З 1 листопада в Австрії набуває чинності обов’язкова вимога про наявність зимового обладнання. Кожен, хто їздитиме на літніх шинах по снігу, зіткнеться з величезними штрафами.
У деяких районах уже з ранку мороз, а минулими вихідними сніг випав на висоті до 1 600 метрів. З 1 листопада на австрійських дорогах знову набуває чинності вимога щодо наявності зимового обладнання, залежного від погодних умов: з цієї дати легкові автомобілі, невеликі вантажівки та “мопеди” повинні бути оснащені зимовими шинами на всіх колесах під час руху снігом, сльотою або льодом.
Навіть якщо температура повітря ще подекуди залишається м’якою та осінньою, рекомендується записатися на зміну шин уже зараз, каже юрист ÖAMTC Ніколаус Аутрід: “За умови раптового настання зими або холодів автомайстерні часто виявляються повністю зайняті на кілька тижнів наперед. Крім того, вночі або на висоті вже може бути дуже холодно – прості мокрі дороги за зниження температури можуть перетворитися на “чорний лід””.
Зимові шини мають маркування M+S, M.S. або M&S і спеціально розроблені для снігу, льоду, сльоти та холоду. “Глибина протектора зимових шин регулюється законом: вона має бути щонайменше чотири міліметри впродовж усієї зими”, – каже юридичний консультант. За даними ÖAMTC, оскільки гумова суміш з часом твердне, звичайні зимові шини служать близько п’яти сезонів. Якщо пошкодження вже очевидне, його завжди слід замінювати, незалежно від того, як довго вони використовувалися
“Неправильні шини можуть не тільки призвести до штрафу в розмірі до 10 000 євро, а й мати серйозні страхові наслідки”, – попередив Аутрід.
Якщо ДТП сталася з літньою гумою в зимових умовах, то доведеться доводити, що те саме сталося б і за зимових шин, інакше в наявності щонайменше супутня недбалість. Страхування відповідальності особи, яка стала винуватцем аварії, в будь-якому разі має виплатити компенсацію потерпілому. Не виключено, що страхова компанія могла б за певних обставин вимагати повернути суму збитку від винуватця ДТП – до 11 000 євро.
До власників полісів каско, які потрапили взимку в аварію на літніх шинах, відноситься наступне: якщо придбаний ними поліс покриває тільки збиток, заподіяний “незначною необережністю”, то страховка, найімовірніше, не виплатить компенсацію, щойно виникне інша обставина, наприклад, перевищення швидкості. “Якщо внаслідок аварії постраждала людина, є навіть ризик порушення кримінальної справи”, – попереджає юрист ÖAMTC.
Якщо вас застала зима на великих висотах, то закон говорить: “Як альтернатива зимовим шинам ланцюги протиковзання також можуть бути встановлені щонайменше на два ведучі колеса літніх шин – але це дозволено тільки в тому разі, якщо дорога майже повністю вкрита снігом або льодом”.
За матеріалами: https://www.vienna.at/