Кулінарія

Як правильно зберігати пиво

зберігаємо пиво
Якщо ви любите купувати пиво запас, його треба зберігати відповідним чином, щоб при відкритті можна було по-справжньому їм насолодитися.

Для цього пиво потрібно:

1. Вертикальне положення

Пиво завжди має зберігатися у вертикальному положенні. Справа в тому, що пивні дріжджі зазвичай осідають на дні. Якщо пляшка буде лежати на боці, і дріжджі відкладуться на бічній стінці пляшки, при збовтуванні напою вони з ним не перемішаються. Крім того, якщо напій довгий час буде стикатися з пробкою, його смак буде безнадійно зіпсований. Пиво треба тримати у вертикальному положенні, тоді вона і буде зберігатися довше, і збереже свій смак.

2. Прохолода

Пиво треба зберігати при відповідній температури. Якщо зберігати його в теплі, згодом у ньому утворюються частинки з неприємним запахом. Температура зберігання залежить від виду пива. Найкраща – 10-12° C. Темне пиво може витримувати температуру до 15° C, а світле добре зберігається за температури не вище + 10° C.

3. Темрява

Пиво завжди слід зберігати подалі від світла: у холодильника або підвалі. Чим темніше буде місце, де зберігаються пляшки, тім краще.

Під впливом ультрафіолету в пиві утворюються компоненти з поганим смаком і запахом. Пивні пляшки тому частіше і роблять з коричневого скла, щоб убезпечити напій від впливу сонячного світла.

Якщо п’єте пиво в сонячний жаркий день, з тієї ж самої причини краще вибирати банкове.

4. Термін придатності

Коли купуєте пиво, дивіться, до якої даті його треба вжити. Свіже пиво смачніше старого. Зберігати напій треба не більше 5-6 тижнів. Темне пиво може зберігатися кілька довше цього терміну, а світле – менше.

5. Герметичність пляшки

Повітря, як і світло, є ворогом пива. При попаданні всередину пляшки він псує смак напою настільки, що пити його стає вже неможливо. Саме тому на пляшках з пивом частіше пластикові або металеві пробки – вони не дають повітрю проникнути в пляшку. Раніше пивні пляшки закупорювали винними пробками з коркового дерева. По мірі зберігання пробки зсихалися, і повітря починав проникати в пляшку.

Якщо п’єте пиво і відчуваєте, що чергову пляшку або банку вже не потягнете, краще не відкривати. Якщо ви напій не доп’єте і залишите його на потім, він втратить всі свої смакові якості, і пити його, потім вже не захочеться, ознайомтеся зі статтею Як дегустувати пиво.

Якщо подобається експериментувати, можна купити пляшку якогось пива і довго зберігати її. Потім відкрити, записати свої спостереження за кольором, консистенції, смаку. Якщо вас все буде влаштовувати, значить, це пиво довго зберігається, і його можна купувати про запас. Якщо результат вас не влаштує, доведеться зберігати пиво менше або можна спробувати купити інше.

Правда, якщо місця в квартирі або будинку у вас небагато, а магазини знаходяться не так і далеко, напевно, купувати значно кількість пива про запас недоцільно. Краще купувати і відразу пити свіже, поки воно найсмачніше!

Рецепти приготування на пиві:

  • Фондю з пивом і чеддером по-німецьки
  • Яловичина, тушкована в пиві Гіннес
  • Бичачі хвости, тушковані в пиві
  • Томлена в пиві яловича солонина

Рецепти коктейлів з пивом:

  • Коктейль «Гіннес з морозивом»
  • Коктейль «Мартіні з бурбоном, пивом і кленовим сиропом»
  • Гострий коктейль «Мичелада»
  • Коктейль «Шенді» з сидром та пивом
  • Граніту з пива

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України