24 вересня ніхто, як завжди, не згадає про тисячі киян, що живцем згоріли у вогняному Холокості 1941. Світ знає про спалені союзниками Гамбург та Дредзден, але Світ нічого не хоче знати і чути про спалений більшовиками Київ у 1941 році.
У зверненні по радіо 3 липня 1941 Йосип Сталін закликав до знищення перед наступаючим ворогом мостів, доріг, псування телефонного і телеграфного зв`язку, підпал лісів, складів:` … не залишати противнику жодного кілограма хліба , ні літра пального . Колгоспники повинні викрадати всю худобу, хліб здавати під збереження державним органам для вивезення його в тилові райони. Все цінне майно, в тому числі кольорові метали, хліб і пальне, яке не може бути вивезене, повинне безумовно знищуватися .У зайнятих ворогом районах потрібно створювати партизанські загони, кінні та піші , створювати диверсійні групи для боротьби з частинами ворожої армії , для розпалювання партизанської війни скрізь і всюди, для вибуху мостів, доріг, псування телефонного і телеграфного зв`язку, підпалів лісів, складів, обозів`. Як бачимо, про мирних мешканців, яких більшовики кидали на окупованій території напризволяще, ніхто й не збирався думати… Так аби лише це!
При обороні Києва від німецьких військ ( командувач – генерал Андрій Власов) підрозділи військ НКВД розгорнули широкомасштабні роботи з мінування Києва . Були заміновані всі важливі об`єкти життєзабезпечення міста – електростанції, водопровід; об`єкти залізничного транспорту; мости через Дніпро (включаючи підступи до мостів – Набережне шосе); об`єкти зв`язку ( поштамт , телеграф , АТС); всі великі адміністративні будинки: раднарком, Верховна рада, ЦК КП ( б) У, штаб КОВО ( вул. Банківська, 11 ), НКДБ ( вул. Володимирська , 33), Успенський собор Києво -Печерської лаври, музей Леніна, оперний театр, окремі великі житлові будинки і т.д. Німці так мінували Краків, коли відступали з Польщі. Але щоби нацисти закладали вибухівку під тисячі власних громадян!?
Вперше в практиці Другої світової війни були масово застосовані радіокеровані вибухові пристрої. Хоч підготовчі роботи велися у суворій таємниці, населення швидко дізналося про них. Софійський собор врятував директор Софійського заповідника Олекса Повстенко, відповівши мінерам, що приїхали підривати ` підвали Софії`, що таких не існує. Зрадник! МАЗЕПИНЕЦЬ!
Руйнація Хрещатика і Успенського собору.Кияни і не підозрювали про далекосяжні наміри „своїх” військових і про своє заручництво . Так , за спогадами старожилів , у підвали відомого київського « хмарочоса » – будинку Гінзбурга на вул. Інститутській , 16-18 (тепер на цьому місці знаходиться готель «Україна» вибухівку в дерев`яних ящиках носили енкаведисти з Жовтневого палацу, брешучи, що це вони начебто переховують архіви. Керував операцією з мінування полковник Олександр Голдович, табачник, начальник інженерних військ 37- ї армії, що обороняла Київ . Після війни цей генерал-лейтенант , проживав в Москві.
19 вересня підрозділи НКДБ підірвали металеві ферми обох залізничних і автогужового мостів через Дніпро, підпалили дерев`яний Наводницький міст, поряд з яким тоді вже стирчали з води бики недобудованого майбутнього моста імені Патона. Не всі червоноармійці навіть встигли перейти на лівий берег, більшість загинули на мосту під час вибухів.
У той же день передові підрозділи німецької шостий армії увійшли до Києва , де знаючи про мінування і прислухавшись до чуток про те, що як тільки включать електрику, все місто вибухне, німецькі сапери взялися розміновувати ті об`єкти, про які дізналися від власної агентури і від населення. З будівлі Оперного театру на Володимирській вилучили тротил вагою до 1 тонни; такі ж міни витащіді з будівель: Держбанку (Інститутська , 9 ), ЦК КП (б ) У ( Михайлівська пл. ), НКДБ ( Володимирська , 33) і ряду великих житлових будинків. Фактично фашисти врятували все те чим ми сьогодні можемо пишатися…
Витягнувши з будівлі музею Леніна (колишнього будинку Центральної Ради) до 3 тонн тринітротолуолу разом з радіокерованими пристроями, німці виставили свою здобич на публічний огляд на тротуарі, іронізуючи з приводу підступності більшовиків, що замінували навіть власну святиню.
Один з перших вибухів на Хрещатику. 24 вересня, о другій половині дня стався потужний вибух у приміщенні магазину ` Дитячий світ` на розі Хрещатика і Прорізної, 28/2. Від детонації спрацювали вибухові пристрої в сусідніх будинках, зокрема , в готелі `Спартак` (Хрещатик , 30 /1). Розпочалася катастрофічна пожежа на головній вулиці Києва – перекриття та перегородки в більшості будинків були дерев`яними, в сараях і підвалах зберігалися дрова і вугілля, на кухнях – запаси гасу. На верхніх поверхах і горищах будинків було заготовлено безліч ящиків боєприпасів і протитанкових пляшок з горючою сумішшю, бо радянське військове командування збиралося битися у Києві за кожну вулицю, для чого все місто було зрито ровами і забудований барикадами . Ці ящики ухали з тяжким характерним вибухом – зітханням , обливаючи сусідні будівлі потоками вогню. Саперно-інженерний професіоналізм радянських підрозділів НКВД, що мінували Київ перед відступом військ, був дуже високий. При закладці враховувався рельєф і напрямок вітру. За всіма розрахунками, пожежа, що почалася мала охопити більшу частину міста, і практично повністю знищити центр Києва. Стояла суха пора. Пожежу не було чим гасити. Водопровідна станція була більшовиками підірвана та водопровід не працював, тому скоро весь Хрещатик перетворився на розбурхане море вогню. Німці поставили на набережній свої пожежні машини, проклали шланги через Піонерський парк, качали воду з Дніпра. Кияни – хто встиг схопити вузол , а хто в чому стояв – бігли в парки над Дніпром, на Володимирську гірку, на бульвар Шевченка, на стадіон. Було багато загиблих, обгорілих і поранених. Німці оточили весь центр міста. Горіли вже і паралельні Пушкінська і Мерінга, поперечні вулиці Прорізна, Інститутська, Карла Маркса, Фрідріха Енгельса, Пасаж. Було враження, що вибухає і горить усе місто.
На початку вулиці Архітектора Городецького тротуар перетворився на дивну мозаїку: подібно тому як це було у Дрездені – в ??розтопленому асфальті застигло бите вітринне скло. Скільки там загинуло киян, ніхто і ніколи вже не дізнається…
Над жахливим багаттям, яким став центр Києва, утворилися потужні повітряні потоки, в яких, як у трубі, високо злітали гарячі тріски, паперу, сажи, посипаючи то Бессарабку, то Печерськ. Тому на всі дахи повзбіралісь німці, поліцейські, двірники, добровольці, засипали сажки піском, затоптували вугілля. Погорільці ночували в протиповітряних щілинах, в кущах бульварів і парків. Місто наскрізь просочився гаром; ночами він був залитий червоним світлом, і це заграва, як потім говорили, було видно за сотні кілометрів і служило орієнтиром для літаків. Вибухи закінчилися 28 вересня.
Основні пожежи тривали ще два тижні… Розпечені руїни диміли ще довго. Навіть у грудні з під руїн вибивалися струмені диму. Наслідки вибухів і пожеж були жахливими: історичного центру Києва, що становив славу міста, більше не існувало. У гори обпаленої битої цегли, обгорілі скелети будівель перетворені Хрещатик і ще три кілометри прилеглих до нього вулиць : Миколаївська (нині Городецького), Мерінгівська (Заньковецької), Ольгинська, частина Інститутській, Лютеранської, Прорізній, Пушкінській, Фундуклеївської ( Богдана Хмельницького), бульвару Шевченка, Великій Васильківській, Думська площа ( Майдан Незалежності ) – всього 940 великих житлових і адміністративних будівель, серед них п`ять кращих кінотеатрів, театр, консерваторія, цирк. Також в Києві повністю згоріло 211 приватних одноповерхових будинків, пошкоджено – 87 .У німецькому архіві це фото датоване 6 жовтня 1941 Пожежа в Києві. Палаючий зруйнований будинок у Києві. Як причину німецька армія розглядала радянські міни з дистанційним підривником.
Здавалося, все населення міста було на вулицях. Люди з мішками, які сиділи в садах, безнадійно дивилися в той бік , де горіли їхнього будинки. Всі схили над Дніпром, всі сади усипані людьми з мішками, з речами, дітьми. Це були люди з палаючих будинків.
Страшні картини більшовицьких вогненно- тротилових апокаліпсисів, які вони згідно з наказом Сталіна намагалися влаштувати мало не в кожному місті та селі, слід доповнити практикою масових розстрілів політичних в`язнів у тюрмах перед відступом. Тільки на Західній Україні протягом кінця червня – початок липня 1941 було страчено понад 24 тисяч осіб. Радянська пропаганда намагалася ` повісити` всі ці злочини на німців.
У Києві німці відкрили підвали в будівлі управління НКВД (зараз Жовтневий палац), які були вщерть заповнені закривавленими трупами. Німецькі власті оголосили, щоб люди приходили впізнавати тіла – багато киян знайшли там своїх рідних, розстріляних радянськими катами . Всього в підвалах і в ямі у дворі управління НКВД виявили близько 800 трупів.
***
Історія про знищення більшовиками центру Києва, в результаті якої загинули тисячі киян і близько 50 тисяч залишилися без даху над головою, за останній час вивчена досить докладно. Існує безліч фото- і кінодокументів, на яких зафіксовані різні подробиці тих подій. Однак сучасні історики, чомусь не поспішають вивчати це страхітливий злочин більшовиків проти власного народу.
Чому? Тому що сучасна табачна історична наука в своєму трактуванні подій Другої світової війни на території СРСР спирається на лубочний міф про ` злодіяння фашистів ` . І коли мова заходить про перші дні окупації Києва, псевдоісторики – пропагандисти відразу ж витягують історію про `трагедію Бабиного Яру` .
Згідно з радянською історичною версією, 28 вересня 1941, ледве закінчився організований більшовиками апокаліпсис, німці розклеїли у Києві 2000 оголошень розміром трохи більше стандартного аркуша паперу А4, в якому пропонували `всім жидам ` Києва і околиць `зібратися під загрозою розстрілу на наступний день (! ) 29 вересня до 8 годинах ранку з речами на розі двох невеликих вулиць. 33 тисячі євреїв , які оперативно отклінулісь на оголошення, були роздягнені, перепроваджені в один із ярів Бабиного Яру і там розстріляні. Після чого їх тіла були поховані під підірваними саперами піщаними схилами яру. В акції було задіяно 1200 осіб.
Впродовж всієї окупації німці не припиняли розстрілів у Бабиному Яру, а коли до Києва почала наближатися Червона Армія, вони вирішили замести сліди . У серпні 1943 року в Бабин Яр направили євреїв в кайданах, які за 2 місяці витягли понад 100 тисяч трупів, спалили їх на гігантських вогнищах, а попіл безслідно розвіяли на прилеглих городах . Після завершення роботи ці євреї намагалися втекти, але майже всі були вбиті під час втечі. Цю історію слідчі НКВД випитали у п`ятьох уцілілих євреїв . Їх розповіді слідчі не перевірили з виїздом на місце і не забезпечили доказами. А нащо?
В якості канонічного і єдиного `??документального` ??джерела історики використовують художню книгу письменника Анатолія Кузнєцова, написану під керівництвом КДБ…
Викликає здивування той факт, що історики багато років розповідають лише про `трагедію Бабиного Яру` , ніколи не згадуючи апокаліптичне знищення Києва і загибель безлічі людей, не кажучи вже про те, щоб якось зв`язати ці дві неординарні історії, які відбувалися в один і той же час!
Звернемо увагу на деталі які ніколи не згадуються.
1 . Основна хвиля вибухів і підпалів тривала з 24 по 28 вересня, пожежа ще тривала протягом двох тижнів ( радянські терористи підривали і підпалювали будинки і пізніше).
2 . Від вибухів і пожеж загинуло кілька тисяч киян і кілька сотень німців.
3 . 50 тисяч киян залишилися без житла і майна, по всьому Києву вешталися бездомні люди із врятованими пожитками .
4 . Для запобігання загибелі людей, німці виселили мешканців із центральної частини міста і виставили навколо неї оточення .
5 . У вересні в Києві діяла комендантська година – з 20.00 до 5.00 за ` німецьким часом`.
Якщо поєднати ці факти з розповідями (а ми маємо справу виключно з розповідями) про `трагедію Бабиного Яру` , то виникає безліч питань .
Перший і найголовніший питання: навіщо німцям необхідно було терміново розстрілювати всіх київських євреїв під час пожежи , а не ізолювати їх у гетто – так як німці робили це у всіх завойованих країнах, у тому числі і в Україні ?
Навіщо взагалі знадобився розстріл всіх київських євреїв у момент пожежі ? Це тим більше нез`ясовано, враховуючи, що розстріл десятків тисяч людей це відволікання величезної кількості людей і ресурсів та ретельної підготовки.
Євреї розповідають що для оточення місця розстрілу та прилеглих вулиць знадобилося 1200 німецьких солдатів. Напевно не менша кількість солдат була потрібна і для цілодобового двотижневого оточення немаленького центру Києва.
Німецький гарнізон був настільки великий ?
Не слід забувати, що місто буквально кишило диверсантами, з якими також треба було комусь боротися, організовувати зачистки і облави .
Якщо вже розстріли були так необхідні , що заважало підготуватися і провести їх через місяць?
Дехто стверджує, що саме євреї влаштовували диверсії з моменту взяття Києва і особливо під час пожежі – і тому всіх євреїв було вирішено знищити . Однак це пояснення не витримує жодної критики – практично всі працездатні євреї або відправилися в евакуацію або були призвані в армію чи стали біженцями, залишивши місто своїм ходом. Навіть резерв Червоної Армії – молодь предпрізивного віку 15-16 років – був в обов`язковому порядку вивезений з міста. Часу виїхати було предостатньо, а в Києві залишилися самі безпорадні євреї. Навіщо їх потрібно було розстрілювати ?!
У Києві пекло, апокаліпсис, реальний холокост, люди згорають живцем, по місту метаються збожеволілі погорільці, трупи, антисанітарія загроза епідемій з горищ палять снайпери, диверсанти серед білого дня ріжуть пожежні рукави … І раптом німці від усього цього відсторонилися і всі сили кинули на розстріл єврейських дідів та бабусь?
Як ми знаємо, вибухи в будинках лунали ще 28 вересня, проте, згідно розповідям про трагедію Бабиного Яру, німці в цей день займалися не боротьбою з вогнем і не забезпеченням біженців, а приймали рішення про розстріл всіх київських євреїв. У цей же день, 28 вересня німці нібито встигли підготуватися до розстрілу, надрукувати 2000 примірників горезвісного безіменного оголошення `всім жидам ` Києва і околиць `і розвісити їх у палаючому місті та околицях. Згідно з розповідями, незважаючи на комендантську годину, євреї встигли його прочитати, зібратися і прибути з речами на наступний день до 8 ранку в належне місце на кут двох вуличок. Там їх зібралося з речами, колясками та возами аж 35 тисяч осіб!? А далі вони все спокійно стояли і чекали поки їх групами по 30-40 людина не відведуть у яр і не розстріляють…
Повна відсутність логіки, мотивів закінчуючи фізичною неможливістю описуваного процесу збору , розстрілу і поховання тіл .
Знищення більшовиками Києва стало наймасштабнішим умисним спалюванням своїх же громадян. Цифри жертв роблять розстріл у Бабиному Яру найграндіознішою розстрілом всіх часів і народів, причому, до цих пір не вдалося виявити ні єдиного матеріального доказу цієї події. Співставляйте…
Існують тисячі метрів кіноплівки і сотні фотознімків пожежі та її наслідків (українські історики категорично не люблять їх показувати), на яких події зафіксовані чи не щохвилини. Однак немає ні єдиної фотографії як відбувався, під час пожежі, збір десятків тисяч євреїв на розстріл і самого розстрілу ( відомі фотографії Хеле зроблені ще до початку пожежі) . Але ж євреї мали рухатися мальовничими колонами з усіх кінців міста і околиць – але вони не потрапили ні на одну з фотографій!
У місті перебувало десятки тисяч погорільців – і ми бачимо їх і їх врятовані пожитки на фотографіях. Тисячі жінок з вузлами і кошиками цілими потоками йшли через Київ до таборів військовополонених в надії знайти там і нагодувати своїх чоловіків – і ми бачимо їх на фотографіях.
Натовпи жінок біля огорожі стадіону «Зеніт» (нині « Старт») на вулиці Лагерній (Маршала Рибалка), де в сусідніх казармах на вулиці Керосинній ( Шолуденка ) у фільтраційному таборі утримувалися військовополонені . Жінки приходили сюди, щоб знайти і забрати додому своїх чоловіків, синів, братів. Полонених було так багато, що німці відпускали місцевих жителів по домівках. Фото зроблене ще до підпалу Києва німецьким військовим фотографом Йоганнесом Хеле .
Але нікого з більш ніж тридцяти тисяч євреїв, які з речами нібито рухалися по всьому Києву і околицях, на фотографіях , зроблених практично в той же час, ми не бачимо!
Чому прихильники оповідань про розстріл у Бабиному Яру уникають теми знищення Києва і бояться публікувати фотографії вибухів і пожеж? Та тому що кожне фото по-своєму спростовує це оповідання письменника Анатолія Кузнєцова.
Професор Ф. Богатирчук згадує, що німці через радіорупор попередила населення Києва бути готовим до поголовної евакуації. На фото добре видно фургон 637- го відділу пропаганди, радіорупор на даху і кияни, які слухають якісь німецькі повідомлення на поки що не знищеному Хрещатику.
Немає нічого незвичайного в тому що кияни слухають радіорупор і в тому що за його допомогою киян попереджали про евакуацію 25-27 вересня. Однак, оповідники про Бабин Яр розповідають що той же самий 637- й відділ пропаганди 6- ї армії за один день 28 вересня скликав євреїв Києва на розстріл за допомогою розвішаних у палаючому місті оголошень. І жоден оповідач ніколи не згадав про потужний засобі звукового оповіщення, що працював у Києві в тому час . Чому ? Та тому що ті , хто складав міф про розстріли в Бабиному Яру , не були в окупованому Києві і не знали як насправді німці оповіщали населення!
У розпал пожежі німці запросили до Києва представників іноземних засобів масової інформації щоб продемонструвати світовій громадськості страхітливі злочини більшовиків, що грубо порушували міжнародні конвенції про закони і звичаї війни. Іноземні репортери прибули до ще паруючого прифронтового Києва у перших числах жовтня і зафіксували у своїх репортажах і фотознімках масштабні руйнування.
Як тільки більшовики зайняли Київ, вони, намагаючись відвернути увагу світової громадськості, також запросили в місто групу західних журналістів, яких відразу повезли у Бабин Яр і там безуспішно намагалися їх переконати, що в цьому місці розстріляли, поховали, а потім викопали і спалили трупи 50 тисяч євреїв.
У наявності типова відволікаюча пропагандистська операція більшовиків, спрямована на дискредитацію супротивника і на приховування власних злочинів . При цьому реальні події підмінялися іншими – вигаданими . За такою схемою більшовики та їх правонаступникам створювали пропагандистську галас для підміни Катині Хатинню, ГУЛАГу Освєнцімомом, жертв НКВД жертвами СС. І звичайно ж приписували німцям власні злочини. Ось рядки з репортажу її військового кореспондента Я. Макаренка, передані з Києва телеграфом 7 листопада і надруковані в «Правде» 8 листопада 1943 :
«Захопивши Київ, німці почали методично умертвляти його. Спочатку був зруйнований Хрещатик – один з найкрасивіших і упорядкованих проспектів столиці України…
У купу уламків перетворені театр ім. Франка, навчальне містечко в Голосіївському парку, поштамт, готель «Континенталь» … Щоб виправдати свої чорні справи, німецькі власті пішли на хитру і підлу провокацію все, що піднімалося силою вибуху у повітря, приписувалося партизанам . Німці підірвали мости, будинки, водопровід, культурні установи».
Ті кияни , хто пережив окупацію і бачив все на власні очі , прикусили язики (не всі…) і мовчали, знаючи чим може закінчитися критика офіційної правди . Тому радянська пропаганда не боялася перегнути палицю. Так , в 1953 році «Вечірній Київ » писав , що Ланцюговий міст висадили німці в … 1941 ! Перед собою? Але нові кияни вірили …
Радянські пропагандисти показували фотографії, де вказувалосяся що ці руїни – справа рук німців.
СРСР немає понад 20 років, а його тотальна брехня живе і досі отруює свідомість людей. Традиційно брешуть і „українські” табачні так звані „історики”. http://www.unaunso.org/article.php?id=2&subid=11&artid=2981&lang=ukr У приховуванні правди про знищення Києва укрсучісторики навіть не намагаються дістатися до істини. Укрсуч історики не лише нічого не роблять для спростування запущеного ??радянським міністром пропаганди Еренбургом брехні , але й щосили поширюють її далі. І не тільки поширюють, але і придумують нові неймовірні деталі!
Наприклад, гебешний „історик” Юрій Шаповал розповів , що хтось колись бачив у Бабиному Яру десятиметровий (! ) шар попелу. І цю маячню несе доктор історичних наук! А далі ці несусвітні вигадки починають передруковувати такі з дозволу сказати видання як `Дзеркало тижня`. Про знищення більшовиками Києва ця газета воліє не згадувати.
Незрозуміло, чому за державний рахунок, за наші з вами гроші, існує ціла армія „істориків” і структури, які відстоюють ворожі Україні пропагандистські розробки неіснуючих і зарубіжних держав?
Невже вони не помічають того факту, що на підтримку розстрілів у Бабиному Яру не існує жодних речових доказів ?
Невже вони не помічають безглуздя й нестиковок в цій історії ?
Хотілося б все списати на їх непрофесіоналізм, але свідома відмова від досліджень знищення більшовиками Києва і розстрілів НКВДистами киян у вересні 1941 року, не дозволяє зробити це.
Занадто помітна продажність „істориків”, які десятиліттями повторюють оповідання Еренбурга-Кузнецова про 33 тисячах розстріляних євреїв, і навіть не намагаються з`ясувати куди в ті ж дні поділися 50 тисяч бездомних киян і скільки людей загинуло під час вибухів і пожеж…
Сьогодні згадані непересічні події розслідуються і аналізуються виключно суворовими, а так звана історична наука як і раніше користується напіврелігійними радянськими догмами і штампами. Чинна в Україні влада відкрито взяла курс на увічнення табачних радянських міфів. Тому і в 2013 році на сторінках газет і на екранах у ЗМІ ніхто не віддасть данину пам`яті загиблим у вересні 2013 року від рук більшовиків киянам …
Юрій Когут.