Авторські статтіЗдоров'я

Чому вам постійно хочеться їсти

Насилу доживаєте до обіду, навіть якщо щільно поснідали? Занадто часто перекушуєте? Не поспішайте обзивати собі ненажерою: можливо, у вас невірно збудований раціон або режим сну. Розповідаємо, чому вам постійно хочеться їсти.

Дієтична індустрія голод не шанує і пропонує боротися з них самими різними прийомами (радячи, наприклад, відволіктися, посуватися, випити кави і пр). Між тім, еволюційний почуття голоду завжди було «на нашій стороні» — як важливий сигнал про те, що організму пора поповнити запаси енергії.

Почуття голоду і насичення формуються в нашому організмі під впливом цілого комплексу процесів (вироблення певних гормонів, коливання рівня цукру в крові тощо). Чималу роль тут грає і емоційний стан: згадайте, що у хвилини сильних потрясінь апетит у більшості з нас пропадає, а вісь легке занепокоєння, навпаки, може підштовхнути до деяких нервових перекусів. Додайте до цього і почуття задоволення від їжі: якщо їжа була несмачна, то навіть з повним шлунком ми нерідко можемо відчувати бажання пожувати що-небудь ще.

Варто розуміти і те, що причини емоційного (тобто не фізіологічного) голоду, як правило, дуже індивідуальні. З фізіологічним голодом справа дещо простіша: у більшості з нас його здатна викликати приблизно один і той же набір факторів. Ми зібрали їх в один список — погляньте на нього, щоб з’єднання з’ясувати, чому вам постійно хочеться їсти.

Ви їсте мало складних вуглеводів

Вуглеводи — улюблений вид палива для нашого організму. Але саме від них найчастіше відмовляються ті, хто хоче схуднути. Причому в опалу потрапляють не тільки прості вуглеводи,але і складні (крупи, цільнозерновий хліб тощо). Результат — ви відчуваєте голод вже через годину після прийому їжі.

Однак крім неприборканого апетиту у цій стратегії є й інші неприємні наслідки. «Якщо харчування не забезпечує надходження достатнього обсягу вуглеводів, організм бере енергію з інших джерел, а до таких належать, наприклад, білки м’язової тканини, — пояснюють Евелін Триболи і Еліс Реш, дієтологи і автори книги «Інтуїтивне харчування. Без обмежень, без правил, без дієт». — Але це все одне що вийняти яке-небудь з колод вашого дерев’яна кам’яного будинку і використовувати його для розпалювання вогню у вашому ж каміні. Вогонь з’явиться, альо буде порушена цілісність конструкції. Це занадто дорога ціна».

У вашому раціоні не вистачає білка

Голод може долати вас і тоді, коли ви не добираєте протеїнів. Білки потрібні нам в якості будматеріалу для м язів і тканин, а оскільки вони засвоюються повільніше, ніж вуглеводи, то і відчуття ситості дарують нам на більш довгий термін.

Ситуація недобору протеїнів характерна не тільки для вегетаріанців — нерідко їх у своєму меню скорочують те, хто важить калорії: продукти, багаті тваринним білком, часто містять жири.

Можливо, вам складно дотягнути від сніданку до обіду якраз через відсутність потрібної кількості протеїнів в меню. Ідеальний варіант сніданку (як, втім, і обіду) — порція білка в поєднані з повільними вуглеводами, яка зможе зарядити вас енергією надовго.

Ви їсте швидкі вуглеводи в неправильній «компанії»

Перехоплені між основними прийомами їжі шоколад або цукерки з великою часткою ймовірності незабаром викличуть у вас приступ голоду. Винні в цьому різкі скачки цукру в крові, які провокують швидкі вуглеводи.

Уникнути цього можна, вживаючи солодощі разом з невеликою порцією білка або клітковини, — ці нутрієнти сповільнюють всмоктування цукру.

Ви недоїдаєте

Якщо в питаннях харчування ви дотримуєтеся тактики «чим менше, тим краще», то причина вашого постійного почуття голоду цілком зрозуміла — організму банально не вистачає енергії.

Проведіть експеримент: збільшіть кількість вживаної їжі (в основні прийоми їжі або у вигляді додаткових перекусів) на кілька днів і поспостерігайте за своїми відчуттями. Якщо в результаті напади голоду через годину після їжі зникнуть, значить, проблема була саме в недобір калорій.

Ви пропускаєте прийоми їжі

Часті напади голоду можуть сигналізувати і про ті, що у вас немає чітко вибудуваного режиму харчування. Поспіх і прагнення до стрункої фігури змушують багатьох пропускати сніданок або вибирати «перекус» замість повноцінного обіду. В результаті організму не залишається нічого окрім як просити про допомогу будь-якими доступними способами — наприклад, звірячим апетитом.

Спробуйте протягом тижня не допускати занадто великих пауз між прийомами їжі (не більше трьох годин) і знову-таки поспостерігайте за відчуттями. Впевнені, бажання весь час щось жувати зникне сама собою.

Ви не висипаєтеся

Ми вже писали: недосип посилює апетит. Пов’язано це знову ж таки з дефіцитом енергії, запаси якої організм намагається заповнити будь-яким доступним способом.

Якщо у вас немає можливості висипатися вночі, спробуйте виділити трохи більше часу на відпочинок вдень — шавасана або коротка медитація в тихому місці допоможуть поповнити запас сил.

Використовуйте наші рекомендації, щоб позбавитися від постійного відчуття голоду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України