитинчат рідиною, що нагадує молоко. Спочатку вона відкладала її всередині гнізда маленькими крапельками, які споживав молодняк, а потім підрослих дитинчат вона годувала тім же молоком із епігастральній борозни – відчини на череві, з якого з’єднання є яйця. Ця рідина складається з цукру, жиру та білка, вміст якого в ній у чотири рази вище, ніж у коров’ячому молоці.

Автори дослідження провели кілька експериментів, щоб подивитися, наскільки дитинчатам необхідно годування в різні періоди росту. Вони замазали эпігастральні борозни відразу після вилуплення і на двадцятий день годівлі. У першому випадку потомство вимерло на 10-11 день. У іншому – виживаність дитинчат знизилася всього на два відсотки. Потім вчені забрали самку у 20-денних павуків, щоб визначити, чи необхідно їм її присутність у другій половині дорослішання. Це викликало скорочення виживаності на 25 відсотків. Автори пов’язали це з збільшеною кількістю паразитів у гнізді, яким до цього не давала розмножуватися самка.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України